Connect with us

Spravodajstvo

Honda otvorila prvé centrum venované výcviku jazdcov v Európe

Publikovaný

on

Honda Safety Institute (HIS) je unikátnym výcvikovým areálom v rámci Európy a pripája sa k ďalším 36 podobným areálom, ktoré Honda prevádzkuje väčšinou v Ázii a Južnej Amerike. Na svoju expanziu na starý kontinent si Honda vybrala Španielsko, presnejšie Barcelonu, kde postavila svoje prvé európske centrum určené na výcvik jazdcov. Záštitu nad celým projektom má španielska dcérska spoločnosť Montesa Honda, ktorá na tento projekt preinvestovala 4 milióny Eur. Areál HIS pokrýva takmer 25 000 m² plochy, ktorej dominuje moderná budova vybavená rôznymi učebňami s najnovšími trenažérmi. Na praktickú výučbu sú k dispozícii tri rôzne areály s viacerými povrchmi vhodnými na rôzne použitie. Okrem tradičných cestných okruhov tu nechýba ani offroadový a trialový okruh. Kapacita tohto zariadenia je 15 000 študentov ročne. Skúsení inštruktori ponúkajú až sedem rôznych výcvikových programov určených od najmenších detí až po profesionálov, ktorí sa chcú ešte zdokonaliť. Nosná časť je samozrejme venovaná výcviku nových vodičov a v prípade výcviku mladých stredoškolákov Montesa Honda dokonca hradí až 100% nákladov spojených z výcvikovým procesom.
Vznik nového centra je ďalším krokom Hondy smerom k naplneniu záväzkov, ktoré na seba vzala podpisom európskej charty týkajúcej sa bezpečnosti na cestách a okrem produkcie bezpečných motocyklov chce prispievať aj k výchove kvalitne pripravených vodičov.

Honda otvorila prvé centrum venované výcviku jazdcov v Európe

3 komentáre

1 komentár

 1. AIR

  24. septembra 2009 at 15:42

  No tak to je super vec… akurat pre mna trochu divne, ze maju 36 takych arealov po svete a v Europe otvaraju iba prvy 😶 😶 😶

  keby to bolo blizsie, tak by stalo zato tam ist sa nieco podučiť

 2. Express

  24. septembra 2009 at 19:41

  Asi sa v europe predavaju malo Hondy 🙂

 3. Frank

  25. septembra 2009 at 6:19

  Super…. škoda, že je to tak ďaleko. JA myslm, že aj stredná Európa by to uživila v pohodičke.

  🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri