Connect with us

Problem so spojkou

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Problem so spojkou

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 61 )
  • Autor
    Príspevky
  • #93203
    Point
    Účastník (Participant)

    Zdravim, mam taky problem so spojkou, ze ak pridem na cervenu napr na 2ke, zastavim a chcem vyradit na neutral tak prevodovou packou nejde ani pohnut. Skusal som sa aj poposuvat trosku dopredu, dozadu ale nic..Musim vyradit za jazdy inak tam ten neutral nedostanem..

    mam moto na stojane..zadne koleso vo vzduchu..zaradim 1, spojka ostava stlacena ale koleso sa roztoci tak, ze ho rukou ani nespomalim.. ked pustim spojku tak koleso sa vobec nezrychli..

    ak mam ale motor vypnuty radit do neutralu ide krasne bez problemov..

    vie mi niekto povedat, ci bude treba menit spojku teda lamely, pruziny, plechy.. alebo budem musiet menit aj kos..dik

    moto sv650s 00

    #93207
    TomasVFR
    Účastník (Participant)

    Dosteluj si spojku

    #93210
    Point
    Účastník (Participant)

    Praveze som si ju skusal dostelovat… natiahol som to lanko aj tak aby nemalo ziadnu volu ale spojka je aj tak v zabere stale

    #93211
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Lanko sa nastavuje tak aby vyplo spojku nie aby malo alebo nemalo volu

    #93214
    TomasVFR
    Účastník (Participant)

    A keď na vypnutom motore zaradíš jednotku a stlačíš spojku ide moto tlačiť?

    #93215
    Dragon
    Účastník (Participant)

    Ja by som si dovolil tvrdiť, že po 13-tich rokoch tie lamely jednoducho povedali čau 😉 . Keď meniť, tak všetky vnútornosti spojky… pokiaľ kôš nebude vykazovať známky opotrebovania, alebo poškodenia, tak ten meniť nemusíš. Každopádne pred týmto úkonom skontroluj poriadne lanko – a presne, ako radí Mlhos – musí mať vôľu niekoľko mm. Ak nepomôže, rozobrať a budeš múdrejší 🙄 .

    #93217
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Spojka má jednu základnú funkciu, aby si sa s motorkou vedel pohnúť. Ostatné vlastnosti sú len čerešničkou na torte, veď polovica moto-pospolity radí hore bez spojky, štvrtina aj dole bez, podobne za pohybu aj neutrál sa tam dá hodiť v pohode bez spojky.

    Point – diagnózu ti už stanovil Dragon, ale prečo nepíšeš o tom, ako sa s tou mašinou pohneš?

    Nedajbože, to ide bez problémov?

    Lebo potom je možno všetko inak…

    #93220
    Point
    Účastník (Participant)

    Ano pohnut sa ide bez problémov. . citim ze ked mam vytlacenu spojku a zaradenu 1 tak moto taha dopredu.. pustim spojku a rozbehnut sa ide pohode.. ked mam zaradeny neutral.. tak 1 tam ide kopnut bez problemov a zasa sa kludne rozbehnem..

    ja som.aj nejako zmiereny ze spojku vymenim.. chápem ze uz tam je dost rokov.. len nie som v tomto zbehly.. tak som sa sem snazil nahodit vsetky symptomy a cakal som ze mi mozno niekto napise ze neblaaazni..ked zaradis v pohode s vypnutym motorom tak spojka je ok..len dotiahni nejaky srobik a hotovo. .. 😁 este skusim potlacit motorku s vypnutym motorom, zaradenou 1 a vytlacenou spojkou 🙂

    #93222
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Ak ťahá po zaradení a nastavovaním sa to už nedá odstrániť, tak je asi vdratý kôš. Nemusí to znamenať, že aj lamely sú zodraté (mohli byť už aj menené) a aj unášače koša sa dajú zarovnať a vyhladiť. Vyzerá to tak, že trebalo by zhodť dekel a pozrieť sa na to – posúdiť sa to dá až po obhliadke.

    Vôľa na lanku (bowdene) teoreticky postačuje aj 0,5 milimetra, lenže pohybom riadítok sa to hýbe a vonkajší pancier mení svoju dĺžku – tým sa mení aj nastavená vôľa, navyše ten pancier aj pruží trocha pri stláčaní. Väčšinou na ľavom doraze riadítok je najmenšia a na ľavom najväčšia. Ak ani pri najmenšej vôli to nevypína riadne, ostáva fakt už len rozobrať.

    #93224
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😀 Kurnik, na pravom najväčšia , samozrejme. Je to tým, že vtedy je pancier viac narovnaný a jeho dĺžka takto najmenšia…

    #93227
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Ak ma byt vola na lanku potom to bude asi koli tomu otacaniu riditkamy a preto som dost nepochopil ovladanie hydraulikou ako mam ja ked zatocim tiez mi tam vznika tlak ? 😁

    #93229
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Mlhoš sa len chváli, že má hydraulické ovládanie spojky (mám aj ja).

    Trochu zamudrujem a odpoveď je samozrejme ano , teoreticky určite tam bude nejaká zmena, prakticky aj u hydra-spojok sa nastavuje malá vôľa.

    Inak jednoduchý pokus k bowdenom. Trochu prehnaný postup, v praxi sa nevyskytujúci, ale názorný:

    Jeden koniec nejakého nového ľanka s naletovaným dzindzíkom zatlačte dnu na doraz, na druhý naskrutkujte nejakú elektrikársku čoko-svorku tak, aby vnútorné ľanko malo pri rovnom (voľne zavesenom) bowdeni cca centimetrovú vôľu (pohyb). Akože mŕtvy chod.

    Teraz namotajte bowden na dlaň. Čo sa stalo s "mŕtvym chodom"?

    Zmizol. Celý centimeter. 😉

    #93231
    theo
    Účastník (Participant)

    Papi, to ,,ľanko,,, myslis tym vyrobene z ľanu? take sa uz davno nevyrabaju 😎 😁 😁

    #93233
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    🙂 Theo , tak to som si nevšimol. 😀 Furt to zle dopadne, keď hrám múdreho… 😀

    #93236
    raptor
    Účastník (Participant)

    Na hranie mudreho som tu laskavo JA! 😁

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 61 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri