Connect with us
Aprilia Tuareg 660

Spravodajstvo

II. súťažný deň ISDE 2009 – smola v slovenskom tábore!

Publikovaný

on

V druhý súťažný deň na tohtoročnej ISDE v Portugalsku si slovenskí jazdci odpili z kalicha horkosti – sklamala ich technika. Včera najlepší zo Slovákov Štefan Svitko (Haviar KTM team Slovakia ) hneď v prvom teste poškodil spojku. Motocykel sa podarilo dopraviť do servisu, kde začala oprava, aby mohol tzv. ?reštartovať? a postaviť sa na štart zajtrajšieho tretieho súťažného dňa. Technika zradila i Juraja Dozsu jazdca Magic Liptov Slovakia teamu, ktorému odišiel chladič a čakáme na aktuálnu správu z dejiska šesťdňovej, či sa mu podarilo v stanovenom čase odovzdať motocykel do depa a nestratiť tým šancu pokračovať taktiež po reštarte v súťaži.
Do tretice smola neobišla ani náš juniorský Trophy team. Najlepší z našich juniorov Robo Kapajčík po páde najskôr ohol riadidlá, tie nevydržali záťaž a musel ich vymeniť. Kapajčíkov včerajší výsledok sa bude škrtať, ale je to na úkor prípravy motocykla do ďalších súťažných dní. Ostatní jazdci juniorky zajazdili celkom dobre i keď i dnes sa nevyhli pádom, ktoré absolvovali i takí jazdci ako Knight (odstúpil zo súťaže), Salminen a pod.
Napriek Kapajčíkovej smole sa naši juniori posunuli už na 10. priečku v priebežnom hodnotení tímov.
V kluboch sa po problémoch Svitka a Dozsu naše tímy prepadli hlboko dozadu a tímu Magic Liptov Slovakia Team (Z. Novosád, J. Dozsa a P. Králik) patrí po druhom dni až 52. priečka. Podobne je na tom aj tím Haviar KTM Slovakia (Š. Svitko, M. Haviar a R. Bohuslav), ktorý je na 54. mieste. Našim najlepším klubovým tímom je tak momentálne Fly racing tím (M. Vozák, J. Zaťko a A. Šipikal) na 34. miste.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri