Connect with us

Spravodajstvo

Nehody motocyklov na cestách v bratislavskom kraji

Publikovaný

on

Z dôvodu prichádzajúceho teplého počasia polícia žiada vodičov motocyklov, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky Motocyklisti by mali vedieť, že zo zákona im vyplýva, aby bol motocykel pri jazde osvetlený počas celého dňa po celý rok. Osoby, ktoré ich vedú musia mať riadne schválenú prilbu a tá musí byť dobre pripevnená na hlave.

Počas letných mesiacov rastie počet úmrtí motocyklistov na našich cestách. V Bratislavskom kraji bolo za minulý rok zaznamenaných 57 dopravných nehôd s účasťou motocyklov. O život prišli dve osoby a 16 sa vážne zranilo. Príčinou týchto nehôd je najmä neprimeraná rýchlosť, nesprávny spôsob jazdy a porušenie základných povinností vodiča.

Ďalšia častá príčina nehôd je nedanie prednosti v jazde. To sa stalo aj v prípade zaznamenanom počas víkendu v mestskej časti Dúbravka. V poobedňajších hodinách na križovatke Sokolíková a Hanulová došlo k smrteľnej dopravnej nehode. Vodič motocyklu (34) typu Yamaha zatiaľ z nezistených dôvodov, nedal prednosť zprava osobnému motorovému vozidlu Škoda Felícia. Následne došlo k zrážke. Vodič motocykla nemal na hlave povinnú ochrannú prilbu. Utrpel vážne zranenia, ktorým počas prevozu do nemocnice podľahol. U vodiča motorového vozidla nebolo zistené požitie alkoholu.

Nehodové úseky a križovatky v Bratislave v roku 2006

Najviac dopravných nehôd sa stalo počas minulého roka na križovatke Bajkalská ? Prístavný most, kde došlo k 42 nehodám, ďalej na križovatke Gagarinova ? Tomášikova (13 nehôd) a Trnavská ? Bajkalská (12 nehôd). Všetky tieto križovatky sú v druhom bratislavskom okrese.

Zo sledovaných ulíc bola dopravná nehodovosť najvyššia na Lamačskej ceste s 278 nehodami. 254 nehôd sa stalo na Račianskej ulici a s 241 nehodami nasleduje Vajnorská ulica a Bajkalská, kde sme zaznamenali 240 nehôd. Päticu uzatvára Einsteinova ulica v piatom bratislavskom okrese so 164 cestnými kolíziami.

Najviac dopravných nehôd sa v meste stalo v druhom bratislavskom okrese (3421), naopak najmenej v okrese Bratislava 4 (1670). Pri každej 15 nehode došlo k zraneniu. Počas roka 2006 sa stalo v Bratislavskom kraji 13784 dopravných nehôd, pri ktorých vyhaslo 54 ľudských životov. Z 13784 nehôd sa v Bratislave stalo 11002 dopravných nehôd, ostatné v okresoch Malacky, Pezinok a Senec. Neslávny víťaz v počte usmrtených pri dopravných nehodách je okres Bratislava 2 (6 usmrtených osôb), v rámci Bratislavského kraja však došlo k najzávažnejším teda k smrteľným zraneniam pri nehodách v mimobratislavských okresoch – v okrese Malacky 13 usmrtených osôb, v okrese Senec vyhaslo 10 životov a v okrese Pezinok na následky zranení zomrelo 7 osôb.

Medzi najčastejšie príčiny nehodovosti patrí nesprávny spôsob jazdy a porušenie základných povinností vodiča. Približne 13% nehôd spôsobili vodiči nedaním prednosti v jazde a pod 10% dopravných nehôd sa podpísala neprimeraná rýchlosť. Alkohol sa zistil u účastníkov nehôd v 246 prípadoch, čo je o 22 viac ako v roku 2005.


Policajné správy KR PZ Bratislava.

archív KR PZ Bratislava

Advertisement
Suzuki Suzuki
4 komentáre

4 Comments

 1. Albion

  18. mája 2007 at 15:32

  Myslím,že je úplne samozrejmé,že mesto zo štatisticky najhustejšou premávkou v Slovenskej Republike vedie číslami nehodovosti.
  Dúfam,že to po prečítaní niektorími jedincami trošku pomôže ku bezpečnosti na cestách….
  Dávajte si bacha….

 2. psik

  19. mája 2007 at 23:10

  Kua, veď to bývam priamo v Bermudskom trojuholníku. To asi preto som taký odolný. 😀

 3. Smazko

  19. mája 2007 at 23:18

  Psik tak to neviem ci si odolny ale asi ano ked ta tu mame taku dlhu dobu 😀 😀 😀

 4. psik

  20. mája 2007 at 6:56

  Smazko: A ešte aký dlhý ma tu budete mať! 😛

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri