Connect with us

Spravodajstvo

Na Slovakia sa v rámci EWC predstaví motomaxx racing team

Publikovaný

on

24. júna sa na Slovakia Ringu uskutoční historicky prvé podujatie svetového šampionátu cestných motocyklov, a to osemhodinové preteky, ktoré budú štvrtým podujatím tohtoročných vytrvalostných majstrovstiev sveta Endurance. Na mieste sa predstaví aj celkom nový slovenský motomaxx racing team, ktorého vznik inšpirovala práve táto udalosť. Pretekármi tímu budú Vladimír Ruža, Juraj Knezovič a Jakub Jantulík.

Túžba vyskúšať si svetový vytrvalostný svetový šampionát a ešte k tomu na domácej pôde skrsla v myšlienkach Vladimíra Ružu, nášho úspešného pretekára a šesťnásobného slovenského šampióna. Keď sa s tým zdôveril medzi kamarátmi netušil, že podobné nápady má aj jeho kolega, pretekár Juraj Knezovič. Keďže majú obaja veľa spoločného aj s motocyklami Kawasaki (Ruža je predajcom tejto značky a Knezovič ako pretekár spolupracuje so spoločnosťou motomaxx, ktorá rovnako predáva motorky tohto japonského výrobcu), oslovili s prosbou o pomoc práve majiteľa novozámockého motomaxxu Borisa Mentela, ktorý ako veľký nadšenec okruhového športu okamžite súhlasil. Mentel si vzal na starosť prípravu celého technického zabezpečenia a prípravy motocykla, čo nebolo jednoduché, keďže s týmto typom pretekov nemal skúsenosti ani on a ani obaja pretekári.

Osemhodinové preteky sú navyše poriadnou dávkou kilometrov nielen pre samotné motocykle, ale aj pretekárov, a tak prišiel rad na zháňanie tretieho do partie, ktorý by sa na Slovakia Ringu spolu s Ružom a Knezovičom striedal za riadidlami tímovej Kawasaki. Výber padol na mladého Jakuba Jantulíka, v minulých rokoch úspešného slovenského pretekára, ktorý má na svojom konte pódiové umiestnenia z medzinárodného nemeckého šampionátu IDM a štarty na majstrovstvách sveta v triede 125 cm3.

„Účasť na majstrovstvách sveta Endurance na Slovakia Ringu je pre nás veľmi lákavá a keď ma chalani s týmto nápadom oslovili, tak som ani na chvíľu neváhal,“ vraví Boris Mentel, ktorý celý projekt doslova otcovsky zastrešil. „Všetci sme sa na to poskladali a pomohli nám aj sponzori, ktorých rovnako naša myšlienka zaujala. Chceme zažiť tú jedinečnú atmosféru z pohľadu priamych účastníkov a nejde nám o žiadne veľké výsledky. Naším cieľom je preteky predovšetkým dokončiť,“ prezrádza Mentel ciele tímu.

V tomto čase už má trojica pretekárov mnoho testovacích kilometrov za sebou, rovnako s prípravou technického zabezpečenia finišuje aj Mentel. „Všetci sa pripravujeme veľmi zodpovedne. Motocykel je prichystaný stopercentne, trénujeme Pit Stopy, ktoré sú v tejto disciplíne mimoriadne dôležité, ale najviac nás preverí a naučí až samotná skúsenosť,“ vraví. „Ideme úplne do neznáma a myslím si, že ani celkom nevieme čo všetko nás čaká, ale dáme do toho rozhodne všetko.“

Tím motomaxx racing sa na Slovakia Ringu predstaví v kategórii Superstock. Okrem pretekárov sú práve v tejto disciplíne rovnako dôležití aj mechanici. Aj na tejto pozícii sa v tíme motomaxx racing predstavia nadšenci, ktorých myšlienka zúčastniť sa pretekov svetového šampionátu takisto nadchla. A nie sú to neznáme mená, veď Richard Čajkovič, Daniel Merica, Michal Solík, či Slovinec Gašper Čarman a ďalší majú bohaté skúsenosti s motocyklovým športom, či už ako pretekári alebo mechanici a aj oni sa budú chcieť podieľať na čo najlepšom výsledku tímu motomaxx racing.

Ak ste rozhodnutí navštíviť preteky svetového šampionátu Endurance 24. júna na Slovakia Ringu, nezabudnite povzbudzovať slovenský motomaxx racing team, ktorý na pretekárskej dráhe spoznáte podľa zelenej Kawasaki a štartového čísla 71.

Tím motomaxx racing ďakuje svojim hlavným partnerom, Gorilla Sports, Bio-Circle, Zlatý Bažant Radler 0.0% a partnerom, Polynova, Pastorkalt, Peterson Technik, Tajpan, Elf, World of fashion, SV Moto Racing, Porsche Nové Zámky, Kerkosand, Mapetstav, Agrofarma Budmerice s.r.o., K-Tech a Dunlop.

Zľava: Juraj Knezovič, Jakub Jantulík a Vlado Ruža

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri