Connect with us

Spravodajstvo

Tlačová správa teamu MP FURTOM RACING č. 5/2006

Publikovaný

on

28. 08. 2006 ? Slovenský motocyklový tým MP Furtom Racing sa počas uplynulého víkendu zúčastnil siedmeho podujatia európskeho šampionátu UEM Alpe Adria, ktoré sa konalo na okruhu v Rijeke. V triede 125 SP náš jazdec Michal Puškár dokončil závod na 3.mieste za dvojicou talianskych pilotov Colettom a Altomontem. Z 24 pretekárov na štarte, závod  dokončilo 21.

 

UEM Alpe-Adria Championship, Rijeka 25.-27.8.2006

Počas uplynulého víkendu sa konal siedmy závod UEM AA 2006 na Chorvátskom okruhu Grobnik pri meste Rijeka.
O ďalšie majstrovské body do tohto šampionátu sa bojovalo aj v 125SP.

Vďaka novým technickým informáciám sa zasadne zlepšili naše vyhliadky na technicky pokrok. Konkurencia z juhu Európy disponuje továrnym materiálom a ten už v základnom nastavení dáva vyšší výkon ako náš aj keď dobre nastavený sériový materiál.

V Piatok sme plánovali vo voľných tréningoch odjazdiť čo najväčší počet testovacích kilometrov, aby sme našli optimálne nastavenie. Tieto plány nám ale prekazil dážď.

 V sobotu v kvalifikáciách sme sa museli hlavne venovať testovaniu a hľadaniu optimálneho nastavenia. Postupne krok za krokom aj keď v značnom napätí(padali úvahy o návrate k osvedčenému materiálu a nastaveniam a prácu dokončiť po závode, keďže na vyladenie moto bolo skutočne minimum času, obe kvalifikácie a warm up) sa podarilo motocykel do závodu pripraviť na relatívne dobrej úrovni. Na poslednú chvíľu sa ešte menil prevod, takže Michal musel v závode  v prvých kolách sa zorientovať, kde a aký prevodový stupeň použiť, čo je v triede 125SP asi najťažšie zo všetkých kubatúr, lebo nemáme k dispozícii vysoké výkony a rozsah využiteľných otáčok je pomerne malý. Kvalifikáciu vyhral talian Coletto( figuruje aj na prvých miestach v majstrovstvách talianska a podľa našich informácii tu niekoľko dní trénoval) novým pole position rekordom 1:47,0 tým prekonal o 0,2s traťový rekord Michala. z mája 2006, 1:47,2.

   Poradie po oboch kvalifikáciách:

  1. Coletto Luca (I) 
  2. Piani Giuseppe (I)   
  3. Giovanni Altomonte (I)  
  4. Puškar Michal (SK)
  5. Perkusič Mislav (HR)
  6. Volpato Luca (I) 
  7. Hrg Tihomir (HR)
  8. Lamich Radek (CZ)
  9. Višak Marko (HR)
  10. Devcič Marin (HR) 

Na štart nedeľného závodu sa postavilo 24 jazdcov 

 V závode po štarte do  čela vypálil Coletto.  Hneď za nim Michal a na treťom mieste Altomonte. V polovici prvého kola Altomonte predbieha Michala a spolu s Colettom sa vzďaľujú. Michal sa musí rýchlo zorientovať kde aký prevod použiť(tesne pred závodom sme menili prevody).To mu však znepriemňujú tu výborne najazdení a so skvele poladenými motorkami Perkusič, Volpato a Višák. Po niekoľkých kolách súbojov sa Michal dostáva pred nich a v nájazde do 7 kola figuruje na 3.mieste.Počas tohto kola stiahne výrazne náskok vedúcej dvojice a vybuduje si bezpečný náskok pred svojim prenasledovateľmi.
V ôsmom kole je Puškár už za chrbtom Altíka i Coletta, ale vtom sa spustí prudký lejak a závod je zastavený. Z nepochopiteľných príčin, je ale za konečné určené poradie po 6.kole,teda 2 kolá dozadu a nie po 7 kole ako by to logicky a správne malo byť. Na konečnom poradí prvej trojky to nič nemení, ale myslíme si a videozáznam to potvrdzuje,  že Michal práve v 7 okruhu zajazdil najrýchlejšie kolo, keďže stiahol 2,8 s náskok ktorí mali prví dvaja a vzdialil sa Volpatovi i Perkusičovi asi o 30 metrov v priebehu jedného kola. Závod mal mimoriadne vysokú výkonnostnú úroveň, keď prvý 6 jazdci jazdili časy na hranici rekordu, za 1:47.Domáci ale i talianski piloti tu veľmi často trénujú a preto aj tá vysoká úroveň.

Výsledky závodu(po 6 kolach):
strata                   
1. Coletto Luca (I)   
2. Giovanni Altomonte (I)    + 0,02                 
3. Michal Puškár (SK)   + 2,8                                                 
4. Perkusič Mislav (HR) + 2,9                 
5. Marko Višák (HR)   + 2,95
6. Volpato Luca (I)     + 3,2
7. Marturiello Nicholas (I)     + 33,4
8. Radek Lamich (CZ)   + 33,7                    
9. Sirianini Alessandro (I)    + 36,2                                                 
10. Hrg Tihomir (HR)  + 36,6

    Dojazdilo 21 pretekárov   

Michal je pred záverečnými dvoma závodmi stále na čele priebežného poradia UEM AA 2006 s trojbodovým náskokom pred Altomontem.

Vďaka Bohu za tento úspech. Nasledujúci závod sa jazdí tento víkend na Hungaroringu

MP Furtom racing

Press service


UEM AA Championship, http://www.alpeadriaracing.it
Slovak Championship, http://tady.cz/risso46, www.smf.sk
http://michalpuskar.webpark.sk

Advertisement
Suzuki Suzuki
Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri