Connect with us

Podujatia

Erzberg Rodeo 2010 – úvod

Publikovaný

on

Každoročne sa v Rakúsku koná najťažšie enduro sveta pod názvom Erzberg Rodeo. Jazdí sa v kameňolome na kopci menom Erzberg, ktorý siaha do výšky cez 1 450 metrov nad morom. Práve dnes sa otvárajú brány týchto pretekov a my vám prinesieme aktuálne správy a fotografie priamo z dejiska Erzberg Rodeo 2010.

Na štart sa postaví cez 1 500 jazdcov, ktorí počas štyroch dní predvedú svoje umenie. Víťaz z posledných rokov je poľský jazdec Taddy Blazusiak jazdiaci na KTM, ktorý dokázal svoje suverénne prvenstvo posledné tri roky za sebou. Súťažiť sa bude hneď v niekoľkých kategóriách:

Rocket Ride – od minulého roka nová disciplína, kedy jazdci zdolávajú strmý kopec. Štartuje sa po šesť jazdcov motokrosovým spôsobom. 48 najrýchlejších sa nakoniec zapojí o boj v superfinále

Iron Road Prolog – 1 500 jazdcov štartuje na 13,5 km trati po kameňolome. Štartovať môžete doslova na čomkoľvek, a aj preto tu uvidíte zopár recesistov na skútroch, alebo superšportoch s enduro pneumatikami, všetko je dovolené. Profil trate je nieje až tak náročný. Sú tu dlhé rovinky, kde top pretekári na niektorých miestach dosahujú aj rýchlosť 180 km/h, spojené so zákrutami, ktoré jazdci zdolávajú driftom. 500 najrýchlejších postupuje do pretekov Red Bull Hare Scramble.

Red Bull Hare Scramble – Čerešničkou na torte je posledný deň, ktorý je najťažší. Tu idú jazdci až na dno svojich síl. Minulý rok pred nami odpadol z vyčerpania jeden pretekár, ktorého museli odviezť do nemocnice helikoptérou. 500 jazdcov musí do 4 hodín zdolať 23 kilometrov trate od strmých výstupov na kopce, cez kameňolom s kameňmi veľkosti človeka, až po prejazdy v sypkom štrku.

Prídite sa pozrieť aspoň ako diváci, počas štyroch dní zažijete preteky, ktoré sa nevidia každý deň. Okrem iného uvidíte aj MX Freestyle, kde sa vám predvedú jazdci ako Travis Pastrana, R. Renner, Andy Bell, alebo aj Petr Pilát. Ťahákom je aj spoločný výjazd 2 500 motoriek do obce Eisenerz a aj súboj motocykla a pretekárskeho auta s vodičom Kimi Räikkönenom na Citroen WRC a jazdcom na KTM Taddym Blazusiakom.

Okrem iného na Erzbergo Rodeo 2010 uvidíte aj slovenských jazdcov. Tento rok sa prihlásilo až 15 našich jazdcov. Asi najznámejším je Ivan Jakeš na Husqvarne.
Držíme všetkým našim jazdcom palce a my vám budeme pravidelne prinášať informácie priamo z pretekov. bajker

Erzberg Rodeo – úvod

2 komentáre

1 komentár

 1. VladiB

  3. júna 2010 at 8:58

  15 Slovákov, to nebolo nikdy, navyše Jakeš, a Pastrana, Räikkönen…

 2. klasik

  3. júna 2010 at 20:25

  Škoda že tento rok mi to opäť časovo nevychádza (trial Nitra), myslel som že aspoň teraz sa mi to podarí vidieť na vlastné oči. 😠

  Blazusiaka som zažil ešte keď jazdil Trial, a naozaj ten chalanisko to s motorkou vie. Veď hneď v ten rok ako prešiel z trialu na Erzberg Rodeo tak zvíťazil.

  Našim jazdcom želám samozrejme veľa šťastia.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri