Connect with us

Testy a recenzie

Test Honda CRF1100L Africa Twin

Publikovaný

on

Test Honda CRF1100L AfricaTwin

Cestovateľská mašina Honda Africa Twin nie je na našich stránkach žiadna novinka. Venujeme sa jej vždy, keď príde nový model. Jednoducho „Afrika“ už roky platí za jeden z najlepších strojov vo svojej triede. A tak sa dnes dozviete niečo o tom aktuálnom (modelový rok 2021/2022), ktorý má opäť o niečo vyšší výkon alebo niektoré vychytávky, ktoré vám spríjemnia cestovanie. Za rajdy si sadol Marek a toto sú jeho dojmy:

Honda Africa Twin dospela

Presne to vás napadne, keď sa usadíte za perfektne tvarovanú kapotáž nádrže. Jednak vám nezavadzia v posede na kolená a jednak tvorí efektnú kapotáž aj napríklad v daždi. To dospievanie sa týka aj samotného motora – (pre modelový rok 2021 ale aj 2022 je pohonná jednotka identická) 1084 cm3 je presne to, čo sa tejto motorke tak veľmi hodí. Tých 75 kW pri 7 500 otáčkach a max. krútiaci moment 105 Nm pri 6 250 otáčkach sedia Afrike ako oná časť tela na šerbel. A je dosť jedno, či si vyberiete 6 st. manuál alebo DCT prevodovku.

Zmenou prešlo aj niekoľko iných vecí, napríklad ovládanie funkcií motocykla, či lepšie ABS, ktoré sa efektne popasuje so situáciou aj počas brzdenia v zákrutách. Na palube je totiž šesťosý snímač zotrvačných síl (Inertial Measurement Unit – IMU), ktorý môžeme nazvať aj strážny anjel pre vodiča tohto motocykla. Spolupracuje so systémom Honda Selectable Torque Control (HSTC), ktorý eliminuje najmä preklz zadného kolesa. A taktiež si jazdec môže zvoliť až 4 jazdné režimy: URBAN, TOUR, GRAVEL, OFF-ROAD.

A ako sa nám Africa páčila po niekoľkých dňoch jazdenia? Skvelá všestranná motorka, ktorá je priateľská aj k menej skúseným jazdcom. Pre všetky naše postrehy si pozrite priloženú recenziu.

Klady a zápory Honda Africa Twin

+ pohodlný posed – hluk pri diaľničnej rýchlosti (pri istých otáčkach)
+ dobre tvarovaná nádrž a kapotáž– zapínanie niektorých funkcii by mohlo byť ľahšie
+ spotreba pod 5l/100 km– otravná hláška pri štarte motorky…
+ výborná dynamika motora „od suterénu“
+ originál kufre od Hondy sú super!

Technické údaje Honda CRF1100L Africa Twin

objem:1084 ccm
vŕtanie a zdvih:92,0 mm x 81,5 mm
výkon:75 kW / 7,500 o/min
krútiaci moment:105 Nm / 6,250 o/min
prevodovka:6 stupňová manuálna
pohotovostná hmotnosť:226 kg

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri