Connect with us

Moje moto

Iná kawa 250

Publikovaný

on

Tak to bola moja prvá moto, pre začiatok to stačilo. No kúpila som ju od špecialistu, čo na nej spadol, keďže už bola jeseň, tak som sa rozhodla, že ju dám hneď k mechanikovi na kompletku urobiť. Doložím aj foto dokumentáciu ako bola rozobratá do šróbika.

02

Takto nejako to vyzeralo

Keďže som na ňu potrebovala aj nové veci, tak som poprosila distribútorov  na Slovensku. No neboli teda ochotný, tak som zavolala do Čiech a s toho som bola milo prekvapkaná.

Potrebovala som originál riadidlo, ale nové bolo fajn drahé. Zas mi pomohol švagrík ktorý mi od známeho dohodil s GPZ500, našťastie to pasovalo síce je trošku väčšie ale fajn. Dohodil mi aj štartovaciu skrinku, z ktorej sme chirurgicky odstránili štartovacie tlačidlo a voperovali sme ho do starej, kde chýbalo. Pravdu povediac štartovanie na križovatke pchatím šróbiku do spínacej skrinky bolo dosť čudné, bola som rada ako malé decko. No ešte som zabudla, mechanik si myslel že tesnenia zadného centrálneho tlmiča vydržia, ale pustili tak som zobrala tlmič aj s GPZ-ky. Pasoval tam ako keby bol odtiaľ + sa dala nastavovať aj tvrdosť pruženia, tú som nechala ako bola nastavená na 500vke a bolo to poznať aj keď som išla sama, a s ľadvinkou ani nehovorím. Z Čiech som si dala poslať  spojkové lanko, ktoré síce bolo už predtým rozstrapkané trochu, ale vymenila som ho až keď mi prasklo po ceste, no nezabavím sa keď môžem, ak by niekto chcel, poradím rada ako sa radí bez spojky, filter vzduchový a šrób na brzdovú páčku. Dával ju dokopy na etapy, tak som sa  chodila sem tam, keď som šla okolo pozrieť.

04

No mimochodom, rúčku sme dali najprv pozvárať, ale keď sme ju raz nakladali do dodávky, tak ostala švagrovi v ruke, až sa zhrozil, že keby sa mi to stalo za jazdy tak by to bolo docela na …tak sme radšej zohnali zánovnú.

Docela šikovne a dobre mi ju urobil, ináč ma dobrý zvuk motora keďže to nieje laďák. Nakoniec keď už bola z vnútra zložená, bolo treba ju dať aj z vonku aby vyzerala k svetu. Jeden známy robí v reklamnej agentúre mi urobil návrhy aj polepy. Farbu som si vyberala ja, nechcela som ju takú aká bola (celá čierna)chcela som ju takú aby ma aj vodiči áut videli.

06

tak takto vyzerala nie ešte komplet poskladaná ale nastriekaná.

08

Tak tieto návrhy som dostala .

Ešte bolo treba na jar vymeniť olej, brzdové platničky a mohla som frčať.

Dala som si poradiť a tak som sa rozhodla pre toto.

10

Nakoniec som na jar frčala od mechanika šťastná že mám konečne svoju prvú motorku, volala som ju cicuška.

12

Rozhodla som sa aj dať reflexné nálepky aby ma bolo vidno aj v tme.

14

a takto vyzerala na mojej prvej jazde.

Bude to mať neskôr aj pokračovanie tak si počkajte. A veľa šťastných návratov z jázd.

draciatko

9 komentárov

9 Comments

 1. tlmic

  5. februára 2006 at 19:06

  Chvalim, je pekne ked niekto dava rozbitu motorku do povodneho stavu a nerobi z toho hned „street“. Mimoriadne chutne pomalovanie a reflexne polepy nemaju chybu.

 2. draciatko

  6. februára 2006 at 8:31

  Ďakujem, bude to mať ešte pokračovanie kedže mi ju ,,dobrí “ mechanici ,, opravári zahradnej techniky“ dovrzali tak je zas rozobratá, ale je v dobrých rukách tak bude pojazdná do začiatku sezóny.Tiež sa stala niekoho srdcovka ale nebudem ešte predbiehať.
  No musím sa ešte pochváliť, že zafarbenie som si navrhla ja, ale ďakujem všetkým ktorí mi pomohli 🙂

 3. nimo

  6. februára 2006 at 15:28

  tak specialista 😕 vies velmi dobre ako to bolo.takze v maji bude us hotova?????

 4. doctor

  6. februára 2006 at 15:35

  Pekne!Ale kde je leto?

 5. zahri

  7. februára 2006 at 14:59

  no dufam ze to cudo aj nazivo uvidim 🙂 no a myslim ze tusim ze kto je novy majitel.. i ked nie som si isty z hladiska mierne zmeneneho pitneho rezimu na motoparkach 😁
  tak nech je rychlo fit 😎

 6. audi1131

  22. júna 2006 at 13:44

  Ahoj drciatko ako sa mas mozme popisat o motorkach Romco
  odpis

 7. draciatko

  22. júna 2006 at 17:38

  audi1131 ale na to sú súkromné správy 😁

 8. Kenny

  23. júna 2006 at 12:20

  3, 2 .. a v sobotu 😁 😁 😁 vrrrrrrrrrrrrrrrrr

 9. dusik

  23. júna 2006 at 13:20

  draciatko pekný článok, podobne to vyzerá aj s mojou prvou motorkou, ja som ju nazval Elza 🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri