Connect with us

Spravodajstvo

Slovakia Hant Team pred ISDE 2008 – Rozhovor

Publikovaný

on

Slovakia Hant team zorganizoval pri príležitosti štartu na medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaži v Bratislave tlačovú konferenciu. Tím predstavil svojich jazdcov a aj ciele, s ktorými idú do diania už 83. ročníka ISDE v Gréckom horskom meste Serres.

Tím Slovakia Hant je jeden z trojice družstiev, ktoré budú štartovať začiatkom septembra na tejto náročnej šesťdňovej súťaži. Je to jedno z najperspektívnejších slovenských družstiev na zisk víťazstva. Jazdcami budú Róbert Kapajčík, Štefan Svitko a Radek Matoška.

ROBERT KAPAJČÍK:
Ako 21 ročný je najmladší z tímu. Robo sa už štyrikrát zúčastnil šesťdňovej. Jeho skvelú formu dokazuje aj 2. miesto z Majstrovstiev Európy v endure. Štartovať bude na dvojtaktnej KTM 250 v triede E2.

ŠTEFAN SVITKO:
Tento rok sa zúčastní už na 6. ISDE. Štefan pochádza z obce Žaškov a tak isto je momentálne na 2. mieste v ME v endure. Okrem toho figuruje na MS na 11. priečke. Jazdiť bude na stroji KTM 300 v triede E3.

RADEK MATOŠKA:
Je síce najstarší zo slovenskej výpravy, ale aj najskúsenejší. Má za sebou už 13 šesťdňových. Minulý rok spolu s J. Katriňákom a I. Jakešom skončili tretí na ISDE v Chille. Radek pôjde na KTM 300 v triede E3.

Chlapcom sa celú sezónu našťastie vyhýbalo zranenie a do Serresu pocestujú v dobrej fyzickej forme. Trénovať začali už v zime, čo dokazovali aj svojimi výsledkami v domácich a medzinárodných súťažiach.

Hant team pocestuje do Gréckeho mesta Serres už v nedeľu 24.8. spolu aj s manažérom Martinom Kubačkom a 11 členným tímom ľudí.

Položili sme aj zopár otázok Štefanovi Svitkovi:

Motocykel.sk: Máš za sebou už niekoľko šesťdňových. Bude táto pre teba niečím výnimočná?
Svitko: Ani nie výnimočná. Ťažké bude to, že štartovať budeme 20 metrov nad morom, potom vyjdeme do výšky skoro 1600 metrov a potom zasa dole, čiže to bude niečo úplne iné ako som jazdil doteraz.

Motocykel.sk: V Grécku bude veľa kamenistých úsekov. Rok predtým zasa pieskové duny. Ktorý terén ti vyhovuje viacej?
Svitko: Ja osobne kamenistý terén nemusím, ale piesok by som rád prijal. Všetci máme rovnaké podmienky a máme šesť dní, takže nebudem si z toho robiť ťažkú hlavu a skúsim to nejako odjazdiť.

Motocykel.sk: Aké umiestnenie tipuješ Hant teamu?
Svitko: Myslím si, že cieľ máme dosť jasný, tie najvyššie priečky. Tie zadné priečky neberieme.

Motocykel.sk: Pôjdete s pôvodnými motorkami, alebo máte na šesťdňovú nové?
Svitko: Máme nové motorky. Už sú zabehnuté a ešte do terénu pôjdeme cez týždeň na riadne zabehnutie, takže myslím, že nám vydržia.


Prajeme všetko dobré a čo najlepšie umiestnenie. bajker

Slovakia Hant Team pred ISDE 2008

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri