Connect with us

Problem so spojkou

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Problem so spojkou

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 61 )
  • Autor
    Príspevky
  • #93238
    kavis
    Účastník (Participant)

    Mne sa stalo že som stlačil spojku a aj tak ma to ťahalo dopredu ale neviem čo tomu bolo ale môj dohad je že sa medzi lamele dostala špina. Skús rozobrať a prečistiť a potom zase zložiť.

    #93240
    Point
    Účastník (Participant)

    Musim najprv objednat olej.. vypustim a pozrem na tu spojku..najviac sa bojim toho kosa.. lebo ked v nom budu zubky od lamiel..zabrusovat to nechcem a novy je nenormalne drahy..tak uvidime..este som nasiel v anglickom manualy ze sa spojka steluje aj srobikom na tej spojke ..tym som tocit neskusal ..len lankom.. tak mozno aj to pomoze…

    [linka]

    ide o tento srobik…

    #93242
    kavis
    Účastník (Participant)

    Ten "šróbik" by v podstate mohol by byť tiež na vine ak sa povolil a teraz chod páčky nestačí na rozopnutie spojky takže podľa manuálu treba nastaviť

    #93244
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Papi to lanko mi je jasne staci ho drzat na oboch stranach bovdenu aby som citil ze sa zasuva pri ohnuti len ta hydraulika ma zaujimala pretoze tie gumenne hadice sa roztahuju

    #93246
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Point a naco novy olej? potrebujes uz vymenu ? ak nie tak ho len vypusti a prefiltruj cez platno a mozes ho naliat naspet

    #93248
    Point
    Účastník (Participant)

    Novy olej nepotrebujem. . menil som ho minuly tyzden lebo som si naivne myslel ze to môj problem vyriesi 🙂 .. a vracat tam olej ktory tam uz bol mi prislo take prasacke..ale popravde nenapadlo ma prefiltrovat ho cez nieco 🙂

    #93249
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Olej by sa mal meniť v motocykloch každý rok, ak je zas čerstvý škoda ho vyhodiť. Len aby bol ten správny, čo tam patrí.

    😀 Ale prefiltrovať cez nejaké plátno považujem za otázne, žiadne plátno asi nefiltruje lepšie, ako olejový filter v motorke.

    K tej skrutke:

    Nemájú ich všetky systémy. Ak tam ale je, vždy sa nastavuje najprv skrutka. Povolí sa kontramatka,červík sa jemne, s citom zatočí na "doraz", kde už cítiť odpor spojkových pružín (začínalo by to rozopínať). Ak sa identifikuje takto poloha záberu, pootočiť červík o cca pol otáčky späť, aby tam bola maličká vôľa. Podržať v tejto polohe skrutkovačom a zaistiť kontramatkou.

    Kompenzuje sa takto aj malé opotrebenie lamiel a zabezpečí sa pri následnom nastavení lanka maximálne využitie pohybu spojkovej páčky na rozopínanie lamiel.

    Point, ak si mal Pioniera alebo nejakú inú Jawku, musíš to zvládnuť sám. Ak si nemal, aj vtedy… 😉

    #93251
    Point
    Účastník (Participant)

    Mal som iba babetu 😁 .. zajtra to skusim s tym srobikom a dam vedet..sam som zvedavy 😁

    #93253
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Začni tak, že na lanku nastavíš aspoň pol centimetra vôľu, nesmie byť napnuté a brániť pohybu ramienka (s pružinou) smerom dole. Pri voľnom lanku nastaviť skrutku (červíka), zaistiť, potom doštelovať lanko na vôlu 1,5-2 mm.

    Ak to nepomôže, až potom robiť ďalšie kroky…

    #93256
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Papi normalne nalievam spet olej na ktorom mam najazdenych 4 000 a filtrujem ho cez noviny olej menim az po najazdeni km casto aj viac ako je interval a nie kazdy rok preco by som mal lebo vyrobca potrebuje predat dalsi ? na aute je interval 15000 je ho tam iba o liter viac a nic sa nedeje 3 x som bol na zarucnej ani raz ten olej nevymenili lebo som nemal najazdene km

    #93258
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Yukina jazdi piaty rok na Madit Super

    #93260
    kavis
    Účastník (Participant)

    Papi perfekt napísané 😁 mne sa to až tak rozpisovať nechcelo a s tým olejom uvedomujete si že to je olej v primári takže takže nie je znečistený karbónom a ak mastí tak načo meniť – zastrelte ma – 😈 😈 😈

    #93262
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😀 Dva postrehy:

    1) Na Mlhoša netrea reagovať, lebo keď už nevie, čo a ako, tak napíše, že na Yukine je pol štvrtej – a hotovo…

    2) Na Kavisa netreba reagovať, lebo podľa neho sú motorky len harleje, keré majú olej pravdepodobne len "v primári"

    😀

    #93264
    Point
    Účastník (Participant)

    No takze som opat tu..papi..vyzera to tak, ze uz ani na mna netreba reagovat 😁 .. "skrutkou" som potocil podla tvojho navodu, zaistil, nastavil lanko.. plny ocakavania nastartoval, zaradil 1 a koleso sa rozbehlo ako babka pre teple rozky do lidla ..

    natocil som aj nejake videjko..asi to bude uplne zbytocne ..ale pre moj dobry pocit .. 😁

    [linka] – toto je pohyb tej "skrutky" pri vymackavani spojky..

    [linka] – a toto je vlastne cely ten problem..

    #93266
    Point
    Účastník (Participant)

    Ozaj..este minipoznatok.. s vypnutym motorom, zaradenou 1 a vytlacenou spojkou motorku potlacim ale citim tam jemny odpor

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 61 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri