Connect with us

Spravodajstvo

Peter Šurina: „Moje poďakovanie patrí predovšetkým pretekárom“

Publikovaný

on

Máme za sebou ďalšiu pretekársku sezónu, ktorá sa na Slovensku opäť niesla v znamení organizátorskej agentúry Slovakia Racing. A v podstate nielen na Slovensku, veď agentúra zastrešila celý šampionát Alpe Adria, ME Stock 250, IMRC a u nás už tradične aj populárne podujatia Fun Cup. Ako uplynulý rok hodnotí riaditeľ agentúry Peter Šurina sa dozviete z nasledujúceho rozhovoru.

PFotoeter, máme za sebou ďalšiu pretekársku sezónu, tento rok agentúra zastrešovala už kompletný seriál Alpe Adria, v rámci ktorého sa šlo IMRC a európske štvrťlitrové stocky, okrem toho ste robili už piaty ročník Fun Cupov… To je slušná dávka podujatí a s tým určite spojenej organizačnej práce. Ako sezónu hodnotíš ty z pozície riaditeľa agentúry Slovakia Racing?
Pokiaľ sa pýtaš na hodnotenie sezóny po kvalitatívnej stránke nášho organizovania, tak to nechávam jedine na pretekárov, jazdcov, ktorí to ako jediní môžu hodnotiť hodnoverne.  Čo sa týka športovej úrovne, tak som maximálne spokojný. Sú to totiž práve pretekári, ktorí tvoria kvalitu podujatí. Našou úlohou je vytvoriť im také podmienky, aby k nám prichádzali a aby sme našou prácou pritiahli aj kvalitných pretekárov do majstrovských podujatí. Preto sme sa snažili odviezť čo najlepšiu prácu, aby sa u nás motorkári, či už na Fun Cupoch alebo majstrovských podujatiach, cítili čo najlepšie. V tomto smere to pre nás bola veľmi náročná sezóna, ale myslím, že sme odviedli kus dobrej práce, keďže sme už mohli čerpať zo skúseností z predchádzajúcich rokov. Samozrejme, stále je čo zlepšovať, pribudli nám nové skúsenosti, z ktorých budeme vychádzať pri príprave sezóny 2016, navyše dôležitou pre zlepšovania sa je komunikácia s jazdcami, načúvame ich požiadavkám… Snažíme sa pre nich hľadať a robiť to najlepšie a to práve spoluprácou s nimi samotnými.

Myslím, že vašou rozhodujúcou devízou odmeny pretekárom, či už finančné alebo vecné a vecné, ktoré ste im ponúkli…
Určite aj to bolo dôležité. Veď práve na Prize Money na majstrovských podujatiach sme počas sezóny odovzdali viac ako 36 tisíc EUR, okrem toho si hodnotné vecné a finančné ceny odniesli aj jazdci pohárového seriálu IMRC Cup. No ohodnocovalo sa aj na Fun Cupe zvýhodneným štartovným, či koncoročným losovaním o hodnotné ceny. Som presvedčený, že najdôležitejším pre motorkára je, keď vie, že organizátorovi na ňom záleží. Je totiž jednoduché len vybrať štartovné a viac sa o jazdca nezaujímať, ale je to znak neúcty voči tým, ktorí do tohto športu, ktorý všetci milujeme, vkladajú nemalé finančné prostriedky. A nielen finančné… No nie je to len o Prize Money a vecných prémiách. Myslím, že aj to všetko naokolo, čo na podujatiach ponúkame, je dôkazom nášho záujmu o pretekárov. Či už je to občerstvenie, služby pre jazdcov, ale aj krásne dievčatá, s ktorými sa motorkári na našich podujatiach tak radi fotia… 🙂

Tento rok ste mali poriadne husto na Fun Cupoch, záujem jazdcov bol obrovský, niekoľkokrát nestačili ani tradičné skupiny A, B, C a D. Ako ste to nakoniec zvládli?
Veľmi nás prekvapila účasť motorkárov na maďarskom Hungaroringu a som im vďačný za to, že sa s nami vybrali aj na tento okruh v zahraničí. Účasť cez dvesto motorkárov nám ukázala, že budeme musieť prerobiť systém tradičných štyroch skupín a to sa nám aj podarilo, keď sme zaviedli skupinu A2, teda rýchlych motorkárov a tí pomalší v triedach C a D zostali jazdiť tam kde jazdili aj predtým. Veľmi dôležité ale je, že sme dokázali časový harmonogram zostaviť tak, aby motorkári aj napriek piatim skupinám neprišli o množstvo jazdenia na dráhe.

Je čas sa pustiť do prípravy novej pretekárskej sezóny, čo všetko pre motorkárov v roku 2016 chystáte?
Mýliš sa, ten čas na prípravu už prebieha dlhšie, keby sme začali pripravovať novú sezónu až teraz, tak už by bolo neskoro. Na jej príprave totiž intenzívne pracujeme už od augusta. Je toho veľa čo chceme urobiť, prebiehajú rokovania, chystáme novinky, ale teraz je ešte skoro hovoriť o nejakých konkrétnych. Samozrejme, naším cieľom je stále sa zlepšovať, odstrániť nedostatky, ktoré sa ukázali v roku 2015, zvýšiť organizačnú úroveň, priniesť opäť niečo nové aj do života paddocku, zvýšiť medializáciu, aby sa pretekári mali čím prezentovať pred sponzormi… Čo môžem prezradiť už teraz, radi by sme priniesli motorkárom do kalendára ďalší okruh, a to sa týka Fun Cupu aj Alpe Adrie a IMRC.

Vlani ste v zime organizovali aj zimné testovanie v Španielsku, chystáte niečo podobné aj teraz?
Samozrejme, pracujeme na tom, chceme byť s našimi motorkármi nielen počas motocyklovej sezóny, ale byť im k službám počas celého roka. Zimná príprava k jazde na motorke neodmysliteľne patrí, o čom vedia všetci profesionálni jazdci. Ale nielen pre nich bude testovanie na juhu Európy určené. Už vlani sme si overili, že jazda na tamojších okruhoch dá veľa každému jednému motorkárovi a nemusí to byť ani pretekár. Je to veľký zážitok, ktorý môžem úplne každému motorkárovi jedine odporučiť.

Čo ti napadne ako prvé keď ti hlavou preblesne sezóna 2015?

Predovšetkým vďačnosť. Poďakovanie, ktoré patrí práve motorkárom. Za všetko. Za skvelé výkony, za čas s nimi strávený v paddocku či už pri rozhovoroch, alebo večer na párty či pri rozhovoroch, za každú pripomienku, kritiku a aj slová vďačnosti. A moja vďaka z pozície riaditeľa agentúry Slovakia Racing patrí aj môjmu tímu, ktorý dokázal svojou skvelou prácou zorganizovať všetky tieto podujatia.

Peter, ďakujem ti za rozhovor, držím palce a teším sa na to, čo pripravíte pre sezónu 2016.

Peter Šurina sám nevynechá možnosť zajazdiť si na ním organizovaných podujatiach

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri