Supermoto národov – Pleven

V bulharskom Plevene sa cez víkend konali Majstrovstvá sveta družstiev ? Supermoto národov. Podujatia sa zúčastnilo aj slovenské družstvo v zložení Michal Solík (KTM 450, trieda open), Juraj Knezovič (Husaberg 650, trieda S2) a Tomáš Trávníček (KTM 450, trieda S1). Manažérom tímu bol Marian Koníček.

Nádeje našich pretekárov na dobré umiestnenie sa však po technických problémoch rozplynuli už v kvalifikácii.
"Po meranom tréningu bol Tomáš Trávniček na 7. mieste v S1, Juraj Knezovič na 15. v S2 a Michal Solík na 17. v Open", informoval priamo z miesta Karol Glassa, člen Športovej komisie Supermoto pri SMF. "Kalich horkosti sa naplnil v kvalifikačných jazdách, kde po perfektnom štarte išiel Trávniček na 4. miesto a tlačil sa na tretieho Taliana, lenže šesť kôl pred cieľom sa mu začalo rozpletať predné koleso a o kolo na to mu prestal ísť motor. Nebolo toho ešte asi dosť, lebo v ďalšej jazde S2 sa stratil výkon motorky u Juraja Knezoviča a dym z výfukov neveštil nič dobré. Dojazdil na 16. mieste. V poslednej kvalifikácii išla trieda Open, kde bol Michal Solík po skvelom štarte na 12. pozícii, no počas jazdy sa prepadol na 15. priečku, takže náš tím skončil na 17., nepostupovom mieste a s účasťou v nedeľnom finále sme sa museli rozlúčiť. Chcem sa však poďakovať všetkým, ktorí nám držali palce, sponzorom a menovite Mariánovi Koníčkovi za to, že sme sa sem dostali a skúsili trochu svetového supermota."

V nedeľnom napínavom závere prišli Taliani po pádoch svojich pretekárov o šancu na víťazstvo, podobným spôsobom prišli o všetky šance domáci Bulhari. Víťazmi sa tak nakoniec stalo družstvo Nemecka, druhí skončili Bulhari a tretí Fíni. Český tím obhájil vlaňajšie piate miesto.