Connect with us

Spravodajstvo

Nové cestovné doklady formátu EU v apríli 2005

Publikovaný

on

Ministerstvo vnútra bude vydávať doterajšie cestovné doklady do konca marca budúceho roku. Cestovné doklady formátu Európskej únie začneme vydávať od začiatku apríla 2005.

Dodávateľom čistopisov cestovných dokladov pre ministerstvo vnútra je spoločnosť Pénzjegynyomda Részvénytársaság Budapest. Spoločnosť nám podľa zmluvy dodala 100 kontrolných vzorov čistopisov, v ktorých sa nachádzajú všetky ochranné a bezpečnostné prvky.

Ministerstvo vnútra na základe odporučení expertízy kriminalisticko-expertízneho ústavu ich pokladá za nevyhovujúce. Čistopisy obsahujú viacero chýb a nedostatkov, napríklad zjavne zlú potlač vízových strán pasu alebo nesprávne vyhotovené ochranné bezpečnostné prvky hĺbkotlačou.

Ministerstvo vnútra preto požiadalo spoločnosť Pénzjegynyomda Részvénytársaság Budapest aby tieto nedostatky z cestovných dokladov odstránila. Spoločnosť nedostatky uznala a je schopná dodať nové pasy v dostatočnom počte tak, že ich začneme vydávať v apríli budúceho roku.

Ministerstvo vnútra voči spoločnosti Pénzjegynyomda Részvénytársaság Budapest uplatní zmluvnú pokutu, ktorá je vo výške 0,25% za každý deň z omeškania dodávky.

Zmluvu na dodanie nových cestovných pasov vo formáte Európskej únie so spoločnosťou Pénzjegynyomda Részvénytársaság Budapest v cene 85,7 milióna korún MV SR podpísalo 14. septembra 2004. Súčasťou zmluvy je aj dodávka personalizačných zariadení na vyznačovanie osobných údajov do pasov. Predmetom dodávky sú len cestovné pasy na rok 2005. V tomto prípade sme najprv vykonali prieskum trhu. Oslovili sme 7 renomovaných spoločností. Následne sme s víťazom podpísali v rokovacom konaní bez zverejnenia zmluvu na dodanie cestovných pasov na budúci rok.


Mgr. Monika Kuhajdová, riaditeľka Komunikačného odboru MV SR

MVSR

3 komentáre

3 Comments

 1. Anonym

  23. decembra 2004 at 23:25

  Nerozumiem tomu. U nás nieje nikto schopný to vyrobiť ? Za tým bude nejaké svinstvo, lebo keby to chceli lacno, vodičáky by robili v Číne. Manželka čakala na vodičák (rozširovala na veľké moto) o 2 týždne dlhšie, lebo nedošli všetky z Maďarska. Síce to nezvládajú, ale majú istú zákazku, t.j. istý príjem.

 2. Sani

  23. decembra 2004 at 23:37

  Prepáčte, dodatočne som sa zaregistroval, aby som nebol anonym.

  Želám všetkým krásne sviatky.

 3. eXeBaT

  6. januára 2005 at 18:25

  Sani

  Divíš sa? Niekto na tom predsa zarobiť musí. Tak ako v MT (páni) nakúpili pri prestavbe centra osvetlenie, ktoré je ešte v Sydney a nejakom jednom meste vo svete a nedali žiadnej firme v okolí možnosť urobiť ho taktiež kované a verím, že v takej istej kvalite.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri