Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 14,191 až 14,205 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #101228
    bacaono
    Účastník (Participant)

    A gdo z vás tu má blatostroj Zusuki? 😈 
    Ináč tý jediné sa mi od ních pozdávajú.  👍 
    …..a kolko mén majstróv sťeš s téj alebo inéj doby čo jazdili ostatné ne-Zusuki stroje?  😁

    #101229
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Neboj, viem ich dosť, na ČZ sme boli pyšní šeci (kopec titulov, Robert, Arbekov, Friedrichs…),
    dúfam, že sa nechceš pýšiť titulom Mojsejeva na KTM, kerý titul Rusi (na KTM, jak ináč?) jednoznačne ukradli Faltovi, veď to bolo zmanipulované, že aj dnešní žabožrúti by sa pri tom červenali hanbiac sa v kúte … 😁  😁  😁

    #101230
    bacaono
    Účastník (Participant)

    Priznám sa že trištvrťe tých mén mi ništ ňehovorí.  😈  mosev by som googliť jak mlhoš a to sa mi ňesťe.  😁 
    Som len usúďev že asi nejazdili šecci na Zusukách.
    Len som sa furt ňedozveďev gdo tu takú najsamlepšú blatozuzu má. (že by som volákú skúsev)
    Hádam najblišší je apa s tým jeho dreveňňákom.  😁   😁

    #101231
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Tak ostrú krosku nemá žiadny môj známy, DRZ 400 má môj bývalý kolega, ale on nepožičia ani mne, dokonca možno, že ju už aj predal.

    Inak sa  mi zdá, že zo všeobecne slabnúcej  japonskej silnej štvorky najviac stagnuje Suzuki, preto sa teším, že som vymákol uloženku zo slušných predkrízových eSVéčiek (r.v. 2007).

    Čo sa známych mien týka, absolútny Suzuki-hrdina z novších čias je populárny americký trpaslík Ricky Carmichael, vyhral skoro všetko, čo sa vyhrať dalo. Prischla mu prezývka Goat (= koza), ale nie preto, že skáče, ako koza, ale preto, lebo si zaslúžil titul „Greatest of All Time“ – v skratke GOAT, hehehe.
    Ale ja si vážim aj cestných machrov na okruhoch a môj hrdina je kráľ driftov z praveku, Kevin Schwantz, majster sveta (na Suzuki, jak ináč? 😈 ), teda nejaký ten bahnitý šmrnc  ma až tak  nešponuje.

    Preto sa teším aj z môjho eSVéčka a moje hľadiská som zhhrnul v slogane


    Váha pod 200, rýchlosť nad 200, čo iné dôchodca potrebuje?  😘 😘 😘   😈 
    #101232
    bacaono
    Účastník (Participant)

    Šak to s tým šmrncom a skúrtáma platí.  😁 
    ….a tú Zusuki som tam dodav len zato aby som tých Zuzkáróv trochu schladev a našponuvav. 😈  Lebo si myslá že keť su f prevahe, že majú najsamlepšé a najsamkrajšé motorky. Tak nech si ňemyslá.  😁    😇 
    Vidím že zabralo.  😁  😁   😁

    #101233
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Mňa netreba schladiť, nepreferujem žiadnu značku. Ak máš nejaký prehľad, čo všetko som už jazdil, asi ti to nemusím dokazovať.
    Nie som zaujatý, veď som vyslovený všežravec. 😁 

    Dokonca mám aj svoj rebríček kvality Japoncov, a to nie podľa Gugela.
    Na špici (napriek mojim neblahým skúsenostiam s CBF 1000) je jednoznačne Honda, nasleduje Yamaha, potom Kawasaki a až na konci je Suzuki. 😈 

    Potom dlho-dlho nikde nič, až potom idú Nemci, Taliani, Angličania, a niekde ďaleko na konci pokulhávajú Rakúšania. 😁 

    Ale nezúfaj, KTM je stále sveteľné roky pred Amerikou, šak Bobolak to vie… 😁 

    #101234
    bacaono
    Účastník (Participant)

    Je viďeť že si sa uš dávno ňevozev na volákéj čil vyrobenej Honde a KTM.  😉 
    Ten rebríček je tak 10-15 rokóv neaktuálný.  😈

    #101235
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Môj rebríček síce rieši výrobcov motoriek, ich skúsenosti a výsledky, ale aj rozvetvenie výroby a skúsenosti z najširších oblastí strojárenstva.

    Akože zázemie a know-how.

    Ako príklad uvediem napr. Hondu, kerá bez problémov využíva komplexné výsledky vývoja a výskumu vrátane skúseností z F1, MotoGP, IndyCar, z výroby automobilov, ale aj z „triviálnych oblastí“ lodných motorov, čerpadiel alebo elektrocentrál, blablabla…

    Na ktoré odvetvie sa ozaj sústredia, tam sa im darí a ak chcú, zvalcujú celý svet, lebo majú obrovský technologický náskok. Tá dynamika, ktorou Japonci nastúpili, ešte tam stále je a odšpionážované finesy opatrujú už vylepšené…

    To, že niektoré odvetvie nechajú chvíľu stagnovať, neznamená ohrozenie firmy, len momentálne prevládajú iné priority v rámci koncernu. Koncern síce pozostáva z veľa akože samostatných segmentov, ale všetky tie časti majú prístup ku všetkým tajomstvám značky.

    Nie je to ale tak jednoduchá vec, napr. momentálne v F1 Honda nejak nevalcuje, zato v Amerike tlačia na pílu… Biznis is biznis.

    Spomeň si ale na pokusy BMW v F1 z čias Ralfa Schumachera – ani zaboha sa to nechcelo rozbehnúť, až nakoniec to vzdali… Tiež to bolo o prioritách v rámci komplexu, ale kedz še nedá, tak še nedá, no… 😈 

    #101236
    bacaono
    Účastník (Participant)

    Bavíme sa o motorkách, o kosačkách, loďách,autách, alebo o čerpallách?
    O tom že Honda vyvíjá v celom spektre je chválihonné, ……. 
    Tak mi došóv na rozum ten paškvil čo sa koná f emérike južnéj a volá sa jak mesto f afrike na „D“. Tam sa snažá fšemožnými prostrédkámi a know-howámi uš pár rokóv a ništ. A že tam rvú ras tolko peňazí jak ostatní.

    #101237
    malylapaj
    Účastník (Participant)

    apa 👍

    #101238
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Bača, šak dobre, no, Honda motorky robiť nevie, len kosačky… 😁 

    Takto sa môžeme dohodnúť? 😈 
    #101239
    apa
    Účastník (Participant)

    Počuvaj ty bača z ondrikoviec  ak máš nejaký prehľad, čo všetko som už jazdil, asi ti to nemusím dokazovať. Nie som zaujatý, veď som vyslovený všežravec.

    1. Jawa Mustang
    2. (Jawa) Babetta
    3. Honda Lead SCV 100
    4. Zusukii Burgman AN400
    5. Džamaha Xmax400
    6. Honda Varadrevo XL1000VA
    7. Zusukiii V-Storm 650
    8. Kenzel bycygly

    Ale pochvalil si mi drevenjaka a to sa počíta 🙂  😁  👍

    #101240
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  A Suzuki ani kosačky robiť nevie … 😁

    #101241
    bacaono
    Účastník (Participant)

    papi to nikde netvrdím. 😉 
    Ale že by to čo v sučasnosti predávajú bežným ľuďom nejako kvalitou vyčnievalo nad bežný priemer?  Možno tak pred rokmi.
    Zo zákazníkov si robia pri nových modeloch pokusných králikov tak isto ako všetci.

    #101242
    bacaono
    Účastník (Participant)

    😈 …a Krawasaki robilo a jak to dopallo.  😈

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 14,191 až 14,205 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri