Connect with us

Tuning

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 48 )
  • Autor
    Príspevky
  • #64512
    aver
    Účastník (Participant)

    …EEXEBAT, chce to vecsi pocet znakov :)) aspon koli mne, bo ja ked sa rozpisem ta to nema konca 🙂

    vidicon

    …videl som cervene svetla na YZF-r6, je neeco take u nas zakazane? proste cervene svetla. len teraz neviem ci to aj svieti cerveno ci je to len taky odrb ze vidno to v motorke cerveno ale svieti to normalne. to sa mi hrozne pacilo.

    #64513
    aver
    Účastník (Participant)

    vidicon

    tu su tie obrazky, dufam ze to pojde.

    [linka]

    [linka]

    #64514
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Článok „II. Koniec volfrámovým vláknam, alebo buď aj ty ?in? s LED svetlami“ je o svetlách vo všeobecnosti [linka]

    A ešte pár iných „Anjelských očí“

    [linka]
    [linka]

    Nejaké live video

    [linka]
    [linka]

    aver

    Sú to iba parkovačky.

    #64515
    aver
    Účastník (Participant)

    eXeBaT

    wow krasa, nadhera, fatasticke, uzasne, no fenomenalne , no je to popicovka. 🤐

    ale priznam sa ti, prilis vela informacii na mna na zaciatok ked zatial tomu vobec nerozumiem, ale inak parada. len teraz mam dilemu ktore si vybrat. je mozne zajst do takej predajne a priamo vyskusat to na motocycle a vybrat si co sa hodi ap otom az zato zacvakat? mimochodom exy, co stoji take prevedenie ako na obrazku [linka] ????

    tak odhadom mi to pribliz. predpokladam ze tam asi neje len jedno led svetlo ze tam je asi nieco viac nemam pravdu? DIKEEEEEEEEEEEEEEEES 🙄

    #64516
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    aver

    Je to na tom webe.

    Napr. Ultimate R6 Conversion Pricing (’03-’05) http://www.highbimmin.com/order/order_ult03.htm

    #64517
    Vadim
    Účastník (Participant)

    aver : Spôsobil si mi zmätok v duši. Z viacerých dôvodov:

    1. Máš vraj 3 hračky, v hodnote cez melón v 21 rokoch, keď si prakticky ešte len študent a hovoríš, že je za nimi tvrdá práca. Ak tvoja, tak kua kedy si to stihol? Viem, že ma do toho hovno, len som zvedavý.

    2. Kúpiš si dve prakticky rovnaké motorky. Načo? Keby si mal ľahký SS a k tomu napríklad XX, tak to pochopím…

    3. Viac, ako jednu motku majú väčšinou len ozajstní fanatici do motoriek, ale ty o základných veciach okolo motoriek nič netušíš.

    4. Zdá sa že si v balíku a máš veľké plány (a skúsenosti s tuninngom Hondy Accord), ale 2790 za reflektor sa ti zdá veľa. Aby si bol v obraze: pri tunningu sú tri litre len drobné!

    Ale k veci. Tuning motoriek sa robí z dvoch základných dôvodov:

    1. Aby sa mi na motorke dobre jazdilo

    2. Aby sa všetci okolo mňa posrali

    Tebe ide zjavne o bod č.2.( hlučný výfuk, svetielka, imitácia karbónu na zrkadlách, farebné skrutky).

    V bežných katalógoch je takýchto serepetičiek „mrte“ a ceny sa pohybujú v tisícoch. Ak chceš „chuťovky“ priprav si desaťtisíce.

    Ak to myslíš vážne (prepáč, ale pochybujem), tak oslov profesionála. Reči na webe ti môžu dať len základné informácie. V ďaľšej fáze ťa určite len dopletú.

    Ja napríklad, keby som chcel prestavať barák, tak vyhľadám architekta a nebudem detajly stavby riešiť s neznámymi návštevníkmi webu.

    #64518
    aver
    Účastník (Participant)

    eXeBaT

    dik, ako pozeram neje to nic nakladne take svietielka.

    Vadim

    mas pravo na svoj nazor, neberiem ti ho, k tomu tuningu, ja nehodlam dat za tuning nekolko 10 000, ani nahodou, ja cem len aby dobre vyzerala motorka, a take LEd svetla a neeony k tomu velmi dopomozu, samozrejme aj ju cem prestriekat, pretoze nemam zaujem o original farby ake vychadzaju z vyrobni. takze ak to mam spocitat tak cem

    karbnove spatne, neon, a tie led svetla nejako pekne si spravit. a svetiace skrutky neviem, to su zalezitosti za nekolko korun. necem prekrocit vecsiu sumu ako 10 – 20 000, a aby si tomu chapal, ja ked budem robit take upravy na motorke, tak az v lete. co je dost dlha doba, zatial ako som spominal vysie si robim leen take plany a zhanam informacie a co sa tyka vzhladu si robim pomalicky taky nakres na pc.

    ja cem tuning prretoze ma vzdycky fascinovaly tieto veci najme na autach, o tuning motoriek som nevedel ani prd. ale pomlaicky zistujem vdaka vam, zaco vdaka setkym ktory sa zapajaju k tejto debate. tak zistujem ze da sa krasne tuningovat motorka a nemusi to byt ani nakladne velmi. toto bude zniet blbo, pretoze ja sa nechvalim, ale tak musim ti to vysvetlit ked si uz polozil jednoznacnu otazku.

    mam 2 masiny, r1 a r6 neviem skade si nabral 3 nestali 1 000 000. studentom neesom uz dlho, od 17 rokoch prracujem. teraz vediem vlastnu firmu. moze byt taka odpoved?

    vidicon a tebe sa inaksie paci tuning? aky mas k nemu vztach?

    p.s. nech sa neobraca tema na finacne zalezitosti prosim, ja zhanam u vas rady ako co a najme informacie. rad sa naucim nieco nove, preto prave tuna zhanam informacie, pretoze su tu niektory sikovny ludia ktory vedia dobre poradit.

    #64519
    charym
    Účastník (Participant)

    uz mas aj r6 to si kedy stihol si ma predbehol teda 😕

    #64520
    aver
    Účastník (Participant)

    charym

    nesmut, sak do leeta si kupis vsak? potom sa stretneme a zajazdime si 🙂 pojdeme aj SPRINT? :))

    #64521
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    aver

    Niečo mi tu nesedí. Pred pol rokom si založil tému – Neskúsený

    [linka]
    Nemal si v tedy tú RR-u, ale už si kupoval kombinézu.

    Potom téma – Vodičák a kW

    [linka]

    Sumár

    Citujem ťa:

    Ahojte vsetci

    potreboval by som sa poradit s vami:

    ide o taku vec, rozmyslam ake oblecenie si kupit na motorku, (som zacinajuci motorkar), lenze nemam teraz nejako financie navyse na drahu konbinezu (cca 12 000) na druhej strane nechcem sediet doma na riti a cakat kym budem schopni si kupit kombinezu aby som mohol jazdit, ide o motorku HONDA CBR 900 …


    a následne

    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, bojim 900 cctovky, kupim si 500, juj, ale som to cital s otvorenimy ustamy ) brrrrr az mi zima beha po chrbte, dik dik

    Kupoval si kombinézu na motorku, o ktorej si v prvom príspevku tvrdil že ju máš a potom to zmenil, že si kúpiš radšej slabšiu. Na chate sme sa spolu bavili, že si v živote nesedel na žiadnej motorke ako vodič. Následne na to sa dozvedám, že už máš R1 .. potom R6 … a neviem čo ešte a teraz sa chystáš robiť tunning?

    To by chcelo dokázať, nemyslíš? V opačnom prípade to beriem ako ťahanie všetkých za nos.

    Teším sa na tvoje fotografie v albume, kde budeš ty a tvoje motocykle 😉

    #64522
    aver
    Účastník (Participant)

    eXeBaT

    setko co si napisal je pravda, az na paru detaili.

    ide o to ze ja som prred polrokom otvoril temu o motorke, aku kupit na zaciatok, ak si spoimnas. povodne som chcel zacinat s honda cbr 900. bol som velmi tvrdohlavy a nedal som si to vyhovorit. postupom casu pisal si ty a dalsi chalaniska o tom ze 900na zaciatok je SMRT pre neeskuseneho. potom som zacal uvazovat nad konbinezou co je samozrejme. ale co sa tyka setkych tych informacii to setko som sa pytal informacne, tak isto ako toho tuningu. no ok dalej. tka nakoniec ste ma presvecili ze 900 je na zzazciatok sillna, tak som zacal uvazovat nad kupou 600, rozmyslal som nad cbr 600 rr, potom nad kawasaxi zx-6r.

    potom som nejakym zazrakom, nasiel obrazok yamaha yzf-r1, na druhy den som utekal do yamahi , cel som pozriet ju na zivo, doslova som sa zamiloval :)) (moja kocka ziarlila) 😁

    tak som ju zacal zhanat, nasiel som pekny kusok dovezeny z (neje podstatne) YZF-R1 rok za 386 000. najazdil som snou asi 7000km len tu po okoli a do ukrajiny za kamoskou. zistil som ze je silna motorka. uvedomil som si to v jednej kritickej situacii o ktorej nebudem rozpravat… a tak som ju jebol do garaze prenajateej a vtedy som objavil r6, je to vlastne skoro take iste ako r1, je to nadherna motorka s vykonom ktory mi na zaciatok staci, zaobstaral som si ju nedavno, presne paru dni po tom co ma jededen typek odtial naj**l… ale o to neide, to neje podstatne. ale na tej yamahe som neenajazdil takmer nic, lebo bolo to nedavno a akurat som sa zmohol na nekolko mlao km a sla do garaze. tu r1 uz dlho mat nebudem. co sa tyka vodicaku, nevedel som ako to je s nim, prreto som sa to pytal a tiez som o tom otovoril temu. pretoze myslim ze tuna su dost skuseny ludia na to aby mi pomohly, zaco dakujem. za kazdy jeden prispevok. inac exy nechodil som tu dost dlhu dobu, myslim ze co som robil? PRACOVAL. tuning sa mi hrozne lubi preto ho chcem, ale nee drahy. mas este nejake otazky? ja mam na teba otazku…

    #64523
    aver
    Účastník (Participant)

    …co ma proti mne? mas prroti mne? normalne mi povedz otvorene, teda napis. vies jak mne to cudne vysvetlovat tebe a eset zopar ludom ako to je, ako to bolo, atd… ja som skromny clovek ja sa nikdy nicim nechvalim a ani nehovorym ze to mam. ale ak sa spytate fajn, rad vam poviem, len nerozumiem, prreco ja ako 21 rocny covek nemozem mat motorky v hodnote cca 600 000? nekto si kupi auto, nekto motorku, ja o motorke snivam uz od svojej puberty, mozno idem do tychto vecoch tak troska strmhlav a som tvrdohlavy, napokon som byk 🙂 ak mas nejake otazky na mna, tak sem snimy, rad ti ich zodpoviem, ale prv sa opytaj sam seba, preco sa ma to pytas?

    rad by som tu prreberal veci ohladom tuningu, preto som tu dal tento prispevok. nie veeci ohladom mojho osobneho zivota. dik za pochopenie.

    fotky budu. koncom mesiaca ked bduem mat cas si idem kupit digitalny fotak,. potom poslem.

    #64524
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    aver

    Neboj môj, nič proti tebe osobne nemám. Iba si mi tu hodil ďalšie hádanky.

    Pochopil si, že 900-ka je pre teba na začiatok silná, ale kúpil si si R1?

    Kedy si si urobil vodičský preukaz?

    Kedy si stihol urobiť tých 7000 km a k tomu ešte na Ukrajinu?

    Tvoje finančné zázemie ma nezaujíma a ani som to nespomenul. Je mi jedno čo si môžeš/nemôžeš kúpiť a koľko to stojí. Ja ti to nezávidím.

    O všetkom presvedčia fotografie. Dovtedy sa nesmierne teším 😉

    A môžme sa kľudne vrátiť k tvojej pôvodnej téme.

    #64525
    aver
    Účastník (Participant)

    eXeBaT

    vies r1 ma plyn, ma spojku ma brzdy, tak ako r6, aj r6 ma to iste, a vykon motora ma sice vyssi ale setko je to v tvojich rukach, ja som to tvrdyl vzdy a tvrdit to aj vzdy budem, pretoze vsade si treba davat pozor a predvydat, „co ked ten pan v aute s vajickamy vzadu mi zrazu zmeni smer a preradi sa na moj pruch“ rozumiem, to je o predvydavosti, ale ja osobne mal som moznost zacinatt s r1 a neodporrucam to nikomu. ja som nastastie zivi 🙂 cislo 5 zije 😁

    7000km neje tak vela prre cloveka ktoremu sa dostala do ruk motorka jeho prva v zivote (nepocitam vodicak – JAWA ) preco som kupil r1? vies co ani neviem, lutujem to, ale nelutujem tie skusenosti co som na nej nabral, no aj tak som dospel k zaveru ze R1 – PREC!!! sak ukrajina je zarohom :))

    som rad ze neemas nic proti mne, vies aj ked do mna „jeebes“ aj tak si ta vazim a kazdy jednu tvoju radu. mozno robim chybu kto vie, tazko povedat, je to tak ako to je. ked sa spozname osobne v lete, dufam ze skocime na pifko, tak potom mozno boaja zmenime nazor na toho druheho. lebo poznat clovek cez pismenka sa neda. mimochodom exy, jaku ty mas teraz motorku? si dal opravit tu cbr 900 rr tusim ze to bol model 2000.

    k tomu tuningu, no pozeral som nejake veci, setko je to nakladne. kolko stoji ladak koncovka? bo som nenasiel to nikde, naozaj sa to vola LADAK? ci nejako inak?

    #64526
    charym
    Účastník (Participant)

    kua aver si dizajner a nemas digital mi nehovor a ak mas na 2 masiny tak mas aj na digital nie a nemusis cakat do konca mesiaca alebo to cvakni mobilom aj ja som zvedavy aky model co za r6 si kupil ved vies ze mam nane slabost 😁 😁 😁

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 48 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri