Connect with us

Spravodajstvo

? a vraj sa nikdy nepostaví

Publikovaný

on

Stal sa malý zázrak a stalo sa to, v čo veľa ľudí neverilo, i keď tých čo dufali bolo určite nemálo a postavil sa. Môže za to francúz Ludovic Lazareth. A o čom je reč? O koncepte Honda NAS, ktorý Honda pred niekoľkými rokmi povláčila po niekoľkých výstavách v USA, ale ani vo sne by ich nenapadlo, dať ho do výroby.

Lazareth svoj motocykel nazval Dokujya, čo v japončine znamená hadí jed. Za základ si zvolil 996cc Honda VTR 1000 90 stupňový v-twin motor, ku ktorému pridal ?supercharger?z Mini Cooper S. Dvojitý výfuk sedí hneď pod chvostom. Bez tlmičov zvuku a za pomoci hnacieho remeňa, ktorý zavýja až príliš blízko pri kolene, je táto moto nadpriemerne hlučná, čo nepoteší ani jedného EU inšpektora.

Podľa odborníkov, ktorí mali to šťastie ju otestovať, posed na nej nie je práve najšťastnejší: stupačky sú vysoko a príliš vzadu. Supercharger pracuje cez celú škálu otáčok a pridanie plynu dodáva motorke čistú a okamžitú silu bez oneskorenia. Čím rýchlejšie supercharger šlape, tým rýchlejšie sa motor VTR1000 točí ako zúrivý dvojtakt.

Ludovic Lazareth vám túto 140bhp moto postaví na objednávku, ale nechce prezradiť cenu. Na internete sa vedú špekulácie, že bude stáť minimálne 35 000 euro. Byť vlastníkom najšialenejšej Hondy čo tu kedy bola aj niečo stojí.

www.lazareth.fr

Ak vas zaujíma pôvodný koncept Honda NAS, prečitajte si nasledovný članok http://www.exebat.sk/clanok.php?id=186 yagiza

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri