Connect with us

Spravodajstvo

Honda odpísala nového Blackbirda

Publikovaný

on

Honda odpísala novú CBR 1200XX Blackbird, ktorá mala byť náhradou za terajší model, lebo nebola dostatočne dobrá. Výzorom sa podobala na zmes VFR800, FireBlade a Blackbird, ale nebol to dostatočne veľký krok vpred v porovnaní s terajším modelom.

Momentálne má Honda niekoľko prototypov nového Blackbirda, ktoré sedia v Centre Výskumu a Vývoja Hondy v Japonsku v Asake, ale pravdepodobne ani jedna z nich neuzrie tak skoro svetlo moto sveta. Jeden z faktorov prečo Honda nebude pokračovať vo vývoji nového modelu, sú nedávne testy motocykla Kawasaki ZZ-R1400 a Honda nebola presvedčená, že by jej bol nový model Blackbirda schopný konkurovať.

Nový Blackbird mal mať rovnaký 1137cc in-line štvorválcový motor, ako terajší model, ale s menšími úpravami. Človek zo zákulisia prezradil: ?Vývojový team sa rozhodol, že nový Blackbird nie je dostatočne dobrým, aby išiel do sériovej výroby. Museli sa sami seba spýtať, či niekto, kto vlastní a jazdí na súčasnom modeli, by po odjazdení na novom mal potrebu ihneď ho vlastniť a prišli k záveru, že nový Blackbird by tento pocit nevyvolával. Projekt bol na teraz odsunutý a Honda má niekoľko hotových prototypov v Japonsku, ale teraz sa na novom Blackbirde vôbec nepracuje.? yagiza

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri