Connect with us

Spravodajstvo

Ben Spies v MotoGP už cez víkend vo Valencii

Publikovaný

on

Čerstvý superbikový šampión, Američan Ben Spies, sa už cez víkend predstaví v pretekoch kategórie MotoGP vo Valencii na motocykli Yamaha YZR-M1.

25-ročný Texasan tento rok dosiahol ohromujúci úspech, keď ako nováčik v Majstrovstvách sveta Superbikov dokázal získať titul majstra sveta, čím navyše prvýkrát v histórii tohto šampionátu priviedol na najvyšší post aj japonskú značku Yamaha. Podarilo sa mu to neuveriteľným spôsobom, keď dokázal zvíťaziť v 14-tich jazdách a v 11-tich Superpole.

V roku 2010 bude hájiť farby tímu Yamaha Tech3 v Majstrovstvách sveta MotoGP a ako bonus dostal možnosť štartovať už v záverečných pretekoch tejto kategórie vo Valencii, kde navyše na druhý deň testovaním zaháji prípravu pre sezónu 2010.

"Som naozaj nadšený, že som dostal možnosť pretekať cez víkend vo Valencii," netajil svoju radosť Spies. "Som si plne vedomý toho, že MotoGP je veľký krok nahor a uvedomujem si, že vo svojom prvom roku v MotoGP pre mňa nebude možné dosiahnuť rovnaké výsledky ako v prvej sezóne v Superbikoch. Vnímam nadchádzajúci víkend ako príležitosť stráviť čas na tejto motorke a začať zbierať skúsenosti pre budúcu sezónu."

Ben bude štartovať so svojim obľúbeným číslom 11, s ktorým jazdil aj v USA (foto: Yamaha Racing)

1 komentár

1 komentár

  1. cazzo

    1. decembra 2009 at 18:05

    Nahodou som našiel niečo pre šialencov a fanušikov Spiesa:[linka]

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri