Connect with us

Testy a recenzie

Motokrosové okuliare s integrovanou HD kamerou sú na svete – testovali sme ich

Publikovaný

on

Bondova technika pre motorkárov je tu!
Že všetko už bolo vymyslené? Asi ťažko, pozrite sa tieto okuliare – čo je na nich zvláštne? Majú v sebe integrovanú HD kameru a nie hoc akú. Testovaný model je vybavený vodeodolnou HD kamerou s rozlíšením 720p a 5 MPx fotoaparátom.

Okuliare s HD kamerou
LIQUID IMAGE – Summit Series sú plnohodnotné okuliare určené pre lyžovanie, snowboarding, motokros, či jazdu na štvorkolkách alebo enduro motorkách. V cene 232,80 Eur kupujete okuliare vybavené tmavým a žltým sklom, kamerou, nabíjateľnou batériou a 4 GB microSDHC.

Bondovka v civile
Rafinovanosť výrobcu integrovania kamery do okuliarov skoro nemá obdobu. Oko kamery z prednej časti je umiestnené presne nad nosom, nad ňou sú dva mikrofóny a z vnútornej časti je viditeľný integrovaný elektronický modul s mini displejom, ktorý graficky zobrazuje silu batérie a počet snímkov / videí. Navyše farebnou LED diódkou oznamuje, že zariadenie je v režime video (modrá farba), foto režime (červená farba), a v prípade filmovania prerušovane svieti modrá LED-ka. Navyše všetky informácie dostáva užívateľ i akusticky (jemné pípanie).

Perfektné rozloženie hardveru
Okuliare majú duálne sklá s protizahmlievacím vnútorným sklom a UV filtrom. Batéria, akú poznáte skôr z mobilov je integrovaná do bočnej ľavej časti okuliarov, pričom pamäťová karta a USB port sú integrované v pravej časti. Z prednej časti na pravej strane sú dve veľkoplošné tlačidlá určené i na obsluhu kamery. Všetko je tu rozložené tak, že na prvý pohľad ani nerozoznáte okuliare od bežných.

Testovali sme na snehu
Keďže je vonku mráz a kopec snehu testovali sme okuliare v snehových, doslova extrémnych mrazivých februárových podmienkach. Okuliare som osadil do lyžiarskej prilby bez problémov, na rozšírenú motokrosovú prilbu sa dá zväčšiť ich polomer vysunutím držiakov popruhu. Okuliare sadli do prilby okamžite, na prvý pocit sú ale ťažšie ako bežné okuliare. Vážia presne 259 g. Tlačidla obsluhy sú veľkoplošné a v blesku som ich obsluhoval v lyžiarskych rukaviciach, dokonca i počas jazdy na lyžiach. Blikajúca LED dióda v interiéri oznamuje záznam videa. Na mieste je otázka či svetielko neodpútava pozornosť od jazdy. Pokiaľ mám zrak upretý na zjazdovku pred sebou ani ho nevidím, na kontrolu, či beží záznam musím prebliknúť očami dohora, aby som zareagoval na blikajúcu kontrolku.

Výdrž batérie
Je stanovená výrobcom na 2 hod. záznamu. V podmienkach okolo -10°C kamera zázračne drží a nielen 2 hodiny ale i viac. Nebolo to stále filmovanie a fotografovanie, ale cca desať 2-3 min videí a cca 40 fotografií. Po viac ako 2 hodinách prerušovanej práce s kamerou batéria ešte ukazuje 3 plné dieliky z možných štyroch. Za úsporu energie vďačí i úspornému módu, ktorý zariadenie prepína do pohotovostnej polohy po 180 sek.

Kvalita záznamu
Priam panoramatické oko kamery pracuje v uhle 136°. Tento uhol má výhody aj nevýhody. Výhodou je veľmi široký záber pri video i foto snímke. Nevýhodou je zaokrúhľovanie predmetov v krajných poliach šošovky. Záznam videa je ale prekvapivo kvalitný, neroztrasený a stabilný v režime snímania. Nevýhoda zaokrúhľovania obrazového kraja v poli kamery razom zaostala nad kvalitou snímkou a prekvapením je fakt, že režim snímania proti slnku kamera ustála tak, že snímok ostal stále dobre čitateľný aj s priamym slnkom v oku kamery.

Finále je super
Výhody:
Perfektné ovládanie i v rukaviciach, prehľad o okamžitom procese zariadenia – vizuálne i akusticky. Kvalita panoramatických snímkov i videa je až neštandardne kvalitná. Zariadenie neobťažuje svojou prítomnosťou užívateľa. Možnosť osadenia i na motokrosovú prilbu s prídavným nosným chráničom. Cena: kvalitné okuliare s H-D kamerou – všetko v jednom.
Nevýhody: Vyššia váha na ktorú sa dá ale zvyknúť. V prilbe okamžite, ak si dáte okuliare na čiapku, pevnejšie treba dotiahnuť popruh.(V čiapke na lyžiach, či štvorkolke aj tak nemáte čo jazdiť.)

Tech. parametre LIQUID IMAGE – Summit Series
Cena:
232,80 Eur
Kamera:
-video HD: 720p (1280 x 720 so zvukom),
-snímky:
5 MPx (2592 x 1944 MPx, JPEG)
Optika / uhol sn.: F/ 3,2 / 136°
Pamäťová karta: 4 GB microSDHC (max. 32 MB)
Batéria: 1200 mAh, výdrž 2 h v plnom režime
Váha: 259 g
Zariadenie na test zapožičal: M-LINK, s r.o. Bratislava

Text a foto: Vlado Brniak

Produkt zakúpite tu: [linka]

Motokrosové okuliare s integrovanou HD kamerou sú na svete – testoval

8 komentárov

8 Comments

 1. VladiB

  24. februára 2012 at 13:54

  Podľa mňa unikátna vec, kde pozeráš to filmuješ, maximálna spokojnosť 👍

 2. Dragon

  24. februára 2012 at 15:05

  Zaujímavá hračka… Pre okruch jazdcov s motocrossovou prilbou a zimné športy super! 👍 Ešte to nejak natlačiť do integrálky, aby som si mohol zachytiť video aj na ceste 🙂

 3. AIR

  25. februára 2012 at 6:06

  Dragon myslis, ako dokazovy material pre dopravakov??? 🤣 🤣 🤣

 4. Dragon

  25. februára 2012 at 8:01

  🤣 … vieš, že ma napadla aj táto alternatíva? 😇

 5. RoboNM

  25. februára 2012 at 20:25

  Len potom treba to video zostrihať pred tým, než ho ukážeš doma žene, aby nevidela, že polovicu času vozenia po meste kukáš babám po ritiach a nie na cestu 🤣 🤣

 6. AIR

  26. februára 2012 at 7:22

  RoboNM 👍 👍 👍 😁

 7. AIR

  26. februára 2012 at 7:23

  A este dobre, ze ta kamera nesnima miesto pre ladvinku 🤐 🤐 🤐

 8. VladiB

  27. februára 2012 at 7:48

  RoboNM Trefa Robo, z mojich skúseností kamera presme filmuje to kam pozeráš – ale úplne presne

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri