Connect with us

Spravodajstvo

Moto Paton 500cc

Publikovaný

on

Giuseppe Pattoni postavil pár závodných motocyklov začiatkom šesťdesiatych rokov. Jednalo sa o radové dvojvalce so štvortaktnými 250 ccm a 500 ccm motormi. Výroba bola limitovaná a dohromady postavil za 10 rokov 10 motocyklov. Medzi rokmi 1966 a 1975 jazdili jeho motocykle celkovo 150 krát. Mali určité úspechy a vyzerali výborne (jazdili na nich jazdci Fred Stevens, Angelo Bergamonti, Billy Nelson, Virginio Ferrari a Roberto Gallina).

Na adresu Giuseppeho syna Roberta Pattoniho prišlo viacero otázok s tým, že či by sa nedala vyrobiť replika Pattonovych motocyklov, alebo či by nechcel pokračovať v tom, čo jeho otec začal. Pár pohľadov do výkresov a otcovej dokumentácie Roberta presvedčilo, že takýto plán by nebol nereálny a rozhodol sa, že postaví motocykel Paton BIC 500 8V RU, presný duplikát originálu.

Na fotkách môžeme vidieť, že plán sa mu podaril a vznikol pekný klasický závodný motocykel. Motocykel bol vyrobený ?ručne? a s najvyššími kvalitami. O cene sa Pattonove stránky nezmieňujú.

Pár technických údajov:

Motor: radový dvojvalec, štvortakt, DOHC, 4 ventily na valec
Vŕtanie x zdvih: 78 x 52,2 mm
Kompresný pomer: 12,0:1
Príprava zmesi: Karburátory Dell?Orto D40mm
Prevodovka: 6 rýchlostí
Spojka: viac lamelová suchá
Predná brzda: Bubnová D210 Fontana
Zadná brzda: Bubnová D210 Fontana
Suchá váha:124 kíl

Stránka Moto Paton [linka]

Moto Paton BIC 500 8V RU

Moto Paton 500cc

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri