Connect with us

Spravodajstvo

K vynikajúcemu Jakešovi sa pridal aj Svitko

Publikovaný

on

Štvrtou a piatou etapou pokračovala v utorok a stredu Rally Dakar. Nás môžu tešiť vynikajúce výkony oboch našich jazdcov, ktorí o sebe dávajú stále viac vedieť. Najmä doterajšie výkony Števa Svitka sú určite príjemným prekvapením a svoju premiéru na tomto extrémnom podujatí zatiaľ zvláda na jednotku. Včerajšia etapa mu vyšla nadmieru dobre, keď do cieľa dorazil na výbornom 14. mieste, čo je zatiaľ jeho najlepšie etapové umiestnenie. Celú včerajšiu etapu absolvoval v spoločnosti Ivana Jakeša, čo jeho výkonu evidentne prospelo.
Za svojím cieľom umiestniť sa v konečnom poradí do 15-teho miesta pevne kráča náš druhý jazdec Ivan Jakeš, ktorý včera skončil na vynikajúcom 11. mieste a v priebežnom poradí mu zatiaľ patrí 16. priečka. Štefanovi Svitkovi v priebežnom poradí patrí zatiaľ 22. priečka.
Posledné dve etapy opäť výrazne pomiešali priebežným poradím na čelných priečkach. Jeden z hlavných favoritov na celkové víťazstvo Marc Coma (KTM) zatiaľ prežíva smolný ročník a po víťazstve v tretej etape mal včera opäť smolu a po defekte pneumatiky prišiel do cieľa zo 40-minútovou stratou a v priebežnom poradí sa ocitol až na 8. mieste s viac ako hodinovou stratou na vedúceho jazdca. Včera musel po páde zo súťaže odstúpiť Francúz Casteu (Sherco), ktorý bol v priebežnom poradí na 2. mieste, čo na druhé miesto posunulo Čiľana Contarda (Aprilia), ktorý vo včerajšej etape zvíťazil. Na prvej priečke ide zatiaľ suverénne Cyril Després (KTM), ktorý má pred druhým jazdcom v priebežnom poradí viac ako 30-minútový náskok.
Dnes na jazdcov čaká takmer 600 km a presunú sa do mesta Iquique a rýchle prašné úseky sú kombinované náročnými pieskovými dunami a jazdcov opäť čaká mimoriadne náročný deň.

Viac info na [linka]

Marc Coma ma za sebou ďalší smolný deň (foto van Oers J.)

1 komentár

1 komentár

  1. AIR

    7. januára 2010 at 16:04

    Chlapi drzte sa, super vysledky zatial 🙂 🙂 🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri