Connect with us

Spravodajstvo

HONDA AFRICA TWIN, MODELOVÝ ROK 2021 nové farby

Publikovaný

on

Veľké cestovné enduro značky Honda prešlo pre rok 2020 rozsiahlou modernizáciou zameranou na ešte lepšie jazdné vlastnosti v teréne vďaka ľahšiemu podvozku, štíhlym proporciám v štýle rely strojov a revidovanej pozícii jazdca. Zároveň s tým došlo k zvýšeniu zdvihového objemu motora plniaceho emisnú normu EURO5, čo sa odrazilo vo vyššom výkone aj krútiacom momente. Ďalej bol na stroji použitý šesťosový snímač zotrvačných síl, ktorý ovláda jazdné režimy, systém HSTC aj tri ďalšie systémy: ABS umožňujúci brzdiť v zatáčkach, systémy na zamedzenie dvíhania predného a zadného kolesa, ale taktiež funkcia detekcie prejazdu zatáčkou na verzii s prevodovkou DCT. Nová dotyková farebná TFT obrazovka s uhlopriečkou 6,5 palca ponúkla funkciu Apple CarPlay® a konektivitu Bluetooth, zdvojené LED svetlomety boli vybavené svetlami na denné svietenie (DRL) a do zoznamu štandardnej výbavy pribudol tempomat.

V roku 2021 bude aj pre verziu Africa Twin dostupná mimoriadne obľúbená farebná kombinácia „trikolóra“ založená na bielej perleťovej farbe Pearl Glare White, ktorá bola v minulosti dostupná iba pre verziu CRF1100L Africa Twin Adventure Sports.

Rám stroja bol úplne revidovaný a vybavený novým priskrutkovaným hliníkovým podsedadlovým rámom. Taktiež nové kyvné rameno bolo vyrobené z hliníka a vychádzalo z motokrosového špeciálu CRF450R. V strede nového modelu Africa Twin sa nachádza nová šesťosová jednotka na meranie zotrvačných síl (Inertial Measurement Unit – IMU), ktorá riadi nielen sedemúrovňový systém HSTC, ale taktiež systém na zamedzenie dvíhania predného a zadného kolesa s 3 úrovňami (Wheelie Control a Rear Lift Control), ABS umožňujúce brzdiť v zatáčkach (s nastavením pre jazdu v teréne) a systém detekcie prejazdu zatáčkou pre verziu s prevodovkou DCT. K štandardným jazdným režimom URBAN, TOUR a GRAVEL po novom pribudol ešte režim OFF-ROAD.
Pozícia pri jazde, ktorá bola navrhnutá s dôrazom na kompletnú kontrolu
, ťaží z kombinácie úzkeho sedadla a vyššie posadených riadidiel. Farebný TFT dotykový multifunkčný informačný displej (Multi Information Display – MID) s uhlopriečkou 6,5 palca ponúkol priamu interakciu so systémami stroja a navyše priniesol Apple CarPlay® a Bluetooth konektivitu. Nové zdvojené svetlá na denné svietenie (DRL) s vysokou viditeľnosťou zaistili optimálnu viditeľnosť a prispeli k bezpečnosti jazdy. Súčasťou štandardnej výbavy sa stal taktiež tempomat.

Pre rok 2021 zostávajú technické parametre nezmenené, pribudla však nová biela perleťová farba Pearl Glare White, ktorá v kombinácii s klasickou červenou a bielou farbou tvorí typickú Africa Twin „trikolóru“ a nadväzuje tak na predchádzajúcu verziu stroja.

Náš test a video verzie 2020 nájdete si môžete pozrieť tu.

 

 

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri