Connect with us

Turistické články

Týchto 5 európskych ciest vás určite zláka na road-trip

Publikovaný

on

 

Pozrite si najkrajšie cesty naprieč starým kontinentom. Nie je lepší spôsob, ako vidieť Európu, než ju prejsť krížom-krážom na motorke. Sledovať západy slnka nad fjordmi, navštíviť najslávnejší zámok sveta či vychutnávať si slnko, skvelé jedlo a nádherné pláže.

 

1. Romantická cesta (Romantische Straße), Nemecko
Najobľúbenejšia prázdninová trasa v Nemecku vedie po nádherných kultúrnych pamiatkach a prírodných atrakciách Bavorska. Trasa dlhá 350 kilometrov medzi mestami Würzburg a Füssen je vskutku rozprávková. Zavedie vás napríklad k romantickému zámku Neuschwanstein, či do idylických bavorských mestečiek ako Landsberg, Augsburg alebo Rothenburg. Práve Rothenburg poslúžil Waltovi Disneymu ako predloha pre kreslený film Pinocchio z roku 1940.
Tip na cestu: Na vstup do zámku Neuschwanstein sa bežne čaká v rade aj šesť hodín. Preto si presný čas vstupu radšej rezervujte vopred online a lístky si nezabudnite vyzdvihnúť v dedinke Hohenschwangau.

 

Foto

 

2. Pobrežie Amalfi (Costiera amalfitana), Taliansko
Jeden z najkrajších výletov, aké si v Taliansku môžete užiť, je cesta Amalfitánskym pobrežím. Trasa dlhá približne 50 kilometrov vedie z Vietri sul Mare cez mestečko Amalfi až k celebritami preslávenému mestečku Positano. Celá oblasť sa vyznačuje až gýčovo krásnou scenériou pastelovo sfarbených talianskych domčekov osadených v skalách, terasovitými záhradami a sadmi s citrusovými stromami, z ktorých sa vyrába vychýrený citrónový likér Limoncello.

 

Foto

3. Napoleonská cesta (La Route Napoléon), Francúzsko
Cesta, ktorou sa vracal cisár Napoleon z ostrova Elba v roku 1815, býva označovaná aj ako kráľovná ciest. Legendárna francúzska cesta je dnes súčasťou diaľnice N85, má dĺžku 306 kilometrov a ťahá sa od prepychového mesta Cannes, metropoly francúzskej riviéry, až k hlavnému mestu francúzskych Álp – Grenoble.
Tip na cestu: Cestou očakávajte niekoľko stacionárnych radarov, ktoré merajú maximálnu povolenú rýchlosť 90 km/h.

 

Foto

 

4. Okruh kniežatstva Kerry (Ring of Kerry), Írsko
Írsko je ideálna krajina na výlet v ktoromkoľvek ročnom období. Mystické grófstvo Kerry na juhozápade krajiny je typickou ukážkou krás írskeho vidieka. Pod vplyvom oceánskeho podnebia je všade svieža zeleň, cestou míňate jazerá, stredoveké kamenné dedinky, prastaré kláštory či pevnosť Staigue. Za pohľad stoja najmä nádherné pláže a útesy pobrežia obmývaného nekonečným Atlantickým oceánom. Začiatok aj koniec 179 kilometrov dlhého turistického okruhu začína v obci Killarney.

 

Foto

5. Atlantická cesta (Atlanterhavsveien), Nórsko
Nórske kultúrne dedičstvo alebo aj stavba storočia. Aj takéto prívlastky nesie Atlantická cesta, diaľnica, ktorá vedie z pevniny na ostrov Aver?y. Cestou prejdete ôsmimi dlhými vypuklými mostami spájajúcimi množstvo ostrovčekov a skalných výbežkov. Náhle prudké stúpania miestami pripomínajú jazdu na horskej dráhe a v chladnejších mesiacoch, keď sa k zážitku pridá silný vietor a rozbúrené more, je to doslova adrenalínová jazda.
Tip na cestu: Naplánujte si výlet na letné obdobie, aby ste mali čo najviac denného svetla na obdivovanie nádhernej nórskej prírody. Pri priaznivom počasí je navyše šanca, že uvidíte veľryby alebo tulene.

 

Foto

Týchto 5 európskych ciest vás určite zláka na road-trip

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri