Connect with us

Turistické články

ALPY 2007

Publikovaný

on

Píše sa deň 26.7.2007 a ja som práve dorobila DPH-čky. Tak začínam špekulovať, ako si skrátim čas počas ďalších dní. Že by pozrieť na slávny Grossglockner? Nooo, móže byť…
Otváram moto stránky, čítam články, skúsenosti ostatných motorkárov a naberám inšpirácie. Pokúšam sa zohnať ubytko, plánujem nejaké zaujímavé trasy a konečne volím termín. Počasie by malo byť najkrajšie okolo 11.8. a ja sa teším ? je to deň mojich menín a lepší darček ako cestu do Álp si neviem predstaviť. Po pár dňoch mám všetko dokonale naplánované, každý deň rozvrhnutý, všetko vypočítané. Zohnala som aj ubytovanie za 27,- EUR/osoba/noc s polpenziou (www.pensiontyrol.com). Majiteľ je Čech, tak sa aspoň dohovoríme a určite nám dá nejaké dobré rady. Pomaličky začínam chystať veci, nech nestresujem na posledný deň. Do partie sa ku mne a Bobíkovi pridáva aj jeho kolega Miro s priateľkou Katkou. Mňa už mrle žerú, už sa vidím ako jazdím po horských cestičkách a neviem sa dočkať. Už? Uuuuuuuuuuuuž? Netrpezlivo prežívam zo dňa na deň. Heh, to bude partička baworákov ? ja na R1200GS, Bobik na R1200GSA a Mirec s Katkou na R1200RT…

Nadišiel deň ?D? ? stretávame sa na dohodnutom mieste, posledné veci pcháme do kufrov a fajčíme posledné cigaretky na rodnej hrude. Naša cesta je naplánovaná po diaľnici BRATISLAVA ? LINZ ? SALZBURG ? BISCHOFSHOFEN ? MARIA ALM.
Všetku moju radosť a eufóriu začína mariť slabé popŕchanie ešte na hraniciach s Rakúskom. Kupujeme diaľničné nálepky za 4,30,- EUR za motorku. Miro s Katkou navliekajú ?regenkombi?,  ale my s Bobíkom to vidíme optimisticky ? to nevyzerá na nejaký veľký dážď. Že neeeee?! Po chvíli sa dostávame do prudkého lejaku, ktorý nás sprevádza až do Salzburgu. Kým sme našli pumpu alebo niečo, kde by sa dalo zastaviť a obliecť si nepremoky, už cítim, ako mi stojí voda v čižmách a mám mokré aj spodné prádlo. No fasa… Vonku je okolo 8°C. Pred sebou máme ešte vyše 300 km a mne je strašná zima. V duchu nadávam tomu tam hore, že mu veľmi pekne ďakujem za darček k meninám. Z neba na nás padá taký strašný lejak, že autám pred nami nestíhajú stierače, tak sa plazíme krokom. Už mám komplet mokrú aj prilbu zvnútra. Musím mať otvorené plexi, inak sa mi tak rosí, že o pár minút nič nevidím. Zastavujeme na jednej pumpe pri Linzi. Prezliekam si aspoň suchú mikinu, ale aj tá je o chvíľu nasiaknutá vodou z bundy. Bobík si vylieva vodu z čižiem a zákazníci pumpy na nás pozerajú s veľmi čudným výrazom v očiach. Škodoradosť alebo ľútosť? Hmmm…

Prichádzame do dedinky Maria Alm, hľadáme náš penzión. GPS nás vedie kamsi hore nad dedinu a na mieste, kde má stáť náš penzión je len trávnatá plocha a vedľa nej stará maštaľ. Tak fajn ? vravím si. Zaplatila som zálohu 50,- EUR vopred, niekto si spravil internetovú stránku a robí podvody. Zbehnem sa spýtať do jedného penzióna a našťastie nás pani domáca naviguje naspäť dolu do dediny, vraj ten ktorý hľadáme je hneď pri pumpe. Veru, bolo to tak.

01

Parkujeme, domáci nás víta a my nemyslíme na nič iné, len zvliecť zo seba mokré veci, dať si horúcu sprchu a čaj s nejakým ?liečikom? proti chorobe. Majiteľ penzióna sa nad nami zľutoval a na pár hodín dokonca zakúril v celom penzióne. Rukavice a čižmy si dávame dolu do kotolne, kde je teplo. Bundy a prilby nechávame sušiť na izbách, pretože v kotolni je dosť cítiť naftu, ktorou sa vykuruje a nechceme aby nám veci ešte aj napáchli. Cesta nám trvala vyše 9 hodín a tak zmorení odpadávame do postele ešte pred polnocou.

01

Na druhý deň (12.8.) máme v pláne taký menší oddychový výletík do Nemecka, dĺžka trasy okolo 250 km. Prvá zastávka je plánovaná pri jazere Königssee, kde sa dá previezť loďou z jedného konca na druhý.  Chceme si pozrieť aj Hitlerove múzeum, tiež ?Orlie hniezdo? a povoziť sa po nádherných kľukatých cestičkách v jeho okolí. Tiež sa tešíme na zážitok z panoramatického vyhľadu. Dúfame, že počasie sa umúdri a že sme boli potrestaní dažďom už dosť. Stále však máme problém s mokrými vecami, ktoré nám za jednu noc nevyschli. Našťastie Katka zobrala z domu fén a tak sa Bobík púšťa do niekoľkohodinového sušenia vecí. Nedá sa to celkom do sucha, ale veď vonku je celkom pekne a vietor snáď veci dosuší…

Vyrážame z Maria Alm smerom na SAALFELDEN – LOFER ? BERCHTESGADEN ? OBERSALZBERG. Posledné dve mestá sú už v Nemecku. Všade je tak svietivo zelená tráva, akú som ešte nikdy nikde nevidela. Tieto horské oblasti sú bohaté na zrážky a to dodáva celej prírode nádhernú farbu. Bol by hriech nezastaviť a neurobiť pár fotiek. Cesta je neskutočne nádherná, kvalitný asfalt, slabá premávka. Kocháme sa pohľadom na hory a doliny, Katka fotí z motorky nás aj okolie. Ani sme nezbadali a sme v Nemecku. Žiadne hranice tam nie sú. Prechádzame mestečkom Schönau am Königssee a mierime k jazeru. Zrazu je pred nami veľké parkovisko s rampou, kde platíme vstupné do areálu 3,50,- EUR na osobu. Majú tam pekne vyhradené miestečka len pre motorky. Parkujeme a kráčame k horskému jazeru. Celá oblasť sa nachádza v chránenej prírodnej rezervácii Nationalpark Berchtesgaden. Krásne hory a nádherne zelené jazero. Voda je tak priezračná, že je vidno až na dno.

01

Kupujeme si lístky za 14,90,- EUR na osobu a vydávame sa na 2-hodinovú plavbu naprieč celým jazerom. Úžasné, nádherné. V strede cesty zastavujeme a jeden zo sprievodcov vyťahuje trúbku. Zatrúbi nejakú melódiu a okolité skaly mu odpovedajú niekoľkonásobnou ozvenou. Je to paráda. Vysvetľuje nám, že jazero má takú nádhernú farbu vďaka vodopádom, ktoré doňho naplavujú minerály z okolitých hôr. Pri brehu vidíme stáť nádherný historický kostol St. Bartholomä.

01

Celá plavba vniesla absolútny kľud a pokoj do našich duší a zabudli sme aj na ukrutný lejak z predošlého dňa. Po dvoch hodinách plavby nám riadne vytrávilo a tak sadáme do jednej reštaurácie na promenáde mestečka. Čašník sa vypytuje odkiaľ sme a vraví, že Bratislavu pozná a vraj je tam draho. O chvíľu už nám nesie wiener schnitzel s hranolkami za 6,90,- EUR za porciu. Rozmýšľam, kde je drahšie…

Napapkaní a spokojní pokračujeme v našej ceste smerom na Obersalzberg, kde sa nachádza Hitlerove múzeum a pozostatky Orlieho hniezda. Bohužiaľ máme smolu, zdržala nás plavba loďou a múzeum je už zatvorené. Tak na rampe platíme 3,50,- EUR za motorku a trápime baworáky 24% stúpaním. Chceme sa pokochať panoramatickým výhľadom z kľukatej horskej cesty Roßfeld Ringstraße. Tu si opäť dávame pauzičku a čumíme do diaľok.

01

Nevieme sa do sýtosti vynadívať na okolie…

01

Zliezame zase ukrutným veľapercentným klesaním. Cestu na penzión v Maria Alm volíme po diaľnici okolo Salzburgu. GPS-ko nás opäť vodí hore-dole, ale našťastie sa nám po chvíli darí určiť správny smer. Vraciame sa nádhernou cestou a za siedmimi horami, siedmimi dolinami a siedmimi jazerami sa rysuje náš cieľ.
   Cestou vidíme nepeknú haváriu dvoch superšportov, jeden skončil v potoku a oproti stretáme dve hasičské autá. Na superšportoch tam lietajú ako blázni ? je to rovnaké ako u nás. Dobre, že nás niektorý nezostrelil, keď nás predbiehali. Hneď sa nám odnechcelo žíhať po zákrutách a radšej volíme vyhliadkové ?čoper? tempo. Večer samozrejme vypaľujeme červa na penzióne. Príjemne unavení a vypálení padáme do postele zase pred polnocou, aby sme načerpali sily na ďalší deň. Čaká nás totiž zdolanie bájneho Großglocknera.

Na tretí deň (13.8.) si ja ráno trošku prispím a zdržujem celú výpravu minimálne o dve hodiny. Vďaka tomu a tiež podivným mrakom, upúšťame od nášho pôvodného plánu ? prejsť Hochalpenstraße so zastávkou na Edelweiß Spitze a Großglockneri, ďalej sa vydať do Talianska ? Dolomity so zastávkou na Passo Del Puro a na jazere Lago Di Sauris. Skracujeme teda takmer 500 kilometrovú trasu na nejakých 260 km. Vyrážame na okružnú jazdu – zdolať ten obrovský vrchol zo severu. Z Maria Alm na SAALFELDEN ? ZELL AM SEE ? BRUCK AM DER GROßGLOCKNER ? VYHLIADKA Kaiser Franz Josef Höhe ? LIENZ ? MITTERSILL ? ZELL AM SEE ? SAALFELDEN ? MARIA ALM. Veľmi sa tešíme, toto je predsa hlavný cieľ našej cesty. Pred mýtnicou ešte cigaretka, ja a Katka ostávame v nepremokoch, hore sú vidieť nejaké divné mraky. Platíme 18,-EUR za motorku a plazíme sa na vrchol.

01

V polovici cesty si dávame ešte jednu zastávku vo výške okolo 1800 metrov nad morom a ja chytám šialený strach z výšok. Nikde žiadne zvodidlá, sem-tam v zákrutách malé kamenné stĺpiky ako zábrana pred letom do neznáma, strašne hlboké rokliny a ja sa radšej nedívam od strachu dole… Vzduch redne, veľmi sa ochladzuje, nebo sa škaredo zatiahlo. Hore aj dole sa plazia kolóny áut, majú žeravé brzdy a niektorým aj spojky smrdia. Môj zlý pocit ešte umocňuje studený dážď, ktorý hustým tempom na nás valí. Aby to ale bolo celkom dokonalé, nastupuje taká hustá hmla, že si nevidíme ani meter pred motorku. Naozaj ako mlieko. Ledva vidím, kde končí vracák a vypliešťam oči, aby som si to niekde nevrzla rovno medzi kamienkové zvodidlá. Celková tá atmosféra na mňa pôsobí ako koniec sveta. Po nejakom čase, ktorý sa mi zdal ako večnosť, míňame odbočku na Edelweiß Spitze a ani mi nenapadne v takom hnuse sa tam štverať. Sme vo výške 2500 metrov nad morom a ja nechcem nič iné, len aby tá mliečna hmla zmizla a prestalo pršať. Schádzame kúsok nižšie a dostávame sa na kruhový objazd, ktorý spája južnú s severnú cestu k vyhliadke Kaiser Franz Josef Höhe. Zrazu ma pán motorkárov vyslyšal a tak ako to hnusné počasie prišlo, tak bolo aj preč. Konečne aj vidíme, kadiaľ ideme a začína vychádzať slniečko. Paráda, hneď mi je lepšie. Zdravím motorkárov oproti, vačšinou sú na úzkej ceste tak blízko, že si pomaly podávame ruky. Nebyť toho množstva áut, ktoré pred nami v prudkých kopcoch ešte aj zastavujú, tak by bolo všetko fajn. Konečne sme na mieste. Trápenie vyvažuje parkovisko, ktoré je vyhradené len pre motorky. Autá musia odbočiť a parkovať v blízkej poschodovej garáži. Motorkár pekne príde a kým parkuje a zlieza z motorky, môže sa kochať krásou Großglocknera. Taaaaaak! Vyzliekame sa, fajčíme, pijeme a čucháme si spojky, komu smrdí viac…

01

Samozrejme fotíme špice, seba, jazierko, ľadovec a najviac času trávime pozeraním na vyžraté svište, ktoré čakajú na jedlo od turistov a potom sa oň s veľkým piskotom bijú. Je to nádherné aj napriek tomu, že teplota vzduchu je 4-5°C.

01

Už sme sa dosť vynadívali. Kupujeme nejaké suveníry domov a nejaké rožky na jedenie. Po hodinke oddychu sa zase nejak zaťahuje, tak dávame kopcom rýchlo pá pá.
  
   Smerujeme naspäť na Zell Am See. Zasa prší, nepremoky sme vyzliekli. Zákon schválnosti. Z toho počasia ma ide šľak trafiť. Chvíľu slnko, chvíľu dážď. A takto stále dookola. Prechádzame cez zapchaté mestečko Lienz a smerujeme na Mittersill. Nádherná cesta.

01

Zastavujeme sa na kávičku a štrúdl v jednej reštaurácii. Trošku kecáme s čašníkom, aj tento pozná Bratislavu, hlavne Aupark a hovorí, ze je tam draho. Za štyri štrúdle a štyri presso kávičky nás skásol 28,- EUR. Zase premýšľam, kde je draho. Aby som nemusela toľko premýšľať, kúsok za touto reštauráciou stojí mýtnica, kde od nás chcú ďalších 8,-EUR za motorku. Platíme, nevieme síce za čo, ale asi za tých pár podivných tunelov, čo sme mali po ceste. Konečne máme pred nosom tú našu dedinku, tak parkujeme a prezeráme fotky. Tešíme sa na večeru – v tomto penzióne varia najlepšie jedlo na svete a porcie dávajú ako pre obrov. Po večeri balíme, nech je na druhý deň pokoj.

A je tu posledný deň ? odchod domov. Po výborných raňajkách sa pomaly zberáme a dúfame, že cesta domov nebude takým peklom, ako cesta tam. Všetko spakované, lúčime sa s majiteľom, personálom a tiež s motorkármi z Moravy, s ktorými sme sa zoznámili v predošlý večer. Ešte výmena tel. čísel, nech máme kam nabudúce ísť a oni tiež. Brm, brm ? štartujeme boxery a fičíme do diaľav. Cesta domov je dobrá, síce nudná diaľnica, ale aspoň je teplo. Po pár kilometroch až moc. Valíme si to troška nad povolenú rýchlosť, ale vôňa domova je silnejšia ako rakúske predpisy. Konečne Viedeň, hranice, náš dom. Ideme vybaliť kopu vecí, zavolať známych a trošku zamachrovať s fotkami, ktoré sme narobili. Naši sa tešia, že sme celí ? rodičovská klasika. Najviac sa teší pes a skáče ako na strunkách. My máme krásny zážitok, vyrytý hlboko do motorkárskych duší. Bolo to krásne. Už aj začínam zabúdať na tie nebeské kúpele. Že by sme dali nabudúce nejaké Dolomitky?

Kwasak

ALPY 2007

54 komentárov

54 Comments

 1. chorche

  16. augusta 2007 at 15:41

  Diskusia k albumu [linka]
  Nadherne fotky!!! Hlavne tie tydry 😉
  velmi inspirativne, buduci rok urcite to aj my absolvujeme
  (to ste mali tak plno, ze ste sa nas nemohli vziat?) 😠

 2. widow

  16. augusta 2007 at 15:53

  Perfektné fotky, gratulujem 🙂

 3. Lavergsx600

  16. augusta 2007 at 16:11

  Krasne fotky, prekrasna krajinka a priroda

 4. Kwasak

  16. augusta 2007 at 16:12

  Dakujem, dakujem, Chorche – sak si nekrical, aby sme vas vzali 😁 , ale vazne – zohnali sme ubytko pre kamosa s priatelkou na poslednu chvilu, uz tam nebolo nic volne. Leda ze by sme dali nejake Dolomitky este tento rok 😁

  P.S. Ked sa podari, tak sem pichnem clanok, uz ho mam skoro dopisany

 5. widow

  16. augusta 2007 at 16:55

  Kwasak: daj článok aj na motoride 😉

 6. kuky

  16. augusta 2007 at 17:00

  Pekne fotky….niet co dodat 😉

 7. sothar

  16. augusta 2007 at 19:14

  Nadherna krajina, nadherne zabery, super 🙂

  A ocenujem popisy pri kazdej fotke, palec hore. (Len tak mimochodom by sa to mohol naucit aj Martiner pri pridavani svojich fotiek z ciest 🙄 je to zaujimavejsie a poucnejsie pozeranie)

 8. duggo

  16. augusta 2007 at 21:27

  Dodal len, ze je to onicom
  privela ludi, privela kvetov, privela motoriek, privela cistoty, privela komercie

  😇

 9. malymirec

  16. augusta 2007 at 21:28

  🙂 paradicka, ked budem velky, tak sa tam pojdem pozret

 10. Bobik

  16. augusta 2007 at 21:32

  Ked som na vylete v Alpach, tak fotim okolitu krajinu. Nabuduce specialne pre Duggaya nafotim svoju chlpatu rit 😘

 11. duggo

  16. augusta 2007 at 21:34

  Moc krajiny tam nevidim, viacej vidim z okna 😘

 12. duggo

  16. augusta 2007 at 21:37

  Ale tiez sa tam chystam pozret, preco tam vsetci chodia, potom napisem ako mi tam bolo a ci som sa nestratil

 13. Kwasak

  16. augusta 2007 at 21:43

  Kurna, duggo ty byvas v letadle? 😶 Chod tam, pozri sa a napis. Stoji to za to.
  A ta Bobikova ritka tiez 🙄

 14. duggo

  16. augusta 2007 at 21:58

  Vsak pojdem, ked budem mat na to motorku a mapu

 15. Kwasak

  16. augusta 2007 at 22:00

  Mapa neni problem, mam perfektnu a mozno ti ju aj pozicam 😉

 16. Kwasak

  16. augusta 2007 at 22:50

  Kuky, diky 😉
  Malymirec, rychlo vyrasti – na tvoj podnet som fotila jak ten japonsky turista na Vaclavaku 😀 (fotiek je 300, tu je len maly kusok)

 17. Kwasak

  16. augusta 2007 at 23:16

  Taka mala poznamka – pre pozeranie fotiek mi Exe poradil posuvanie sipkami na klavesnici, nech nemusim nahanat behajuce obrazky.
  Len jedno ma este zaujima, preco sa tie fotky same poprehadzovali? Teraz je to takô divnô 😕

 18. janoxl

  17. augusta 2007 at 5:24

  Vidím,že ste boli u Pavla v penzione,dúfam,že bola maximálna spokojnosť.My tam jazdíme pravidelne každý rok minimálne 2x.Ale treba vymaknuť počasie,najbližšie sa chystáme niekedy 19.9.07,mala by byť pekná jeseň.A čo hovoríte na kuchta,bol jagermajster?????Fotečky moc pekné 😉

 19. MartineR

  17. augusta 2007 at 5:26

  Kwasak parada … zazil som to minuly mesiac, takze presne viem, ake pocity teraz prezivas a tesim sa s tebou 😉

 20. kramos

  17. augusta 2007 at 6:44

  Aj mne sa fotky poprehadzovali samé, ale som sa bál opý(í)tať admina, bo oni sa takí nejakí na svoje servery citliví. 😀 Inak fotky pekné ale naozaj za viacej stojí ten popis. 😁

 21. sothar

  17. augusta 2007 at 6:58

  Co sa tych prehadzanych fotiek tyka, tiez mi to robi problem 🙂 Asi to je v tom, ze kolonky na pridavanie fotiek su v dvoch stlpcoch. A ja nikdy neviem, ci ich mam pridavat po riadkoch alebo po stlpcoch.. Pretoze ak je skript napisany tak, ze berie najprv riadky, a vy vyplnite najprv stlpce (a naopak) moze sa to zdat v ludskom ponimani poprehadzovane 🙄 Mohli by byt tie kolonky bud ocislovane, alebo len v jednom stlpci 🙂

 22. cbr900

  17. augusta 2007 at 7:04

  kramos Okiensko Slovenského pravopisu: … vybrané slová po „p“ … pýcha, pýtať sa, pýr, kopyto, prepych, pysk (papuľa), pykať, pýšiť sa, pytliak, dopyt, zapýriť sa, pyré, pyžamo, pytač 😀

  …. keďže je tam pýtať sa a „o“ je predpona – opýtať … tak tam nie je žiadna zmena OPÝTAŤ SA 😀 😁 😁

 23. ZOMBY

  17. augusta 2007 at 7:09

  cbr900 ten pravopis vubec nevychadza ze zivota! pichat je s makym ale s makym sa neda aspon mne 😁
  Inak super vylet!! klobuk dole

 24. raptor

  17. augusta 2007 at 7:29

  Duggo podla mna ty len ticho zavidis ze oni tam uz boli a ty este nie… tak nefrfli jak stare pivo, predaj tu kozu co mas a kup si turistu zober mna a este par dalsich priatelov a pojdeme pozriet GG ale fotit budes ty ked sa ti nelubi

  keby okolita priroda nebola pre teba dostatocne interestantna a vsetkeho by tam bolo vela som ochotny ti zapozovat mojou chlpatou ritou (mensi derivat bobikovej 😀 ) …ale len na chvilu.. aby si jej nemal vela 😁

 25. kramos

  17. augusta 2007 at 7:35

  cbr900 – tož nemusíš mať obavy o môj pravopis, stačí čítať moje príspevky. Zátvorka bola určená pre občanov bežne sa zúčastňujúcich na diskusiách, ktorí majú radi na výber. 😀

 26. raptor

  17. augusta 2007 at 7:44

  Cbr900 nepoucuj kramosa o pravopise.. on ovlada kvantovu fyziku a bielu magiu
  vo volnom case sa hra zo subatomarnymi castami a pravopis nas vedel po uz ako batola 😁

 27. kramos

  17. augusta 2007 at 8:03

  raptor Jednu fajnovú hrubku tento týždeň mám knieža, lebo exe nedovolil opravy omylov našich. Ak ju nájdeš, máš u mňa to Tvoje červené, čo si si doniesol a bonus možnosť robiť so mnou vínko. 🙂

 28. raptor

  17. augusta 2007 at 8:06

  To tvoje cervene je TVOJE cervene

  k***a clovek ti kupi fajnove vino a ty ho nakoniec este aj nechces… nabuduce ti donesiem čučo ty neznaboh!

  vinko s tebou budem robit a nebudem sa pytat na to ci mozem alebo nie

 29. MartineR

  17. augusta 2007 at 8:28

  Co sa tyka poprehadzovanych fotiek, tak to robi aj ked pridavas len po 5ks len v prvom stlpci … takze by bolo jedno, ci to berie po riadkoch, alebo po stlpcoch …

 30. Kwasak

  17. augusta 2007 at 8:34

  Sothar, MartineR – budem reklamovat u Exeho poprehadzovane fotky 😁

  Janoxl, tak to si ty s tym Varaderom, co tam chodis? Pavel sa ma pytal, ci ta nepozname.
  Bolo u nich perfektne, kuchtik Jarda si nedaval jegra, ale za to nas tam nalieval nejakou jeho domacou slivkou a predvadzal nam vselijake kusky 😀 . Velmi nam tam chutilo a vsetci boli mili. Ja som ten penzion nasla na http://www.bmwgs.cz, link tam hodil clovek s nickom swat.

  Kramos, raptor aj ja chcem vino, cervene ja luuuubim, tak mi nechajte kusek 😁

 31. raptor

  17. augusta 2007 at 8:42

  Kwaska no ja neviem.. to vinko je kramoskove 😎

 32. Kwasak

  17. augusta 2007 at 8:45

  Raptor no a? Tak mne kupis druhe neeee? 😁

 33. duggo

  17. augusta 2007 at 9:16

  Raptor, turistu mozno budem mat na buduci tyzden 😛
  ale este mi treba nieco ja jazdenie po hrbolatovych cestach [linka] 😉

 34. raptor

  17. augusta 2007 at 9:27

  Duggace noze prezrad co to bude za turistu.. v kutiku duse dufam ze GS 1150

 35. raptor

  17. augusta 2007 at 9:27

  Kwaska ved vies ze alkoholikom sa nemaju kupovat alkoholicke napoje 😁

 36. duggo

  17. augusta 2007 at 9:29

  Este neviem, mam rad prekvapenia, len nech z toho moc netrcia valce

 37. raptor

  17. augusta 2007 at 9:33

  Aha.. takze to bude nejaka afrika alebo strom.. maximalne tak caponord

 38. chorche

  17. augusta 2007 at 9:39

  Clanok nezaostal za krasami fotografii. DIIIIIIIIIIIIK

 39. Kwasak

  17. augusta 2007 at 10:56

  Raptor sam si alkoholik, ty alkoholik 😀

  Chorche, dakujem – som to teraz po sebe citala, su tam nejake muchy, ale co tam po tom… hlavne, ze som si trosku popisala po dlhej dobe 😁

 40. widow

  17. augusta 2007 at 11:15

  Kwasak: pekne napísané, máš talent 😉 . Tú hmlu a dážď na GG sme si museli tiež povinne odjazdiť 😕

 41. Kwasak

  17. augusta 2007 at 11:31

  Widow, diky, to je len tak „light“ napisane. Co som citala od teba sami tiez moc pacilo a dobre sa to citalo. Hned som dostala chut sadnut na moto a ist do Chorvatska. O fotkach ani nevravim 🙂

 42. CHACKY

  17. augusta 2007 at 11:38

  Krásne….

 43. rmacko

  17. augusta 2007 at 11:52

  Kwasak
  … nooo velice pekný článoček aj fotečky 🙂 , škoda že nám to nevyšlo sa pripojiť (sk***… robota 😕 ) snáď príšte …

  … a škoda toho počasia …

 44. Kwasak

  17. augusta 2007 at 11:54

  Rastik, veru skoda ze ste nesli, to pocasie bolo take vselijake, ale aj tak to stalo za to. Fcul ma tie ital Dolomity velice lakaju 😁

 45. rmacko

  17. augusta 2007 at 11:58

  Kwasak
  … tak daj nejaký termín a nečo vymyslíme, šak babie letko to istí aj v Alpoch … 😀

 46. Kwasak

  17. augusta 2007 at 12:06

  Nooo volaco vymyslime, neboj nic 😁 zase nejaky predlzeny vikend od nejakeho stvrtka do pondelka by sa dalo. Naplanovane trasy mam ulozene v GPS.
  Len ta Mirova Katka povedala, ze j**e cely motorkarsky zivot, ze ju boli velmi rit a ze nech ideme kam chceme 😀

 47. rmacko

  17. augusta 2007 at 12:10

  Kwasak

  … už sme pre ňu fčera objavili s Mircom také gelové vánkúše pod riť, takže by to mohla zvládnuť … 😁

 48. makomako

  17. augusta 2007 at 12:12

  Je to super,nie je ocom,oplatilo sa ist.Ja som este v Alpach nebol,ale urcite pojdem stoji to zato,ak nie na moto tak urcite na aute 🙂 kolko ste boli dni na cestach?Kolko to bolo zhruba km.

 49. Kwasak

  17. augusta 2007 at 12:18

  Rmacko 😁

  makomako boli sme na cestach len par dni od 11.8.-14.8., cize 4 dni a tri noci. Prvoplan bol najazdit okolo 2000 km, ale koli nepriaznivemu pocasiu sme to museli skratit na nieco vyse 1400. V auguste je tam vela turistov, ale aj napriek tomu sa oplatilo vidiet GG a povozili sme sa zase inde. Cesta z BA do toho Maria Alm meria cca 460-480 km, zalezi kadial si to das, ci cez Rakusko, alebo kusok cez Nemecko. Cez to Nemecko je to kusok kratsie. My sme isli cez Rakusko tam a tym kuskom Nemecka spat. Ked ta to tam laka, chod aj autom, pri lezeni na GG by som bola vtedy najradsej vymenila. A priprav si veeela Euro, lebo vsade pytaju nieco platit.

 50. duggo

  17. augusta 2007 at 21:20

  Tak som si to aj ja precital, pekne napisane, ziadne zbytocne rozpisovanie geodeticych udajov kazdej odbocky

  asi vazne zoberem raptora a par dalsich homosov sa tam ist povozit, len ja sa tiez bojim výšok

 51. VMax

  17. augusta 2007 at 21:29

  ách jo keď som bol mladý a krásny tiež som tam bol a plne tie vaše dojmy chápem ..a terazky som tata a jazdenie na viac dní mi manželka zatrhla .. 😠 ale raz príde ten deň keď sa znovu vyšvihnem do sedla svojeho tátoša 😁

 52. janoxl

  18. augusta 2007 at 9:56

  To Kwasak:Hej to som ja s tým VARADEROM.Inak hned ako som otvoril tvoj album s fotakami,a uvidel tu prvu z toho balkona ,spoznal so to ,mame totiz taku istu 😀 🙂 A Swata poznám velmi dobre/ten od koho mas link/,je od nas z klubu brnak jak rampa,ale spravny chalanisko.Inak robim v septembri taky maly zrazik v ba,ked chces dojdi kuknut,poslem ti info do mailu…Pavel s penzionu je super chalan,sme velmi dobry priatelia,ked mam naladu len mu cinknem ci ma pre nas volnu izbu a valime,je tam fantasticky zivot.A nakonec je to celkom blizko posledna cesta mi trvala 4,15hod.Bol som tam uz 7krat a vzdy sa da najst nieco nove,neprebadane,mam aj suprovu mapu okolia,a poviem ti mozes tam chodit 10rokov a vzdy pojdes po inej ceste…

 53. veka

  20. augusta 2007 at 0:11

  Supeeeer . Musel to byt krasny vylet. Tiisko zavidiim. 🙄

 54. nemorose

  20. septembra 2007 at 23:06

  Super článok. Pojdem tam aj ja…na slovenskom turistickom portáli http://www.turistikaonline.sk som objavil veľa potrebných informácií, nielen o Slovensku. Našiel som tam aj kontakt na penzionik, tiež v Alpách. 🙂 A idem putovať a fotit po Slovensku. Prečo ? Majú tam chalani zaujímavú akciu a odmena je pobyt na predlžený víkend v apatmánovom dome Blueberry Leogang.(www.leogang.cz).Vyzerá to tiež na český domček.
  Po prečítaní všetkým príspevkou sa do Álp celkom iste pozriem. Asi nabudúci rok, lebo zima už za dverami.
  Keby ste niekto niečo organizovali, dajte mi vediet. Čaf Jano Pecho, Nitra

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri