Connect with us

Testy a recenzie

Najrýchlejšia moto na svete – ZZ-R1400 WS Hayabusa

Publikovaný

on

01Patríte aj vy do skupiny ľudí, ktorí sa zamýšľajú nad tým, ktorá z týchto dvoch motoriek je rýchlejšia? Suzuki Hayabusa sa po moto svete nejaký ten rok poneviera a čo sa týka modifikácií, tak určite patrí k najrozhýčkanejším motorkám na trhu. Na druhej strane ZZ-R1400, ktorá ešte len nedávno uzrela svetlo sveta a i keď si už pripísala titul najvýkonnejší stroj, tuningové spoločnosti ešte nemali šancu začať veľmi pracovať na výrobkoch, ktoré by tento stroj ešte viac ?nakopli?. Už niekoľko mesiacov sa ľudia pýtajú: Čoho je vlastne nová Kawasaki schopná? Dokáže poraziť Hayabusu? Podobné otázky si kládli aj šéfovia samotnej továrne a tak sa rozhodli obdarovať 39-ročného, osemnásobného profesionálneho svetového šampióna v Drag Racingu ?Rickyho Gadsona. Kawasaki dala Rickymu svoje dva sériovo vyrábané motocykle ZZ-R1400 a so želaním čo najlepšieho výsledku ho vyslali na preteky AMA/Prostar, South Georgia Motorsports Park, Valdosta Ga, USA.

Gadson o motorkách povedal: ? Dostali sme dva sériovo vyrábané motocykle, ktoré neboli vôbec modifikované. Udržovali sme ich identické po každej stránke – rovnaké množstvo paliva, rovnaké pneumatiky, rovnaká hustota, rovnaké pruženie atď. Dokonca mali aj rovnako najazdené, myslím, že to bolo okolo 800 míľ. Oba motocykle sme pred prvým rozbehom odvážili a až na nejaké kilo, mali rovnakú váhu. Cely deň sme potom trávili nastavovaním motocyklov. Keď sme znížili motocykle a predĺžili zadnú kyvnú vidlicu, vylepšil sa tým čas o 2,5 desatiny sekundy a pridalo mi to 5mph na rýchlosti na štvrť míle.? (400 metrov)

Gadson sa kvalifikoval ako šiesty v novej kategórii Super Street, s časom 8,72s a rýchlosťou 168mph (270,48km/h). V druhom eliminačnom kole, Gadson preletel úsek štvrť míle za 8,482s a dosiahol rýchlosť 178,12mph (286,77km/h) a vytvoril tak rekord.

04

Vo finále sa Ricky Gadson postavil na štartovnú čiaru spolu s Toddom Schnitzom, ktorý sedlal Hayabusu. Ľudia stíchli a každý čakal, čo bude následovať. Nemuseli čakať dlho, lebo za necelých 9 sekúnd sa ukázalo, že nová Kawasaki ZZ-R1400 je hodná titulu najvýkonnejší motocykel a Hayabuse to riadne natrela.

Po pretekoch Gadson povedal: ? Mám za sebou 108 víťazstiev, ale toto je najlepšie v celej mojej kariére. Máme nový stroj a máme sa ešte čo učiť. Bol som si istejší v druhom rozbehu. Predné koleso sa dosť dvíhalo v treťom rýchlostom stupni, a to môže nahnať dosť veľký strach, ale je to tiež ukazovateľom, koľko sily naozaj má ZZ-R1400. Myslím si, že motorka má tu správnu rovnováhu medzi výkonom a silou a presne to potrebujete na dráhe.?

A aké má Ricky Gadson vyhliadky do budúcna pre Kawasaki ZZ-R1400? ?Ideme urobiť nejaké zmeny, ale sme si istí, že budeme včas pripravení. Teraz sme nemali veľa informácií, alebo dielov, lebo motorka je úplne nová. Máme chvíľu čas na oddych a na testovanie motocykla, a pripraviť sa na Atantu.?

Kawasaki jednoznačne začala rok veľmi dobre. Dokáže ZZ-R1400 toto tempo udržať a ešte ho vylepšiť, alebo ide len o začiatocnícke šťastie? Máte slovo, pán Suzuki?

yagiza

ZZ-R1400 WS Hayabusa

7 komentárov

7 Comments

 1. kawamiro

  19. marca 2006 at 22:58

  Teda to dostal hotovy klenot 😉 K A W A S A K I i s b a c k ! ! !
  yagiza dobry clanok!

 2. kxbibo

  20. marca 2006 at 5:34

  No konečne bola haraburda porazená. 😁

 3. motokocur

  20. marca 2006 at 7:34

  Nebude dlho trvat a ZZR 1400 pojde dole.

 4. Jozefko

  20. marca 2006 at 7:45

  Co si myslite ? ako daleko to takto moze zaist ? Mozno raz sa moto budu predavat podla schopnosti … ;o)

 5. Pedrito

  20. marca 2006 at 8:27

  Už či je lepšia Hayabusa alebi Kawa ukáže čas, najviac ma potešilo v obrázkoch logo exebat.sk 🙂 🙂

  P.S. Verím že to bude všade

 6. yagiza

  20. marca 2006 at 17:29

  Jozefko dufam ze to zajde co najdalej a bude to dlho pokracovat. zakaznik vzdy vyhrava a takto aj ked tie motorky nekupis, mas aspon o zabavu a diskusne temy postarane🙂

  Pedrito aj mne sa to velmi paci 😁 ci to bude vsade, na to by sa mohol vyjadrit samotny exebat 🙂

  Na obhajobu suzuki musim povedat, ze nemaju kvaline motorky, co do konecneho ukoncenia. hayabusa sa rozpadava pod zadkom a moj Bandit sa udajne v ziadnom pripade nema prevazat v zime na cestach. tak uvidime co to s nim spravi, i ked uz tusim 😠

 7. kawamiro

  20. marca 2006 at 22:22

  Je jasne ze nic nieje dokonale. Ale mam radost z noviniek ktore pripravila kawa.
  Ale aj tak sa mi najviac paci nova Ninja ZX6-R 😎

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri