Connect with us

Spravodajstvo

Nový konkurencie schopný MZ

Publikovaný

on

Iba pred niekoľkými rokmi bola továreň v sdrci východného Nemecka MZ, známa svojimi dymiacimi dvojtaktami. Model SFx úplne zmení povesť továrne. Jedná sa síce zatiaľ len o koncept, ale tento model určite pôjde do výroby najneskôr koncom tohto roka, aby tak konkuroval modelom ako su Triumph Triple a Ducati Monster. Návrhárom tohto modelu je Jens vom Brauck, ktorý vyhral návrhársku súťaž Ducati pred dvomi rokmi. Pred rokom si ho firma MZ najala a on pre nich navrhol modely MIG 125 a SM 125 Gansta. Zámerom modelu SFx je ukázať mechanické časti motorky tak, aby zdôraznili jej spoľahlivosť.


Jens povedal: ?SFx dokazuje, že tradičné prednosti, ako spoľahlivosť a praktickosť na každodenné používanie MZ motoriek môžu byť spojené s citmi. Jeho svalový výzor mu nepridáva len na jedinečnosti, ale symbolizuje aj nezničiteľnosť výrobkov MZ.?

Kým SFx je oficiálne zatiaľ len štúdiou na získanie ohlasov potencionálnych kupcov, jednoznačne má potenciál, aby išiel do výroby. Nálepky na prototype síce oznamujú veľkost motora ako 1050cc, ale motorka je postavená na základe výrobneho 999cc motora so silou 110bhp. MZ sa vyjadril nasledovne: ?Táto motorka je založená na motore, ktorý používame v MZ 1000SF s niekoľkými zmenami. Kedže ide iba o návrhársku štúdiu, zatiaľ nemáme žiadne konkrétne rozhodnutia o motore tohto modelu. ?1050cc? je návrh od Jensa vom Brauck čo by zmenil na motore. Túto štúdiu používame na to aby sme vedeli ako trh zareaguje ?To je pre nás prvoradá záležitosť.?

Kto by to od MZ čakal, že vo svojich priestoroch skrývajú takého svalovca, ktorému ešte aj tá metalizová hnedá prejde. yagiza

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri