Connect with us

Jeden vyfuk alebo dva?

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Jeden vyfuk alebo dva?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65653
    yagiza
    Účastník (Participant)

    tento problem ma vobec netrapil, kym som si na jednej .com web stranke neprecitala komentar od chlapika, ktory pisal, ze nekupuje motorky s jednym vyfukom, lebo ma pocit ako keby je moto na tej strane tazia. viem ze je vyvazena, aj vsetko ostatne, ale od toho dna, sa uz neviem pocitu ktory vo mne vyvolava asymetria zbavit.

    mate niekto nejaku radu, ako sa zbavit tohto pocitu?

    #65654
    jaRRo
    Účastník (Participant)

    ahoj yaziga 😉 neuveris ale uz ma to napadlo ze ci nemam pravu stranu tahsiu ked ma kamos predbehol na VTR potom ma chytil zachvat smiechu…som zvedavy na ostatne nazory …. podla mne to neovplivnuje….. 😟

    #65655
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    yagiza ja jednu radu mám treba vyskúšať mal som Kawasaki KX 125 crossová mašina, mala iba na jednej strane chladič, jeden výfuk, takže asymetria tak bola veľmi viditeľná na tej moto, no a niekedy keď som stál a kecal s kamošmi a motorku som držal tak som ju uviedol do rovnováky a ona sama stála, určite tomu dopomohli aj drapáky ale aj tak a to som to vyskúšal viarkrát jednoducho krásne to vyvážili. Jeden výfuk je podľa mňa šetrenie hmotnosti, druhý pohľad je zase taký že či motor nepotrebuje dva tlmiče na dosiahnutie určitých parametrov, napríklad menší hluk pri zachovanom výkone.

    #65656
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Myslim si, ze vyvojari velmi dobre vedia, co robia a preco to robia.

    yagiza – problem toho chlapika mohol byt aj v krivej motorke, alebo v jeho neschopnosti udrzat rovnovahu…

    #65657
    banditak
    Účastník (Participant)

    yagi: si vsimni motor, ani jeden som nevidel presne symetricky (taku MT-01)…😉 urcite na 101 percent je to vyvazene, mozno sa strati trocha z rovnovahy pri ladenom laufe a pod…

    #65658
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Ci to je vyvyzene alebo nie, nad tym som sa nikdy nezamyslal. Ale ako ste si vsimli , tak tuzim po velkom NAKED-e. NO a jeden kandidat bol a je Suzuki GSX 1400, ta bola az do minuleho roku vyrabana s dvoma vyfukmi a v r.2005 prisla uspora v podobe jednoho. Pocitam ze urcite to vyvazene je , ale po design-ovej stranke nie.Ked teraz tu 1400-vidim zo zadu tak mi tam stale nieco chyba. Neviem si predstavit ze by zmyzol jeden vyfuk z XJR-ky , z Raptora alebo dalsich V-twinov. V podstate aj ja som posadnuty dvoj-ranovkou.

    yagiza vies ako sa toho pocitu zbavis? Namontuj este jeden na opacnu stranu. Mozno aj R6 by takto vyzerala zaujimavo. 😕

    #65659
    Pedrito
    Účastník (Participant)

    Napr. aj nová CR 250 od Hondy dostala v tomto roku dve koncovky

    #65660
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Nikdy som sa nad tým nezamýšľal a k tomu výfuku na povedzme pravej strane sa dá v niektorých prípadoch pripočítať ešte zadný brzdový kotúč s baranom (vyvažuje sa iba kotúč) a vyrovnávacia nádržka na chladiacu kvapalinu, prípadne poloha umiestnenia štartéra na bloku motora, ktorý má tiež nezanedbateľnú váhu a vyrovnávacia nádržka brzdovej kvapaliny prednej brzdy, to všetko na pravej strane motocykla. Ale pravdou je, že mi lepšie ide ľavý, ako pravý náklon. Čím to bude?

    #65661
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Normálne my baba yaga dala červa do hlavy. Keď si ešte zoberiete spojkový kôš a lamely na ľavej strane, oproti je ťažší zotrvačník, to by mohlo byť na motore vyvážené zase uložením súkolies na ľavej strane – aj to hrá svojim spôsobom úlohu, keď už sa bavíme o ťažisku. Ale aj tak si myslím, že celkový motocykel vyvážený nie je. Považujem to skôr za silu zvyku, že pri náklone na ľavú stranu to vyžaduje väčší náklon jazdca, ako na pravú – ťažšiu stranu. Niečo podobné ako pri riadení auta a stláčaní pedálov spojky a brzdy. Nohy sú na to tak zvyknuté, že to považujeme pomaly za rovnakú námahu, pokiaľ si pravou nohou nestlačíme pre zmenu spojku a naopak.

    Takže ja som za, motocykel vyvážený nie je.

    #65662
    raptor
    Účastník (Participant)

    podme hladat tazisko motocykla aj tejto temy :75:

    #65663
    ZOMBY
    Účastník (Participant)

    ja mam tiez iba jeden vyvuk a som v pohode len ho nesmiem uzivat pod perinu 😁

    #65664
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    raptor a ZOMBY, chce to použiť hlavu, nie hlavičku 😉

    #65665
    papaya
    Účastník (Participant)

    ja mam este motor na bloky rozhodeny, teraz ho mam akoze cely prevazit? 😀 😀

    #65666
    banditak
    Účastník (Participant)

    tlmic: ta nova gsx 1400 s jednym laufom, je to katastrofa, vyzera to jak velka truba… 😟

    #65667
    papaya
    Účastník (Participant)

    nepripadaju vam velke motorky s jednym vyfukom ako by im nieco chybalo?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri