Connect with us

Spravodajstvo

Nový Can-Am Spyder RT pre rok 2010

Publikovaný

on

Ešte sme si ani poriadne nestihli zvyknúť na extravagantné trojkolky z dielne kanadskej značky Can-Am a výrobca pre nastávajúcu sezónu pripravil úplne novú verziu Spydera s označením RT. Za touto skratkou sa ukrýva turistická verzia tohto športového náradia. Verzia RT zostáva verná pôvodnému trojkolesovému konceptu, vybaveného výkonným dvojvalcom z dielne Rotax. Tu sa však podobnosť končí a model RT je namierený predovšetkým na komfortnú turistiku.

Výkon motora bol upravený na 100 k,
pričom krútiaci moment 108,5 Nm vrcholí už pri 5 500 otáčkach. Škrtiaca klapka je už ovládaná elektronicky a informácie z plynovej rukoväte spracuje riadiaca jednotka, ktorá potom dáva pokyny škrtiacej klapke. Motor môže byť vybavený 5-stupňovou manuálnou prevodovkou, alebo 5-stupňovým poloautomatom s elektronickým radením, rovnako ako v prípade štandardnej verzie RS. Hlavný rozdiel však treba hľadať v pohodlí a turistickom potenciáli, ktorý verzia RT ponúka. Novým kapotážam dominuje vysoký čelný štít, ktorý je naviac elektronicky výškovo nastaviteľný.

V zadnej časti pribudla trojica integrovaných postranných kufrov,
ktoré spolu s batožinovým priestorom ponúkajú až 155 l objemu, čo je napríklad viac ako ponúka turistická Honda Gold Wing, alebo malý kabriolet Mazda MX5. Zadné kufre vytvárajú pohodlnú opierku pre spolujazdca, na ktoré čaká skutočný luxus. V prípade, že potrebujete väčší batožinový priestor, tak výrobca ponúka originálny prívesný vozík, ktorý zvýši batožinový objem až na 777 l, čo je viac ako vám ponúka väčšina automobilov strednej triedy. To však nie je všetko, pruženie sa dá elektronicky nastaviť až do siedmych polôh a automaticky sa vyrovná v prípade nerovnomerného zaťaženia, elektronický tempomat vám dovolí nastaviť si optimálnu rýchlosť.

Výkonná audiosústava
je kompatibilná s prenosným prehrávačom ipod, naviac tu nájdete zabudovaný interkom pre komunikáciu so spolujazdcom. Madlá spolujazdca sú elektronicky vyhrievané. Súčasťou doplnkovej výbavy je navigačný systém Garmin Zumo 660 s originálnym držiakom.

Cena pre európsky trh zatiaľ nebola stanovená, ale dá sa predpokladať, že v porovnaní s luxusnou dvojkolesovou konkurenciou bude konkurencieschopná.

Nový Can-Am Spyder RT pre rok 2010

6 komentárov

1 komentár

 1. kxbibo

  7. novembra 2009 at 8:53

  Gold Wing na troch kolesách 😁

 2. Matooo

  7. novembra 2009 at 11:35

  GW na 2 vie akurat klopit trosicka ale toto je inac vo vsetkom lepsie ako pojazdny kredenc 😁
  Ale inac je to taka p***vina pre bohatych superstar, pardon 😈

 3. AIR

  7. novembra 2009 at 13:07

  Noooooo kredenc je oproti tomuto z mojho pohladu velka raroha… ak by som mal volit, tak volim tuto srandu na 3 kolesach

 4. AMIS

  7. novembra 2009 at 19:05

  Ako somu bol spomenúúúl chcééééém 😈

 5. AMIS

  7. novembra 2009 at 19:05

  Matéé naklopiť sa dá aj toto 😈 😈 😈

 6. kolaso

  8. novembra 2009 at 6:53

  Naklopit? skor vyklopit v zakrute ak to prepisknes z najazdovou rychlostou 😁

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri