Connect with us

Spravodajstvo

Ochrana pri 400km/h havárii

Publikovaný

on

Firma Carrera je známa výrobou odolného oblečenia. Firma tvrdí, že ich posledný výrobok CX1-S 250 vás plne ochráni aj v prípade, že havarujete v rýchlosti 400km/h! A ako to dosiahli?

Ako základ firma použila 1.5mm brazílsku kravskú kožu, ktorá je doplnená trojitým prešívaním, na ktorom použili štandardnú BS niť. Pod kožou je CE schválená ochrana na ramenách, lakťoch, kolenách a bokoch a vrstva Aramid Kevlar – ten istý materiál, ktorý sa používa pri výrobe nepriestrelnej vesty. Elastické časti kombinézy sú potenciálnym nebezpečenstvom – Carrera použila tajný elastický materiál, ktorý je dvakrát taký odolný, ako používaný Keprotec. Zipsy sú extrémne silné a ako firma uvázda, jednotlivé časti sú do seba zamknuté. Každá kombinéza je vyrobená na mieru a cena farebnej verzie je 1495 libier. Zákazník si môže nahradiť červenú farbu inou.

Žiaľ všetka tá ochrana a veľké plusy sa musia odzrkadliť niekde ako mínusy – firma uvádza, že kombinéza bude ?ťažká a nemotorná? pre väčšinu jazdcov. Väčšina vyrobených kombinéz pôjde pravdepodobne pre tých, čo sa venujú drag-racingu, prípadne pre potencionálnych držiteľov nových rýchlostných rekordov. Firma Carrera si je tak sebaistá kvalitou, že ponúka na danú kombinézu 15 ročnú záruku. yagiza

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri