Connect with us

Spravodajstvo

Race for FUN Trenčín 9-10.07

Publikovaný

on

Prvý pretek na Slovensku, organizovaný SMF na letisku v Trenčíne, kde sme sa vybrali až v sobotu ráno. Vďaka tomu sme nestihli prvý voľný tréning. Zo začiatku to boli obavy, ako sa jazdí na letisku, a troška rešpekt z maľovaných čiar na betóne. Nakoniec sa dosť silno bojovalo, a za účasti chalanov z Čiech, Miškovského, Maca Kuzmu(Word Endurance), J.Fejtu ME a najlepších paličov SVK v 600 Svitka a Rúžu to bol super pretek.

Gerhát Radoslav #33 " V sobotňajších jazdách som si pomaly zvykal na letisko a postupne z času 1,03 zrýchlil na 1,01.854. V tretej jazde som na vlastnej koži pocítil ako sa šmýka na tých čiarach kde pár chalanov popadalo – na výjazde z prvej ľavej som viac potiahol a bol z toho malý kopanec, ktorý som našťastie ustál. V nedeľnajšej kvalifikácii som išiel so starými gumami, ešte z Pannonie, na ktorých som jazdil aj v piatok a asi to bola chyba. Zrýchlil som iba o pár stotín a zašiel to za 1,01.799.
Do druhého tréningu som dal gumu od Tomáša Svitka, ktorá bola v lepšom stave a zrýchlil som o sekundu na 1,00.776. Veľmi ma potešilo že som o jednu desatinku lepší ako Karol Janov #77, s ktorým sme viedli taký vlastný mikrosúboj a navzájom sme sa hecovali.Do preteku som štartoval zo 7.miesta keď za mnou bol Karlozz a Pittbull #9.
Štart sa mi veľmi nepodaril, zodvihlo mi predok a musel som ubrať,našťastie sa štart nepodaril skoro celej mojej rade na štartovom rošte, tak som sa v preteku pohyboval na 6-7 mieste. Bohužial zle odštartoval aj Karol Janov a z nášho súboja nebolo nakoniec nič, keďže ho tri kolá trápil pomalší jazdec na litrovke.
Prvých desať kôl som celkom ťahal, potom to bolo troška slabšie fyzicky. Dosť sme bojovali s borcom na R1ke, neviem meno, ktorý mi to na rovinke dával a ja som ho vo vracáku vždy vybrzdil, bolo to celkom zábavné.
Veľkú radosť a podporu mi robila priateľka Lucka, náš havo MAX a potešilo, že ma prišli podporiť aj kamaráti Radko Maďarko s Emkou a Ivo Kvietok s rodinou … viď FOTOGALÉRIU. Už teraz sa teším ak sa podarí znovu zorganizovať podobný pretek na Slovensku !

Aj keď som bol skoro na konci našej triedy v kategórii do 600cc licencovaných, potešilo že s mojím časom som bol tretím najrýchlejším Slovákom celkovo v 600 kách. "
Viac info na [linka]

1 komentár

1 komentár

  1. racer8

    12. júna 2007 at 17:46

    exe to na tej foto si ty???? 😁

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri