Connect with us

Podujatia

Supermoto Honda deň opäť na okruhu v Brne

Publikovaný

on

Aj naša redakcia (Motomagazín & www.motocykel.sk) sa vo štvrtok 19. 06. 2008 vybrala na Brnenský okruh, ktorý patrí medzi motorkármi medzi najobľúbenejšie. Svojím vlnitým profilom kombinovaným so širokými a rýchlymi zákrutami ponúka v sedle motorky perfektný zážitok. Nie je teda žiadnou náhodou, že bol v minulom roku združením tímov jazdiacich seriál MotoGP (IRTA) vyhodnotený ako najlepší v seriály majstrovstiev sveta. Pokladanie nového asfaltu, ktoré prebehlo v jarných mesiacoch trochu posunulo začiatok hlavnej motorkárskej sezóny, no všetko je už našťastie v poriadku a opäť sa jazdí.
Včera sme sa teda zúčastnili populárnej akcie Supermoto Honda deň, ktorý už tradične pripravila Honda Slovenská a Česká republika pre priaznivcov tejto značky na oboch stranách rieky Moravy. Po dvoch týždňoch nevyspytateľného počasia a zavádzajúcej predpovede, kedy už ani doktor Ilko nevedel, či si má vziať dáždnik sa počasie spamätalo a prikúrilo na 28°C.
Okruhové dni sú najmä o jazdení a jazdilo sa prakticky bez prestávky a jedna 20-minútovka striedala druhu. Na zhruba 500 prihlásených účastníkov tak čakalo viac ako 1 000 jázd. Okrem prevetrania vlastnej motorky ste mohli siahnuť aj po niektorej z predvádzačiek a bolo naozaj z čoho vyberať. K dispozícii bolo až 12 motoriek na odtestovanie (6 x CBR1000RR Fireblade, 3 x CBR600RR, CB600F Hornet, CBF600 a CBF600S) a verejnosti sa predstavili aj novinky CB1000R a DN-01. Doobedňajšie hodiny patrili novinárom a začali sme už o 9-tej, žiaľ moja prvá jazda sa nekonala ? nedorazila mi CBF600 na čas. Tak som aspoň z depa povzbudzoval skúsenejších kolegov z redakcie Mira a Vlada. Potom už to ale išlo všetko ako po masle. Každých 20 minút iný bike a kopec skvelých jazdeckých zážitkov na úplne novom koberci. Menším prekvapením bola kvalita povrchu, ktorá je síce lepšia ako bol pôvodný, no dokonale hladké to nebolo a spomeniem napríklad širokú ľavotočivú zákrutu na Štadióne, kde povrch ideálny rozhodne nebol. K skvelej atmosfére prispela aj účasť dvoch profesionálnych závodných tímov Acuma MS Racing s Matejom Smržom na svojej CBR1000RR a Intermoto Czech na čele s Patrikom Vostárkom na CBR600RR. Obidvaja jazdili pomedzi novinárov a chvíľu aj medzi verejnosťou. Nebojte sa. Aj nám to tak strašne natreli, že mi v depe kolegovia museli dvíhať sebavedomie… Úplne prekvapivou tichou informáciou (možno aj pre ľudí z Hondy) bola nenápadná prítomnosť technikov z Hondy HRC so závodným špeciálom na rýchly test, samozrejme mimo programu.
Pre verejnosť bola okrem spomínaných testovacích jázd pripravená aj škola jazdy na okruhu súčasťou ktorej bolo teoretické aj praktické školenie, ktoré mal na starosti bývalý jazdec Ondra Lelek. Honda deň sa medzi verejnosťou teší mimoriadnej popularite o čom svedčí aj rýchlosť s akou boli naplnené voľné jazdy. Registrácia cez internet bola spustená večer 8.6. a v priebehu 3-4 hodín boli všetky jazdy obsadené. To asi niektorí museli späť pri internete s termoskou pri hlave, ako kedysi na obľúbený rokový koncert. Poučenie teda znie: doporučujem budúci rok určite 2-3 týždne pred akciou striehnuť na príležitosť, alebo si rozložiť stan pred centrálou Hondy s transparentom: AJ JA CHCEM! Nenechajte si ujsť takúto skvelú akciu.
Eddie & red.
Foto: redakcia a V. Rejda

Supermoto Honda deň opäť na okruhu v Brne

2 komentáre

1 komentár

 1. milan3232

  20. júna 2008 at 11:37

  Kua ☹️ mesiac som den co den rano na obed a vecer 😠 pozeral internet na http://www.honda.cz a predsa som sa nedostal. Som z toho dost rozladeny. Mohli by to spravit na 2 dni, ved su to 2 krajny dokopy!!! 🙂

  Inak to musela byt super akcia.
  Hlasno zavidim…

 2. dusan

  20. júna 2008 at 12:14

  Vam mozem len zavidiet…marketingovi odbornici z kawasaki, kawaday zrusili ☹️ asi sa dam k honde 😛

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri