Connect with us

Turistické články

III. Dračiatko na cestách

Publikovaný

on

Pokračovanie zimné

Mesiac začal celkom sľubne, teplota sa vyšplhala na neuveriteľných 20 a na teplomery na slniečku až 45 :). Hneď prvý víkend som na sa šupla do gala smer garáž. Ináč aby som si zašportovala chodím do garáže na bicykli ?až? 5 km. Repsolku som si vytiahla na slniečko, zapla sytič a nechala ju pekne bublať ?vipéééér?. Spravila som bež miniúdržbu pred jazdou, kontrola oleja, brzdovej kvapkaliny a premazala som ešte reťaz. Aby som skrátila čas čakania kým uschne reťaz, zdvihla som telefón, zavolala trenčianskemu klanu a bolo rozhodnuté, smer Trenčín. Chodievam po starej ceste cez Považský Chlmec ? Bytča ? Považská Bystrica ? Púchov ? Ladce a Trenčín. Cesta je o poznanie kľudnejšia až na pár dedinských kaskadéroch, ktorí má už neprekvapia. Cestá trvá pohodovú hodinku ? hodinku 20. Ako prvého som stretla sympoša s najkrajšou DRkou v Trenčíne.

Ďalšími účastníkmi zjazdu boli Kenolg s Čucpom a parťáčkami, ktorý prišli na prišli pochváliť krásnymi dvojičkami, ktoré sa narodili léta páne 2005 a boli krstené menom na  Honda. CBR 600 RR. Pán Honda by bol na nich pyšný keby sa toho dožil heh.

Trošku sme pokvákali čo nového a čo starého v meste Matúša Čáka Trenčianskeho. Cestou naspäť som mala doprovod po Púchov, kde sa dvojičky otočil a poďme domov. Toto bolo iba malé prevetranie pred nedeľným zajtrajším výjazdom. Celkom nespokojná z toho koľko málo som najazdila, zaparkovala som Repsolku naspäť do garáže.
Ďalší deň to vyzeral na škaredé počasie, ale ani to nás neodradilo sa vybrať niekam previesť. Plán cesty bol jazdiť. Skupinu troch myšketierov tvorili 2 CBR 600 a jedna R6 celkom pekné stádo koní. Vybrali sme sa smerom na Martin. Cesta popod Strečno je konečne ako tak urobená. Cesta bola prázdna tak sme si trochu užili aj športovejšej jazdy. V Martine sme sa rozhodli pokračovať smerom Šturec. Nechcela som tam veľa klopiť lebo tu cestu ešte dobre nepoznám, klopičské orgie si nechám radšej na okruh. V Banskej sme sa zastavili v jednej Moto predajni obkuknúť čo tam majú. Hneď mi do oči padla jedna AGV helma, akú by som chcela mať. Výber tam mali celkom dobrý, bola som dosť prekvapkaná, no ale tie ceny ojazdených moto to trošku prehnali.

V ceste sme pokračovali smerom na Žiar nad Hronom. Niekde pred Žiarom nás konečne dobehol aj mrak, ktorý nás prenasledoval už od Žiliny, z ktorého sa spustila pekná sprcha, aj sme mysleli, že to prefrčíme, ale nedalo sa. Schovali sme sa pred ním v jednej autobusovej zastávke. Okoloidúci vodiči sa na nás celkom zabávali, keď videli zmoknuté kurence stáť na zastávke. Samozrejme môj krásny nepremok som nechala v garáži, však načo počasie bolo dobré. Dážď nie a nie prestať, tak sme počkali kým trochu zoslabne a pokračovali sme ďalej. Bola tam dlhá kolóna, ktorú sme obehli a ujo cestár nás pustil ďalej lebo sme boli na moto. Pretože moto je malá, úzka a všade sa zmestí, tak sme mohli prejsť okolo veľkých nákladných áut, kadiaľ by plechovky neprešli. Niekto po ceste sme sa zastavili na OMV a doplnili sme tekutiny nám aj naším miláčikom. Tu sme sa dohodli, že sa pôjdeme pozrieť do Vrábľov do moto obchodu, ale nanešťastie bolo zavreté. Po ceste sme stretli známych, ku ktorým sme sa pridali a pokračovali s nimi ďalej smerom na Levice. Pre mňa celkom zaujímavá cesta, ale docela rovina. Z Levíc sme sa vybrali smerom na Banskú Štiavnicu, cesta bola dosť v hroznom stave. Tam si robotu s opravou teda cestári nedali. Niekde po ceste ani neviem kde to bolo sme si dali prestávku.

Po krátkej prestávke a so škaredým mrakom za zadkom sme pokračovali ďalej. Vrelo odporúčam vybrať sa cestou Banská Štiavnica? Žiar nad Hronom ? Kremnica. Tam nás zrušili, keď sme si chceli ísť dať rybičku, bolo zatvorené.

Tu sme sa rozdelili a ďalej pokračovali už iba 3 myšketieri smerom na Kremnicu a Turčianské Teplice. Cesta kolo Kremnice sa mi páčila a určite si je tento rok ešte zopakujem. Ešte nám zopárkrát zapršalo, aby nám ľúto nebolo. Domov sme prišli okolo ôsmej, zaparkovali motorky, motošky by ešte aj vládali, ale my už ani nie. Boli sme príjemne unavení a zrelí na sprchu a posteľ. Prešli sme cca 450 km

Ďalší výjazd sa mi podarilo urobiť na zraz Black Kings v Trenčíne na ostrove. Všetko to začalo excelentným príjazdom pred McDonalds. Triumfálne som prišla ku chodníku, pomaly som sa chcela zmestiť medzi dva betónové stĺpiky, ako som tak pomaly ku nim prichádzala položila som nohu na zem, ale mi to nejako nevyšlo a skrútila sa mi noha, ďalej to už asi poznáte, nasledoval ten známy ?kua? pád, veeeeľmi pomaly som ju položila ako bicykel, samozrejme plná zástavka ľudí a 2 čakajúci motorkári mali celkom dobrú zábavu. Hneď ako som ju ?zaparkovala? som sa skoro pocikala od smiechu aj ja. Repsolke sa našťastie nič nestalo lebo som už stála aj tak na mieste. Tak sme sadli na moto a vyrazili po starej ceste smerom na Trenčín.

Po ceste bolo veľa áut lebo vtedy bola aj nehoda na diaľnici tak všetku dopravu odkláňali na starú cestu. Bolo tam veľa kamiónov tak sme museli dávať veľký pozor, bolo ty to dosť blbé skončiť pod kolesami kamiónu. Po príchode do TN sme si našli doprovod, ktorý nás odprevadil na Ostrov lebo sme nevedeli, kde to je. Docela pohodový zraz, samozrejme, že pýtali vstupné aj od motokočiek, na Slovensku je nás tu 5,5 a to ešte aj vstupné platiť musíme. Žiadna zľava ani sprava :). Motoriek bola celkom pekná kopa, bolo na čo pozerať.

Pozrela som dva nové prírastky, ktoré som ešte nevidela. Slečny, ktoré majú slečny.

Popili sme nealko, popapali čo sa dalo a po spoločnej jazde, na ktorej som nebola. Spoločným jazdám sa vyhýbam lebo sa tam skoro vždy nejaká blbosť stane, keď vidím ako niektorí potužený alkoholom sadajú na motorky. Na ceste späť sme pochytali hádam všetky muchy čo boli po ceste a zopár kvapiek tesne pred Žilinou. Celkom blbý nápad utierať si z plexi kvapky, keď sú na ňom samé muchy, výsledok bol nádherný ? a bola tma. Celý deň by som ohodnotila na výbornú až na večer, keď som sa dozvedela, že zomreli pri nehode dvaja mladí motorkári čo išli na zraz do TN.

Nasledujúci víkend bolo počasie aké sme si želali vtedy asi všetci motorkári. Nebola to sobota ako každá iná, ale pre dvoch ľudí bola určite výnimočná. Išli sme doplniť svadobný sprievod. Bolo nás docela dosť. Prišla aj posila v podobe výjazdovej skupinky z Montyho čardášu z BB. Najprv sme ku ženíchovi. A išlo sa po nevestu.

Tak toto sa fakt podarilo, niečo podobné nevidí človek každý deň. Po svadbe sa trochu potúlali po okolí sa rozišli každý svojou cestou.

Za minulý mesiac som spravila približne 1200 km čo nie je bohviečo. Mala som v pláne toho najazdiť viac, ale počasie bolo fakt extrémne škaredé. Momentálne mám v pláne navštíviť Osvienčim a Kutnú Horu a jej kostený kostol.

P.S. Dávajte si pozor a jazdite tak, aby ste sa vždy vrátili domov zdraví a celí.

draciatko

III. Dračiatko na cestách

3 komentáre

3 Comments

 1. draciatko

  18. júna 2006 at 20:27

  no som závislák,aj keď to bola teraz slabota 😁
  Možno keď si šlahnem 😁 lepšie počko

 2. Lucija

  19. júna 2006 at 9:31

  Veľmi pekné dračiatko… 🙂 Rada sa k vám niekedy pridám ak ma zoberiete 😉

 3. erer22

  19. júna 2006 at 10:11

  aj ja som sa vybral minuly tyzden smer b.stiavnica,vylet bol fajn,az na to,ze pred stiavnicou som asi v 100-vke vpalil do najhlbsej dieri na svete,pi…,vysledok tej strasidelnej rany je:prevalene predne koleso ☹️ ,takze,ten kresny usek cesty stiavnica-sklenne teplice-hlinik nad hronom som si vobec neuzil.na najblizsej pumpe v h.nad hronom,som sa zastavil podrobne preskumat skody,pri parkovani kamaratka zabrzdila za mnou,polozila dole lavu nohu do velkeho tmaveho flaku,ktory som si predtym ani ja nevsimol,a tresk,polozila svojho bandita k zemi takou rychlostou,ze som nestihol ani hubu otvorit(to som stal od nej1-1,5m)vysledok:zlomena spojkova packa.pi… ☹️ o tom ako sme v bistrici zhanali druhu,ani pisat nebudem, to bi bolo nadavok..)cesta domou do ba,bola vdaka prednemu kolesu dost,,hrbolata“dufam ze v buducnosti,budem mat na ceste iba take prijemne zazitky,ako ty.zelam vela pohodovych km na tvojej repsolke… 🙄

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri