Connect with us

PR články

Strážny anjel pre tvoju motorku: dáva pozor aj na jazdca pri páde!

Publikovaný

on

Možností zabezpečenia motorky je dnes neúrekom. Počnúc starou dobrou reťazou, zámkom na kotúč, či dokonca elektronickým imobilizérom, ktorý neprekoná nič. Až do momentu, kým zlodeji motorku neodnesú. Mám zato, že neexistuje 100 percentná ochrana tvojho motocyklu, pokiaľ sa už niekto rozhodne, že ju ukradne. Existujú však možnosti, ktoré môžu zlodeja odstrašiť, prípadne pomôžu zlodeja lokalizovať. Zabezpečenie motorky môže byť teda mechanické, alebo elektronické.

Strážca tvojej motorky – Bike Angel

Dnes si predstavíme prostriedok, ktorý ti postráži motorku a v prípade pádu odošle správu tvojmu blízkemu. Nie je to len pre motorky, táto vychytávka sa hodí aj do auta, bicykla, či kolobežky. Ide o GPS zariadenie od spoločnosti Bike Angel.

Hlavnou výhodou je, že sa vyvíja a vyrába tu na Slovensku. Nejde o žiadny výrobok vyrobený v Číne. Takže strach z nedostupnej podpory naozaj nehrozí. Ide o slovenskú spoločnosť, ktorá je na trhu už viac ako 25 rokov.

Cez aplikáciu máš motorku monitorovanú prostredníctvom GPS signálu, ktorý je zdieľaný cez SIM kartu. Musíš síce platiť za prevádzku, ale pri kúpe máš prvý rok zadarmo. Zariadenie funguje na území EU a za drobný príplatok je si rozšíriš fungovanie aj na Balkán. Ceny na rok sa pohybujú v hodnote tankovania jednej až dvoch nádrží.

Funkcie a super aplikácia

Toto zariadenie slúži v prvom rade ako GPS alarm a tracker. Inštalácia je maximálne jednoduchá, prakticky stačí umiestniť zariadenie k baterke, zapojiť ho dvomi káblikmi a spárovať s mobilnou aplikáciou. Tá je jednoduchá a intuitívna, dostupná pre Android aj iOS.

Aké funkcie teda ovláda?

  • upozornenie na krádež, otras, pád/náraz – dostaneš upozornenie, ak je motorka v pohybe
  • senzor pohybu / otrasu – v prípade nehody zariadenie upozorní tvojich blízkych
  • zoznam prejdených trás – vieš presne, kedy a kadiaľ si šiel. Oceníš špeciálne na výletoch a dovolenkách
  • indikácia stavu batérie – v prípade, že ti motorka dlhšie stojí, zariadenie ťa upozorní na potrebu napojenia baterky na nabíjačku
  • automatické rozpoznanie majiteľa
  • zasielanie alarmov ďalšej osobe
  • 24/7 GPS tracking
  • bezplatné aktualizácie firmvéru
  • možnosť sledovať viac zariadení v jednej aplikácii

Cena a zhrnutie

Zariadenie pre motocykle začína na cenovke 187 EUR s ročným fungovaním v rámci EU. Táto verzia je napájaná z batérie motocyklu či automobilu. Ak chceš mať svoju motorku pod kontrolou a dať svojím známym informáciu v prípade, že sa niečo stalo – toto je výborná možnosť. Slovenský výrobok aj podpora.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri