Connect with us

Tuning

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 48 )
  • Autor
    Príspevky
  • #64497
    aver
    Účastník (Participant)

    zdravím,

    Oplatí sa tuningovat športovú motorku a z čoho taký tuning motorky pozostáva?

    Čo všetko sa dá tuningovat? Viem o podsvietení motocykla, ale dajú sa tuningovat aj technické veci na zlepšenie výkonu, prípade pre lepší zvuk? Alebo kapotáž?

    Aký mate názor na tuning motoriek?

    P.S. poraďte prosím aj nejakú stránku kde také veci nájdem.

    #64498
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    aver

    Sám si si odpovedal. Vymeniť môžeš všetko. Od žiarovky, až po piesty, spojku a pod. Samozrejme aj kapotáže, stupačky, riadidlá, alebo skrutky na motore za pekne farebné .

    Čo sa týka výkonu. Sanie, filtre, zvody a koncovky výfukov a pod. Nie vždy však dôjde k jeho zvýšeniu. Je málo výrobcov, ktorí majú skutočné záruky, že ich výrobky výkon zvyšujú. Po takýchto výmenách ako zvody a koncovky musí byť motor patrične nastavený ladičom, aby sa mohli prejaviť zmeny na výkone smerom hore. V opačnom prípade sú to len zbytočne vyhodené peniaze pre efekt a zvuk.

    Vo všeobecnosti by sa dali o tom určite písať knihy.

    #64499
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    Ja robim tuning nasledovne:

    1) Chcem zvysit vykon? Dobre, mozem kupit novu koncovku (pripadne s potrubim), sportovy filter a dynojet. Vyjde ma to minimalne 30000 (bez potrubia) a zvysim vykon o 10 koni. Alebo druha varianta, predam staru motorku, dolozim 50000 a kupim o dva roky mladsiu motorku co ma o 50 koni viac. Rozdiel v cene je 20000 ale vo vykone a zivotnosti (mam novsiu) sa mi to desatkrat vrati. Co urobis? Ja zvolim druhu variantu!

    2) chcem ju podsvietit? Raz som to urobil. Teraz uz viem, ze som vyzeral ako kolotocar, clovek s deckym gycovym nevkusom a ze som sa inteligencne priblizil tym vymletym malomestanom s podsvietenymi autami. Ale to ide s vekom. Farebne svetielka patria na Vianocky stromcek!

    3) takze ja uznavam len ucelovy tuning, to jest ak chce niekto motorku kamikadze, nech si z neho urobi streetfightera, aby zbytocne nenicil to co je pekne a ak sa chce niekto na Black Widow odlisit od ostatnych majitelov Black Widow, nech si urobi lesticiarsky tuning s doplnkami z predajne, ale musi to byt vkusne (rozumej v style klasickej hudby, nie Britney Spears)

    4) dobre typy na najlacnejsi tuning najdes na [linka]

    uz som ticho. 🤐

    #64500
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    vidicon

    K prvému bodu: V podstate máš pravdu, je to rozumnejšie riešenie.

    K druhému: Mali sme ich podsvietené štyria v okolí. Nie na každej to tak pekne ukázalo. Rozdiel robili malé otvory na bočných plastoch pri motore – hore, ale aj pri nasvietení koncoviek výfukov. Na fýfukoch to najkrajšie ukázalo na Honda 1100 XX BlackBird, na motore zase na Yamaha 600R Thundercat, Honda mala matný čierny motor.

    aver

    Najlacnejší tuning je Village Tuning. Roxorová tyč 2x do koncovky výfuku. Zvýšiš dB na maximum 😁

    #64501
    aver
    Účastník (Participant)

    Je mi jasne že je mnoho variant a spôsobov ako tunningovat, veď aj deravý výfuk ako na škodovke ma svoj účel (dobrý zvuk 😁) platí to aj pri motoriek? ;)😁 či ne? 🙄 no ale motorka neje škodovka no 🙂

    ja sa zaujímam o tuning tak všeobecné, s tuningom na auta mam skúsenosti, ale s motorkami nie. napokon, to neje to iste. ExeBat co sa tyká kapotaze da sa kúpiť nová originál alebo si to myslel skôr tak že vlastná výroba? Čo sa tyká výkonu motora nemyslím že s tým niečo chcem spraviť, myslel som skôr také veci ako designerské, ale teraz ne zasa ovešať motorku malými svetielkami z vianočného stromčeka 😁 😁

    skôr ten neón dole aby krásne svietil dole, karbónové spetaki, tiež skrutky na motor to môže byt tiež zaujímavé zlepšenie, ďakujem za nápad. alebo napríklad videl som YZF ten istý model čo mam ja a mal predne svetlomety podsvietene modrou, jednoducho mu to svietilo nie bielo klasicky ale modrou. čo sa tyká toho podsvietenia videl som u nás v pizerke jedného úž davnejsie na kawe zx-9r starší model, asi 98 odhadom, čierno červená a mala podsvietenie červene, nič výrazné ale bolo to tam, a bolo to cooooool. nepoznáte nejakú stránku kde nájdem tieto dieli na tuning? čo sa týka čisto zvuku kupuje sa len nejaká koncovka na výfuk alebo sa musí kúpiť celí výfuk? že keď odchádzam ráno o 6:00, nech to vie cela ulica 😁

    hlavne tie stránky by mi pomohli, vďaka.

    #64502
    raptor
    Účastník (Participant)

    paci sa mi slovicko tuningovat . heh to znie celkom ako kolotocaaar 😁

    nekupuj ladak len koli tomu ze chces rano o 6 zobudit celu ulicu, lebo si mozes najst pred dverami mrtvu macku pripadne aj svojho psika az nejakeho mas, a ak ani potom nepochopis tak ta niekto aj z motorkou rozbije, .nie je pekne budit ludi zo spanku

    #64503
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    zaklady pre celkom obstojny tuning kapotaze najdes v katalogu Louis niekde v druhej polovici, je tam o tom jedna kapitola. Daju sa dokupit rozne pekne doplnky a nahrady, v tom katalogu je to pekne vidiet. Na SK take veci nikto nema skladom, ale su predajne, kde sa to da objednat. Ten katalog si urcite pozri! Na karbonove diely ti bude vediet Vadim dohodit znamu, co to robi. Kompletnou prerabkou kapotazi sa zaobera Duranbike ci ako sa volaju (neviem najst ich stranku, sorry), ale asi lacny nebudu. Kapotaz si samozrejme mozes spravit aj sam, ale na to musis byt dost sikovny 😉 Neony neviem kde zozenies, ale zrejme v auto-tuningovych obchodoch. Inak vies ze je to nelegalne, ze? 😁
    Aver, mozes mi prosim prezradit, aku motorku mas a kolko mas rokov? Zo zaujimavosti. Dik

    #64504
    aver
    Účastník (Participant)

    raptor
    nemyslel som to doslova, ze budit ludi, ved ked startujem tak neturujem o 6 rano na 12000 otacky an ebudim kazdeho, taka svina nesom. ale pocul som motorky ine a mali vyraznejsi zvuk, a to sa mi hrozne lubi.

    vidicon
    asi to bdue zniet cudne ale co je katalog LOUIS? to je nejaky casak co si mozem kupit v stankoch , pripade kde? karbonove dieli by som cel len spetne zrkadla, dostal som taku informaciu uz neviem ani od kokho ze do 5000 sa daju kupit krasne karbnove spetaky. ozvem sa vadimovy, vdaka za typ. kompletna prerabka kapotazi to je co? tym myslis neco ako spravit z motorky yzf uplne inu na nepoznanie? tak to zasa urcite stoji neco, a zasa az tak mi netrreba, skor som mal na mysli neco jednoduche ale pri tom vyrazne a pekne. Myslim ze som dost sikovny, HONDE accord som robil komplet tuning kapoty a prednej masky, ide o presne meranie a vediet spracovat material, ale to nebola moja honda :)))
    ale skusim najst tu stranku duranbike ze co ponukaju. takze co sa tyka neonoch tak mozu ist normalne od auta? nevyrabaju ssa specialne na moto? a od pc neony by neboli dobre? :)) 😁 , vies ktore myslim :)) co ty na to?
    myslel som si ze neony su zakazane len ked nejako ohrozuju premavku, preto urcite necem nic vyrazne co nejakym sposobom bude robit neplechu vodicom. alebo uplne je to zakazane? vkazdom prripade, ak budem davat neony tak aby sa zapinaly osobnytnym konbikom na volante.

    #64505
    aver
    Účastník (Participant)

    . chce to vecsi pocet znakov.
    vidicon myslis ze aj dobre prrestriekanie motorky sa da povazovat za tuning?
    YZF-R1 (2004), YZF-R6 (2003) mam 21.

    #64506
    charym
    Účastník (Participant)

    aver poznas ma vsak .

    tak nekaz prosim ta yamahu tuningom nechaj to tak, v jednoduchosti je krasa a nechci bit za kazdu cenu viditelni ser na neony ..

    #64507
    aver
    Účastník (Participant)

    charym

    caf, ja sa zaujimam o to zatial informacne, a osobne si nemylim ze tuning moze skazi vzhlad, naopak, ak je dobre prevedeny tuning, tak je to cooooool, neony sa mi vzdycky pacili, podsvietene auta vyzeraju cool , motorky tiez, len treba zvolit spravny neon a dobre ho umiestnit. Ty mas preco taky negativny postoj k tuningu? Mne sa pacia yamahi, to vie charym, ale vsade kde sa pozriem ci na r1 abo r6, stale rovnake. ja necem take 🙂 sak design je moja praca takze to dopadne dobre, zatial zhanam len material a pomalicky si pripravujem nakresy na pc. dneska som objavil stranku ktora predava tuning dieli, no wow. parada.

    este mam otazku tak vseobecne co je ladak, je to koncovka na vyfuk ci je to celi vyfuk? dik

    #64508
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    aver

    Tu nájdeš pár stránok, je tam aj Vidiconom spomínaný Durisbikes

    [linka]

    #64509
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    kua, to meno som pohnojil, preto som to nevedel najst, takze je to Durisbike, nie Duranbike 😁

    Aver , na svoj vek mas nejak vela penazi, ked mas dve zanovne motorky, porad cim sa zivit, aby som ta dobehol 😁 Ja furt este len splacam byt, kua, a to mam 28 ☹️ Ale k tvojim otazkam. Louis je jeden pekne hruby katalog nemeckeho obchodneho retazca, vo viedni ma dve pobocky a je lacny. Katalog si mozes pozriet na ich stranke http://www.louis.de , ale lepsie je mat tlacenu verziu, co dostanes v predajni alebo ti ju poslu postou (v ramci rakuska zadarmo). Dostanes tam podla mna aj tie zrkadla co chces. Moju vyraz na kompletnu prerabku si pochopil spravne (pozri si tu stranku Durisa). neony su zakazane, pretoze vyhlaska predpisuje kompletne ake ma byt osvetlenie vozidla a neony tomu nevyhovuju, aj ked bezprostredne neoslepujes ineho vodica, policajti ta za to mozu pokutovat (to iste plati pre LEDky). S neonmi som nikdy nerobil, ale tie, co idu do PC, su podla mna slabe. Musia svietit silnejsie, byt vo vodeodolnom a hlavne pruznom plastovom puzdre.

    Nuz a na moj nazor na rozne doplnkove spojlery, ladene vyfuky na autach a pridavne osvetlenia sa ma radsej nepytaj. Vzdy, ked vidim na ulici take auto, co ma spojlery ako WRC, sa musim len smiat, pretoze cim viac spojlerov, tym viac za mnou zaostava 😁

    Pod slovom ladak vacsinou ludia myslia len koncovku, ak ludom ide len o zvuk, staci menit koncovku, ak o vykon, treba menit aj potrubie (meni sa priebeh tlaku pri ventiloch)

    #64510
    raptor
    Účastník (Participant)

    vidi dnes som videl tak drsne nevkusne ospojlerovanu a odiodovanu 120L ze som prvy raz olutoval ze nemam v telefone fotak…

    aver co robis ze v takom utlom veku mas take dve zbrane?

    #64511
    aver
    Účastník (Participant)

    eXeBaT

    vdaka za stranku, prave tam na tych tvojich strankach tuna som nasiel tu stranku kde maju tie tuningove dieli, takze vdaka ze sa tu o nas tak vzorne staras. (mala reklama predsa neezaskodi) 😁

    vidicon

    setko co robim je, ze sa snazim, nespadly mi sami z neba, je za nimi tazka praca.

    ten LOUIS som nasiel dneska rano len tak som hodil do google a nasiel som, len problem ze neviem nemecky 🙁 zrkadla a setky tie veci som si nasiel na jednej stranke ktoru som nasiel tuna. a prisiel som na jednu vec, ze kazdy tuning diel stoji cez 5000, kapanek drahe. a nasiel som aj nejake svetla halogenove, ale dost nejake drahe. 2790kx jeedno. to su silnejsie ako klasicke? nebudu oslepovat vodicov? mas pravdu ze neony asi su zakazane, skoda, prave preto si chcem ich spravit na zapinanie a vypinanie kedy ja bduem ciet 🙂 uvidim fizla tak zhasnem. mozes mi poradit nejaku dobru stranku kde najdem neony? urcite mas pravdu, tie neony na pc nebudu stacit. skoda, aspon by som usetril. hladal som dneska rano tie ladaky, vola sa to ladak alebo sa to vola inak? pretoze nic som nemohol najst, ziadne take koncovky. zaujem mam len o ten zvuk, ne o vykon. Tuningovane auta su nadherne zalezitosti mna osobne to vzdy fascinovalo, ale musi sa to spravit dobre, a ja zasa osobne nepovazujem za tuning auta len spoiler a predny a zadny naraznik., ked uz tuning tak nech to vyzera (myslim auta)

    ved staci pozriet hru NFSU / NFSU2, tamto povazujem za tuning. …

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 48 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri