Connect with us

Spravodajstvo

Slovenský tím na Motokrose národov 2009

Publikovaný

on

V dňoch 3. – 4.októbra 2009 sa v Taliansku – Franciacorta uskutoční 63. ročník MOTOKROSU NÁRODOV – Majstrovstiev sveta v motokrose družstiev. Taliansko bude tento šampionát hostiť po dlhých 23-och rokoch. Rekordná účasť 37-ich reprezentačných tímov je zárukou veľmi zaujímavého a dramatického vyvrcholenia medzinárodnej motokrosovej sezóny 2009.
Medzi krajinami figurujúcimi v štartovke je i Slovensko, ktoré reprezentuje trojčlenný reprezentačný tím v zložení : Tomáš Bučenec, Martin Kohút a Tomáš Šimko
V uplynulých dňoch došlo v našom tíme, oproti zverejnenej štartovke, k zmene motocykla Tomáša Šimka, ktorý bude tak ako jeho tímoví kolegovia štartovať na motocykli KTM.
Martin Kohút bude na motocykli KTM 450 štartovať so št. číslom 85 v triede MX1, Tomáš Šimko, št.číslo 86, na KTM 250 v triede MX2 a Tomáš Bučenec so št. číslom 87 na motocykli KTM 450 v triede MX open.

Účasť na tohtoročnom motokrose národov je skutočne excelentná. Minuloročný víťaz tím USA tento rok postavil tím v novom zložení. v tíme sú dvaja debutanti, v triede MX1 Dungey a Weimer v MX2, plus tím dopĺňa Tedesco v triede open. Vo veľmi silnej zostave sa v Taliansku predstaví i minuloročný druhý a tretí tím Francúzska a Belgicka .Francúzi sa na motokrose národov predstavia v úplne novom zložení: Frossard (MX1) – tretí v seriáli MS MX2, Musquin (MX2)- tohtoročný majster sveta MX2, Paulin (MX open).Belgicko reprezentuje trojica Desalle v triede MX2 (tretí v MS MX1), Roelants v triede MX2 a Ramon v triede MX open.
Do bojov o "trofej národov" isto zasiahne i tím domáceho Talianska v ktorom štartuje tohtoročný majster sveta MX1 Cairoli, štvrtý z tohtoročných MS MX2 Guarneri a štvrtý z MS MX1 Philippaerts. Silný tím postavilo i Nemecko: tohtoročný vicemajster sveta tr.MX1 Nagl, vicemajster sveta 2009 v triede MX2 Roczen a v triede MX open Siegl. Taktiež v ďalších tímoch sa predstavia tí najlepší svetoví motokrosoví jazdci: Barragan zo Španielska, Coppins z Nového Zélandu, Tanel Leok a Krestinov z Estónksa, Rattray z Južnej Afriky, Crockard z Írska atď.

Slovenský tím je zložený zo skúsených jazdcov, ktorí tento rok svoje jazdecké umenie predviedli nie len na podujatiach Medzinárodných majstrovstiev SR. Martin Kohút je tohtoročným Medzinárodným majstrom ČR v triede MX2 a na Majstrovstvách Európy motokrose MX2 v Holiciach skončil na vynikajúcom treťom mieste. Pred záverečným podujatím MM SR je i vedúcim jazdcom nášho šampionátu v triede MX1. Tomáš Bučenec skončil v tohtoročných MM ČR triedy MX open na štvrtom mieste a v priebežnom poradí MM SR v triede MX1 je na druhom mieste, obdobne ako Tomáš Šimko v MM SR triedy MX2.
Pevne veríme, že sa našim jazdcom podarí v tak silnej konkurencii presadiť a že sa po sobotňajšej kvalifikácii postavia na štarty finálových nedeľňajších jázd.

Priebeh a výsledky Motokrosu národov 2009 je možné sledovať i prostredníctvom internetovej stránky promotéra MS a Motokrosu národov : [linka] a aktuálne informácie sa nachádzajú i na stránke MN 2009: [linka]

SMF

Favoritom číslo jeden je aj v tomto roku tím USA

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri