Connect with us

Koľko točí nová R6?

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Koľko točí nová R6?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 16 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65188
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Dnes v ČMN písali ako si angláni z tyždenníku MCN zobrali do parády novú R6 a ZX-6R. Na R6 začína červené políčko pri 17.500 otáčkach a omedzovač rýchlosti svieti pri 18.000 ot. No a predstavte si že skutočné otáčky R6 boli „len“ 15900 namiesto 18000 ktoré ukazovala palubovka!!! Prečo tieto podfuky? A toto sa bežne robí aj s deklarovaním výkonu a skutočnosťou.

    #65189
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Podla mna su vsetky tieto udaje (myslim si, ze u kazdeho vyrobcu) nadsadene hlavne marketingom, aby dosiahli nieco viacej ako konkurencia. Vo vacsine pripadov su to hodnoty merane za idealnych podmienok a v labaku, ktore su v reale nemozne. Nikde som napr. nevidel vysvetlenie, kde meraju skutocny vykon/ krutak : ci na klukovke, na vystupnom hriadeli prevodovky, na kolese… ?

    Ked si uz spomenul max. otacky – Honda kedysi vyrobila special tusim NS 500 (v CR stala 2 000 000 KC), ktora mala ovalne piesty, 8 ventilov na hlavu a vraj tocila okolo 21 000 ot/ min. Ale nazivo som ju nikde nevidel, iba mam v kancli jej model v mierke + technicke udaje. Bolo to na sposob : Aha co dokazeme…

    #65190
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Aj o Hornete 600 tvrdia ze ma 100 koní, ved je to predsa motor z CBR-ky! A ked si človek prečíta niektoré testy alebo si trochu posurfuje na nete tak zisti že je to vlastne podfuk.

    Mal som moznost vidiet DVD z testovacich jazd novinarov prave spominanej R6, pripadalo mi to ako z Kataru. Zaber na otackomer ukazoval priam neskutocne otacky a rychlomer uplne normalnych 230km/h.

    milan 3232 je fakt pravda ze v TP neviem odkial je ten vykon nameraný, ale ked ho meraju na motorovej brzde tak sa jedna o zadne koleso, to urcite vies. Ale zaskakuje ma to klamstvo, ako ked predaju auto ktore ma maximalku 180km/h a ty zistis pri blbom merani s kamaratom ze je to len 159! Potom nejake vyhovorky ze to je za idealnych podmienok a v labaku si mozu strcit za klobuk.

    #65191
    yagiza
    Účastník (Participant)

    tlmic tu R6 a ninju testovali na ceste vo francii a nie na okruhu a ako sami povedali „…nezaujima nas ktora moto je rychlejsia na okruhu, na tisicinu sekundy, my chceme iba vediet ktora je vzrusujucejsia a s ktoru zivot bude lahsi a uspokojujucejsi…“ tych 15900 dostali z Dyno.

    americania testovali R6 na okruhu a napisali ze vacsinou sa pohybuje rucicka medzi 15-16000 otacok ale dotlacili ju az k 18 000.

    yamaha ma teraz v anglii sutaz ktora ponuka 4 stastnym vyhercom testovat novu R6 na okruhu v qatar cele dva dni!! 🙂

    #65192
    yagiza
    Účastník (Participant)

    tlmic motory su rovnake ale su potom rozlisne ladene, to nevies? 😟

    #65193
    yagiza
    Účastník (Participant)

    tlmic raz som sa vozila na 33bhp hayabuse. chlapik si spravil vodicak len do 33 koni ale hrozne chcel hayabusu, tak si ju dal priskrtit… ta frustracia sa neda opisat 😎

    #65194
    tlmic
    Účastník (Participant)

    [byagiza] ale veď presne to som napisal : Dyno 15.900, teda skutočmosť a budíky 18.000 😘

    Ale aj tak by som si ju rad skusil. Inak na tom DVD bola nie dotlacena k tym 18 000 ako pises ale bola tam stale a mimoriadne rychlo. Len ked to tych 18.000 nie je- 😁

    A vieš prečo ma to serie? Lebo aj ja mam Yamahu tak ako Ty a robia nam takto ostudu. 😁

    #65195
    yagiza
    Účastník (Participant)

    [btlmic] ja nie som zatazena na yamahu a uz vobec necitim pocit hanby, kvoli tomu ako sa predavaju 😁

    #65196
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Vidis! Teraz som si uvedomil ze ja som. Ale vazne, ja vlastne nepoznam motorku ktora by sa mi nepacila. Ja sa dokazem nadchnut nad kazdou-vazne. Na kazdej motke je predsa nieco zaujimave, alebo sa mylim?

    #65197
    raptor
    Účastník (Participant)

    yaga 33 konova buzna?

    to mi pride ako zasit susku babenke lebo dotycny ma maleho pipika

    neviem si vobec predstavit ako ta tazka krava ide s 33 konmi :)))

    #65198
    milan3232
    Účastník (Participant)

    tlmic nezufaj, takto to robia uplne vsetci. Inak neviem – aku toleranciu maju otackomery? Viem, ze nejaku (tiez neviem presne aku) ma aj rychlomer. Takze napr na tachaci mas 180 km/h a radarom ti nameraju 165 km/h.

    Preto je tolerancia aj pri merani rychlosti policajnym radarom. Ked ides 69 km/h, je ok, ak 70 km/h uz si presvihol o 10 km/h.

    Nemoze byt aj tu zakopany pes?

    #65199
    tlmic
    Účastník (Participant)

    milan3232 uz mi nic nezostava, len sa nad to povzniest.

    Raz mi namerali skoro 200, tam sa asi uz tolerancia nepocita? 😀

    Inak tu tvoju toleranciu pouzivam autom, ked mam na tachaci slabych 140, tak viem ze aj ked meraju tak som stale v pohode, to mam vyskusane a zatial to funguje.

    #65200
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    Tachometre majú tuším odchýlku pri výrobe 10 percent. Nad tými tachometrami a rýchlomermi a úž ani nezvrušujem. No a k tým otáčkam 18 000 otáčiek je už fakt dosť pochybujem že seriová moto toľko točí to už je dosť na úkor životnosti. Kedysi som čítal článok o SBK mašinách DUCATI porovnávali dvoch jazdcov jeden z nich bol Troy Corser jazdil na svojej mašine tak že radil o 500 otáčiek vyššie ako jeho týmový kolega za sezónu zničil 17 motorov a jeho kolega tuším len štyri, bol síce lepší to je fakt, ale dával tomu motoru riadne zabrať. Hm je to len reklamný ťah podľa mňa keď niekto povie vieš tá mašina točí až 18tisíc. To je aj ako s 4ventilovou technikou tieto veci mali už motory v 30.rokoch minulého storočia. V tomto smere nenávidím reklamu.

    #65201
    Jura
    Účastník (Participant)

    ja len toľko ktým meraniam – je naozaj rozdiel v labaku a inde a je aj veľký rozdiel aké meracie prístroje, s akou presnosťou a pod. používaš…. a vstupuje sem véééľa faktorov – barometrický tlak, vlhkosť, teplota, palivo …. ajáneviem čo ešte …. ale ajtak pri takýchto meraniach môže byť rozdiel max. do 5% ../nakoľko sa v laboratóriach tieto merania upravujú na zrovnávacie podmienky – stanovenými vzorcami/… to len tak pre „zlepšenie obrazu“ 😕

    #65202
    yagiza
    Účastník (Participant)

    yamaha uz zmenila vo svojich reklamnych kampaniach ze otacky su 16 000rpm. zaujem o nu stejne neklesne kvoli technologii ktoru na nej pouzivaju.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 16 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri