Connect with us

Archív časopisu Motomagazín

Motomagazín 06 / 10 Honda CBR1000RR Fireblade vs Suzuki GSX-R1000

Publikovaný

on

• Test:
Yamaha XJ6 Diversion F – Kamarát do dažďa
Napriek tomu, že v Bruseli zakázali zahaľovanie islamských žien, tak Yamaha prichádza s kapotami zahaleným motocyklom na svojom už pomaly kultovom motocykli v najnovšej verzii populárneho modelu XJ6 s označením Diversion F.

Viac na stranách č. 10 – 11
_______________________________________________________

• Test:
Can-Am Spyder RT Techno – Luxusný turista
Luxus, exhibicionizmus, vzrušenie, stredobod záujmu. Všade kde zastavím, všade, kde prídem. To je novinka z dielne BRP na rok 2010 – Spyder RT. Ak hľadáte spoločníka na turistiku, a chcete mať vozidlo bez ďalších investícii a spokojne sa voziť po cestách, ďaleko i blízko, v daždi i slnku, do práce, či na kávu, zastavte sa pri týchto riadkoch a prečítajte si o čom Spyder RT je. Za vzrušujúcu jazdu spojenú s týmto strojom ďakujem importérovi značky BRP – Imidjex s.r.o. Bratislava. Pripomeňme si, že BRP tiež zastrešuje produkty Can-Am, Ski-Doo, Sea-Doo, Lynx a Evinrude. A ako to dopadne, keď sa rakúsky Rotax spojí s vyspelou Kanadou?

Viac na stranách č. 14 – 17
_______________________________________________________

• Test:
Ducati Hypermotard 796 – HYPerpriestorový fetiš

Nemám motard rád. Ani jeden. Nie je to dané tým, že je to zlá motorka, práve naopak – no ja sa zle cítim už len keď sa na ne pozerám a nie keď ich jazdím. Moja talianska postava zrastu kocúra Garfielda nedávala moc možností na isté spojenie mojich nôh a modručkej planéty zvanej Zem. Asi som bol ten najlepší, čo mohol testovať nový motard od Ducati. Nemal som ich rád a bol som schopný nájsť aj tú najmenšiu chybu. Netušil som, že tento „hypoš“ mi to zjavne vytlčie z hlavy kováčskym kladivom…

Viac na stranách č. 20 – 22
_______________________________________________________

• Porovnávací test:
Honda CBR1000RR Fireblade C-ABS vs Suzuki GSX-R1000 – Krotenie divokých šeliem

O týchto raketoplánoch sme vám ponúkli už veľa predstavení a testov, veľa článkov z okruhových akcií a z prostredia pre ktoré boli stvorené, ale väčšia polovica vlastníkov supešportov sa na okruh so svojím miláčikom nikdy ani nedostane. Preto na nasledujúcich stranách zoberieme osedlané jadrové hlavice do bežnej premávky a spýtame sa ich ako sa tam cítia…
Aktérmi sú Suzuki GSX-R1000 a Honda CBR1000RR Fireblade vybavená elektronickým systémom C-ABS.

Viac na stranách č. 24 – 28
_______________________________________________________

• Test:
BMW G 450 X – Niekto ide vlastnou cestou

To čo v posledných rokoch predviedla nemecká značka na motocyklovom trhu sa nedá označiť inak ako invázia. BMW v posledných rokoch výrazne rozšírilo svoju ponuku modelov. Táto „invázia“ má však jeden cieľ a to stať sa jednotkou medzi európskymi výrobcami motocyklov. Dá sa povedať, že nezostal kameň na kameni a motorky s typickým modro-bielym logom sa v čoraz väčšej miere objavujú na tých najneočakávanejších miestach. Asi najlepším dôkazom výraznej expanzie BMW je nový súťažný špeciál G 450 X, ktorý sme podrobili redakčnému testu.

Viac na stranách č. 30 – 32
_______________________________________________________

Všetko si môžete prečítať v Motomagazíne č.: 6/2010, ktorý nájdete v novinových stánkoch od 20-ho mája.

MMA 6/2010_1

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri