Connect with us

Spravodajstvo

Štefan Svitko majster Európy za rok 2009 v triede E3!

Publikovaný

on

Tohtoročný európsky šampionát v endure jednotlivcov vyvrcholil záverečným, trojdňovým podujatím (18.-20.09.2009) v Talinskom Castiglion Fiorentino. Okrem záverečných bojov šampionátu v jednotlivých kategóriách a triedach sa v Taliansku uskutočnili i ME družstiev – mala európska šesťdňová.

Zo slovenských jazdcov na šampionáte štartovala štvorica reprezentantov: Tomas Hostinský (junior E1), Miroslav Ševela (junior E2/3), Robert Kapajčík (senior E2), Štefan Svitko (senior E3). Do hodnotenia reprezentačných družstiev v súťaži národov boli zaradení Štefan Svitko, Thomas Hostinský a Robert Kapajčík. Pôvodne mal v tíme a na ME štartovať aj Zlatko Novosád, avšak pre rekonvalescenciu po operácii ramena sa z podujatia ospravedlnil.

V prvý súťažný deň v piatok 18.9.2009 sa najlepšie z našich darilo Štefanovi Svitkovi, ktorý v triede senior E3 zvíťazil. Robo Kapajčík skončil v piatok v triede senior E2 na štvrtom mieste, Thomas Hostinsky v triede junior E1 na 9. mieste a v triede junior E2/3 Miroslav Ševela na mieste 12.
V sobotu 19.9.2009 Svitko a Kapajčík obhájili svoje umiestnenie z piatku, t. j. 1. miesto v triede senior E2 a 4. miesto v triede senior E3. Miroslavovi Ševelovi sa v sobotu darilo viacej, obsadil v triede junior E2/3 siedme miesto a Thomas Hostinský pre technické problémy skončil v triede junior E1 na 15.mieste.

Tretí, záverečný deň v nedeľu 20. 9. 2009 nebol pre našich jazdcov najpríjemnejší. Pre prasknutú pneumatiku skončil Štefan Svitko v triede senior E3 na 12. mieste, pre technické problémy s motocyklom obsadil Robo Kapajčík v nedeľu 8. miesto v triede senior E2. Naši juniori skončili v poradí Thomas Hostinský 7. miesto v triede junior E1 a Miroslav Ševela 9.miesto v triede junior E2/3.

Potešujúca informácia prišla pre všetkých priaznivcov slovenského endura po záverečnom sčítaní bodov v jednotlivých triedach tohtoročných Majstrovstiev Európy enduro. Štefan Svitko získal v triede senior E3 titul MAJSTRA EURÓPY 2009, so ziskom 184 bodov pred druhým Markom Wassinkom z Holandska (170 b.) a tretím Viťom Kuklíkom z ČR ( 157 b).

V danej triede skončil z našich jazdcov v konečnom hodnotení ME Juraj Dozsa na 8.mieste a Zlatko Novosád na 9. mieste. Uvedení jazdci sa záverečného trojdňového podujatia zo zdravotných dôvodov nezúčastnili.

V triede senior E2 skončil Robert Kapajčík celkovo na vynikajúcom 4. mieste zo ziskom 141 bodov. V tejto triede zvíťazil Andrea Beconi z Talianska (190 b.), druhý skončil Alessandro Zanni taktiež z Talianska (183 b.) a tretí Paulo Felicia z Portugalska (176 b).

V juniorských triedach skončil Thomas Hostinský na 12. mieste v triede junior E1 a Miroslav Ševela na 10. mieste v triede junior E2/3. V celkových výsledkoch ME bez rozdielu tried figurujú naši dvaja jazdci, Štefan Svitko na treťom mieste a Robert Kapajčík na 12. mieste. Zvíťazil Michal Szuter z Poľska, pred druhým Alessiom Paolim z Talianska.

V súťaži reprezentačných "Trophy tímov" skončil Slovenský tím v zložení Svitko, Kapajčík, Hostinský na 7. mieste, zvíťazil tím Talianska pred Francúzskom a Portugalskom.

SMF

Ilustračné (autor: J. Šigut)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri