Connect with us

Spravodajstvo

Suzuki pracuje na šesť válcovej Hayabuse

Publikovaný

on

01Kawasaki svojim posledným modelom ZZ-R1400 nespôsobila neistotu len v továrni Honda, ale môže aj za zvýšenú aktivitu v továrni Suzuki. Ľudia zo zákulisia prezradili, že ak chceme vedieť kam sa bude nová Hayabusa uberať, máme sa pozornejšie pozrieť na koncept Stratosphere. Zdroj uvádza: ? Ak sa pozriete na koncept Stratosphere, je jasné, že továreň používa na tomto motocykli najnovšie technológie. Stratosphere je funkčný model a nová Hayabusa bude mať veľa technológii práve z tohto modelu.?

Suzuki plánovala prísť na trh s novou verziou Hayabusy tento rok, ale po tom, čo sa dozvedeli o Kawasaki ZZ-R1400, sa rozhodli od plánu upustiť pre prípad, že by nová Hayabusa nebola dostatočne rýchla. Teraz, keď Kawasaki posunula hranice, Suzuki sa bude snažiť ísť do extrémností, aby znova získala titul najvýkonnejšieho motocykla naspäť. Suzuki by mohla pozmeniť už existujúci štvorválcový motor a predbehnúť Kawasaki, ale fakt, že šesťválcový motor je plne funkčný znamená, že je to ďalšia možnosť, ktorá sa firme Suzuki ponúka. Navyše koncept Stratospehere si získal sympatie a veľmi pochvalné vyjadrenia na japonskom trhu, čo určite tiež ovplyvní šéfov Suzuki.

Aby Hayabusa mohla plne konkurovať ZZ-R1400, musela by ponúknuť aspoň 200bhp a to je dosiahnuteľné už pri terajšom motore, ale na novom šesťválci by sa dalo pracovať ľahsie aj v budúcnosti. V porovnaní so štvorválcom má menšie piesty a ventily a skoro perfektnú rovnováhu čo znamená, že volnejšie akceleruje.

Čas a záujem trhu ukážu, kam bude trh superšportových motocyklov smerovať.

yagiza

7 komentárov

7 Comments

 1. banditak

  16. marca 2006 at 14:45

  no pecka 🙂 , bude to vidlicovy alebo radovy sestvalec ???

 2. yagiza

  16. marca 2006 at 14:51

  banditak toto je clanok o stratosphere tam mas aj zopar obrazkov motora 😉

  [linka]

 3. motokocur

  17. marca 2006 at 7:02

  Podla mna to bude radový,ale keby to bolo véčko tak to by bola raketa páíni.

 4. milan3232

  17. marca 2006 at 7:05

  Z tych fotiek je krasne vidiet radovy 6 valec. Fakt, ak by to bolo do V… Ale aj tak to budu dobre fukoty.

 5. vidicon

  17. marca 2006 at 9:20

  kua, keby to bolo do hviezdy (od kruhu), to by bolo… 😁

 6. banditak

  17. marca 2006 at 15:23

  vidi: … a nainstalovane na prednom alebo zadnom kolese, co? 😁 😉

 7. kawamiro

  18. marca 2006 at 15:11

  Ja som radsej za radove riesenia, motor ide sviznejsie do otacok. 6 valec by bol vazne zaujimavy, ale je tu stara dobra veta viac valcov viac problemou, aj ked pokazi sa jeden a este ibu dalsie 😉 Mam radost z novej Kawasaki 1400 to uz ano.
  Kawasaki is back!

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri