Connect with us

Spravodajstvo

Erzberg Rodeo 2010 – 2. deň (piatok)

Publikovaný

on

V piatok už od rána privítalo jazdcov daždivé počasie a silný vietor. Tento sa do obeda ustálil a zbytok dňa príjemne svietilo slnko. Od 8:00 nastúpili prví jazdci na štart „Prologu“ , ktorý sa jazdil až do večera. Na štart sa postavili rôzne motocykle od motokrosových špeciálov až po recesistické kúsky ako CBR a R1 na štuplových pneumatikách, skútre, či rôzne rikše.
Na štarte sme videli aj mnoho slovenských jazdcov ako napríklad, Jakeš, Javorka, Jedinák, Snopko, Podmanický, Hajduch a iných. Práve Ivan Jakeš zajazdil najlepší čas zo Slovákov a celkovo obsadil 45 miesto vo svojej triede. Ďalším jazdcom bol Patrik Jedinák, ktorý v prvý deň Prologu zajazdil na na 192 mieste. Podotýkam, že spolu štartovalo cez 1 500 jazdcov. V sobotu je pripravená ešte druhá jazda, tak veríme, že sa naším jazdcom zadarí opäť.
V prvý deň Prologu bol najrýchlejší Rakúsky jazdec Ossi Reisinger na Suzuki RM-Z 450. Trať merala zhruba 13 kilometrov a oproti minulému roku pribudlo veľa zaplavených miest vďaka výdatným dažďom. Toto celkom príjemne spestrovalo celú jazdu a aj divákom sa ponúklo mnoho miest s gejzírmi vody.
Okrem iného sa po obede robila aj pravidelná spanilá jazda do mestečka Eisenerz, kde sa viac ako 2 500 motocyklov prehnalo centrom. Tá prebieha trocha inak ako sme u nás zvyknutí. Miestami bola táto jazda veľmi nebezpečná, pretože veľa podgurážených jazdcov v snahe upozorniť na seba robilo kaskadérske kúsky v kolóne motoriek, čo nie vždy dopadlo presne podľa očakávania jazdca. Večer už klasicky prebiehala party s množstvom rakúskeho piva a hudby. A samozrejme ráno opäť na štart.

Autor: Bajker

Patrik Jedinák na trati včerajšieho Prologu

Erzberg Rodeo 2010 – 2. deň (piatok)

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri