Erzberg Rodeo 2010 – 3. deň (sobota)

Od rána slnko pekne pripeká a behom chvíle sa teploty na teplomeroch vyšplhali na 27 stupňov. Začal sa druhý deň „Prologu“ a jazdci sa snažia o ešte lepší výsledok ako včera.
Naši jazdci si opäť počínali dobre. Najrýchlejší zo Slovákov prišiel do cieľa v druhý deň Prologu Ivan Jakeš a celkovo bol na 51. mieste. Do nedeľňajšieho finálového preteku pod názvom Hare Scramble postupuje 500 najrýchlejších z Prologu. Keďže sa štartuje v skupinách po 50 jazdcov, tak 0,33 sekundy, alebo jeden jazdec delilo Ivana od štartovania z prvej rady. Ďalší slovenskí jazdci sa tiež umiestnili na slušných miestach ako napríklad P. Jedinák (224. miesto), J. Vaško (287. miesto), O. Vážny (308. miesto), Š. Javorka (318. miesto) atď. Slovenský jazdec Tomáš Hajduch (BMW GS 1150) v piatok utrpel nešťastný pád a sobotu odštartoval s bolesťami ruky.
Večer bola exhibícia medzi dvoma a štyrmi kolesami. Presnejšie súboj auta a motocykla. V prípade motocykla štartoval trojnásobný víťaz pretekov v Erzbergu Taddy Blazusiak a Kimi Raikkonen na pretekárskom Citroene WRC. Najrýchlejšie zajazdil Kimi na svojom 300 koňovom 4×4 Citroene o 38 sekúnd pred motocyklom. Kimi Raikkonen miestami dosahoval rýchlosť až 200 km/h. Kedže Taddy prehral stávku, tak ako porazený umyl Kimimu jeho súťažné auto. Večer opäť patril zábave až do rána sprevádzanej ohňostrojom.

Autor: Bajker