Connect with us

Problem so spojkou

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Problem so spojkou

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 61 )
  • Autor
    Príspevky
  • #93298
    kavis
    Účastník (Participant)

    Papi tvoj názor na to ako je možné že tie lamely takto vytĺkli takéto hlboké drážky žeby tam bola veľká vôla? ale potom je risk použiť starý kôš z inými lamelami ako z pôvodnými a taktiež použiť nový a dať tam staré

    #93300
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Kavis, všetky staré duralové spojky vypadajú takto, videl som už aj oveľa horšie. Lamely ani nie "vytĺkli", ozuby, na unášačoch ich vytvorí axiálny posun lamiel pri zaťažení (vypínaní, púšťaní) – práve tomu posunu potom tie ozuby bránia a spojka takto nevypína riadne.

    Zrepasovať sa dajú, koše sú väčšinou tlakovo liate a teda ani ich stred nie je z molitanu. Zarovnané unášače vypadajú, ako nové, je úplne jedno, aké lamely tam dám – veď ešte nemajú vytvorené svoje hniezda. 😉 Ak trebárs tie unášače aj nevydržia ďalších 13 rokov, ale takých 10 ešte môžu – a za ten čas bude už celá motorka tatam… 👋

    Ale veď aj tá cplt česká vychádza na nejakých 30 evri, ja by som to riskol. Ak sa odrbem, nedám si pár pív a dobehnem tú krutú stratu… 😁

    #93303
    Point
    Účastník (Participant)

    Papi.. radis mi teda jednoducho spilnikovat tie zubky a jazdit kludne dalej? ked sa takto pozries na tie lamely..neviem ci sa to da podla tych fotiek urcit ale su na vymenu? pri rozoberani boli celkom zlepene s tymi plechmi..nvm ci to tak ma byt alebo nie..

    #93305
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😀 Pilníkom ani nie, aj keď som už počul aj o takých majstroch.

    Ak na to máš, kúp komplet nové, ak nie, daj to nejakému fachmanovi na repas. Napr. taký Karol1 (neviem, či je tu, ale na mr občas píše) to zvládne na 100%.

    #93307
    maguma
    Účastník (Participant)

    Ak chceš, môžeš mi to poslať, kôš aj s lamelami, dám ti to dokopy a zas niečo vydrží, tie lamely sú ešte dobré, aspoň tak vyzerajú, ale to sa dá premerať 😉 😉

    #93309
    Point
    Účastník (Participant)

    Maguma ..dakujem za ochotu.. skusim tu v ba zohnat nekoho kto by mi to zarovnal.. ak nenajdem tak by som sa mozno ozval

    #93311
    TomasVFR
    Účastník (Participant)

    Ked zaradis kvalt na stojane, tak neni toho boha aby sa koleso neroztocilo, ked je v lufte, mozes tam dat aj pozlatenu spojku. motorka neni auto (teda okrem BMW) spojka vzdy trocha taha. lamely su zle vtedy ked smykaju, ked ale spojka nevypina tak su bud krive plechy,alebo zubaty kos, ale ten tvoj neni podla fotiek na tom az tak zle si myslim, alebo si to zle nastavil tym srobom 🙂

    #93314
    Point
    Účastník (Participant)

    Ano viem ze by sa koleso malo trosku roztocit.. ale ked mam 1ku zaradenu na stojane.. tak na kolese nevidím ziadny rozdiel ci mam spojku stlacenu alebo uvolnenu..predpokladam ze keby som dal spojku do zaberu..koleso by sa malo roztocit rychlejsie.. co sa tyka tych unasacov ..su na nich zubky cca 1/4 mm …

    ta skrutka uz ma strasi aj v snoch 😁 .. skusal aom ju co nakviac odtocit.. skusal som ju aj na fest zatocit.. skusal som ju nastavit aj tak ako mi papi radil.. a rozdiel nebol ziadny .. hodil som uz aj seriovu spojkovu packu.. a stale nic.. ked som vyberal lamely tak k tym plechom boli celkom take..prilepene.. neviem ci to tak ma byt alebo by mali ist od seba lahko

    #93315
    kavis
    Účastník (Participant)

    No ak máš spojku namočenú v oleji tak medzi plechmi a lamelami je film a ten to drží to je ako keď položíš na seba dve sklá keď si predtým tam nalial vodu odtrhnúť nejdu ale sa po sebe šmyknú a nad šróbikom nerozmýšlaj najprv daj odfrézovať tie drážky zlož a nastav ako papi radil a malo by to byť v poriadku teda na 99% to percento dávam na nevyspytateľnosť ciest božích 🙂

    #93317
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    Zubky na spojkovom koši dať preč. Ak to máš 1/4mm dáš to dole aj ručne, tá plocha musí byť bez zúbkov aby sa lamely mohli pohybovať.

    #93319
    Point
    Účastník (Participant)

    Zdravim chlapi.. ja len tolko..ak by mal niekto podobny problem.. spojkovy kos ofrezovany.. a problem vyrieseny 🙂 takze sa moze zasa kludne jazdit 🙂 dakujem za pomoc

    #93321
    kavis
    Účastník (Participant)

    👍

    #93323
    fikus
    Účastník (Participant)

    .No uz pozde.ja len taka drobna rada na neuverenie.raz si tak napinam retaz a napol som ju velmi vela a robilo mi niektore divne veci ako tebe.ked som ju povolil babka by nedosla ani do toho lidela co si spominal.to je ten odpor ktory mozno citis.to len v skratke.retaz je zaludna vec a ked ju moc napnes a otocis.na nej europu tak ti pokazi trosku motorku.prowte to neni kardan alebo remen.ma svoju vahu zotrvacnost a pruznost .kazdopadne ma caka vymena retaze atd.samozrejme ten kos tak to je hnus.nech ti to jazdi.

    #93326
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    fi-fokus,
    aj mne sa stalo, že som mal viac napnutú reťaz ako sa patrí, keď koleso pruží hore-dole na kyvke, reťaz je raz viac a raz menej voľná. Nikdy nesmie byť úplne napnutá, lebo… vieš čo.
    Ešte šťastie, že som to hneď zbadal. Radšej väčščia vôľa.

    #93328
    kavis
    Účastník (Participant)

    fikus musím ti odporovať a skús sa spýtať boba čo sa stane keď moc naúneš remeň

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 61 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri