Connect with us

Spravodajstvo

Martin Conquest, BMW pre invalidov

Publikovaný

on

Medzi ľuďmi odkázanými na invalidný vozíček sa tiež nájdu takí, ktorí chcú cítiť slobodu na motocykli. Rieši sa to najrôznejšími metódami od skupinových aktivít s jazdami na štvorkolkách [linka] až po domáce úpravy motocyklov a sajdkár [linka].

Britský výrobca so značkou Martin Conquest [linka] však prišiel s niečím novým. Vyrobili totiž špeciálny trike, s názvom Conquest, postavený na základe BMW R1150R, ktorý pojme jazdca aj s celým vozíkom.

Je to úžasná inžinierska práca, v strede motocykla je automatická rampa (ovládaná samozrejme tlačidlom), po ktorej sa vozíček dostane ?do motocykla?. Šesťrýchlostná prevodovka bola zmenená tak, aby bola ovládateľná rukou a má samozrejme aj jednu spiatočku.

Vozíček je na triku ukotvený takzvaným Ez-Lockom, ktorý sa ovláda tlačidlom.

Motocykel má množstvo doplnkov pre pohodlie jazdca, napríklad CD menič alebo rádio s nepremokavými reprákmi. Tak isto si môže dokúpiť množstvo doplnkov, ako GPS, mp3 a sedadlo spolujazdca.

Trike nie je lacný, stojí celých 21 495 libier (zhruba 1 060 000,- Sk).

Martin Conquest

Martin Conquest, BMW pre invalidov

8 komentárov

8 Comments

 1. Kwasak

  19. júla 2007 at 22:07

  Zo slovenskych invalidnych dochodkov si to budu ludia hufne kupovat…

 2. kxbibo

  20. júla 2007 at 6:58

  Kedy to budú mať v LIDLi v akcii?

 3. racer8

  20. júla 2007 at 7:18

  Xcel by som raz mat moto znacky BMW ale urcite nie takuto…. 😇

 4. Lavergsx600

  20. júla 2007 at 9:17

  Tak toto je podla mna uzasna vec. viete si predstavit motorkara ktory nestastnou nehodou skoncil na vozicku a ma moznost opat „vysadnut“ na motorku? podla mna je to uzasne.

 5. yagiza

  20. júla 2007 at 9:28

  Mensi pribeh:

  MCN-ko testovalo toto premiestnovadlo tento rok (alebo minuly?). V pravom duchu jazdcov -prekekarov asi chceli vyskusat ci sa da ist az na koleno (alebo bohvieco im prechadzalo hlavou), jazdec stratil kontrolu nad premiestnovadlom a ono sa prevratilo. na velke prekvapenie a udiv okolo stojacich sa sofer vozidla postavil oprasil a zacal sa prechadzat okolo stroja aby tak zhodnotil pripadnu skodu. invalidny vozik na ktorom do vozidla vosiel sa nachadzal nedaleko 😶

  zazraky sa deju 🙂

 6. Kwasak

  20. júla 2007 at 9:40

  yagiza , takze testoval to clovek, pre ktoreho je to urcene…
  Lavergsx600 nie ze by to bolo zle, ale ludia na invalidnych dochodkoch ziju z ruky do huby a to s pomocou celej rodiny, nie aby si este kupovali trike za melon. Dalsia vec je, ze u nas aj cloveku bez nohy zoberu invalidny dochodok. Hlavne, ze ked sa cigan narodi, do roka a do dna je invalid. Ale to uz som niekde inde… 😈 😉

 7. yagiza

  20. júla 2007 at 9:46

  Kwasak nie. a v tom je ten vtip. okolostojaci si mysleli ze bol invalid a zrazu chodil. 😇

 8. Kwasak

  20. júla 2007 at 11:23

  Yagiza, som to myslela ironicky, len to nebolo pocut 😁

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri