Connect with us

Spravodajstvo

V Le Mans zvíťazila Kawasaki, Slováci mali smolu

Publikovaný

on

Vo francúzskom Le Mans sa už tradične uskutočnilo prvé podujatie Majstrovstiev sveta Endurance. Aj tentoraz so slovenskou účasťou.

Na štarte nechýbal ani slovenský tím BK Maco Racing, ktorý však zažil nesmierne smolný víkend. V kvalifikácii sa zranil španielsky pilot tímu Dani Ribalta, zlomil si ruku a ako náhradník sa s tímom dohodol bývalý účastník Grand Prix Rakúšan Michael Ranseder. Ďalší pád absolvoval americký pretekár nášho tímu Jason Pridmore, ktorý sa šmykol na olejovej škvrne v úvode Superpole, ktoré určuje poradie na štarte a museli mu zašívať malíček. Športovú smolu nášho tímu potom dokonal pilot top favorizovaného tímu Suzuki Endurance Racing Team G. Dietrich, ktorý necelé dve hodiny po štarte pretekov musel zájsť do depa. Po oprave sa vrátil na trať, spozoroval však ďalší problém na svojom stroji, na chvíľu vyšiel z trate a keď sa tam chcel opäť vrátiť, vošiel priamo so ideálnej stopy trojici jazdcov, z ktorých sa prví dvaja dokázali vyhnúť, no tretí v poradí, pilot práve slovenského tímu Victor Carrasco už nemohol zareagovať… Motocykel Yamaha R1 skončil na dve polovice a ďalšie množstvo úlomkov a pre náš tím to pochopiteľne znamenalo koniec… Carrasco skončil s pomliaždeným stehnom, Dietrich má zlomené rebro a podozrenie na zranenie bedrovej chrbtice.

Po jedenástich rokoch sa z víťazstva radovali u Kawasaki, obhajcovia titulu svetových šampióna a vlaňajší víťazi z Le Mans, tím Yamaha Austria skončil na druhom mieste.

Výsledky:
1. GSR – KAWASAKI (DA COSTA J./FOUR O./LEBLANC G.) KAWASAKI
2. YAMAHA AUSTRIA R.T. (JERMAN I./MARTIN ST./GIABBANI G.) YAMAHA
3. RAC41 – CITY BIKE (JUNOD G./BLACK G./DEPOORTER O.) SUZUKI
4. YAMAHA FRANCE GMT 94 IPONE (CHECA D./LAVILLA G./FORAY K.) YAMAHA
5. R.T. MOTOVIRUS RACING (JOND F./MIZERA E./GRARRE W.) SUZUKI
6. BOLLIGER TEAM (SAIGER H./STAMM F./CHABOSSEAU F.) KAWASAKI
7. Q.E.R.T. I (DELHALLE A./CUDLIN A./AL MANNAI R.) SUZUKI
8. TEAM MOTORS EVENTS (BOCQUET V./HUMEAU E./MUTEAU G.) SUZUKI
9. INFINI POWER BIKE TROYES (DUPUIS E./HOLUB F./HIERNAUX K.) KAWASAKI
10. METISS JLC MOTO (MICHEL CH./HUVIER C./CHERON E.) METISS

Značka Kawasaki sa z víťazstva v Le Mans radovala po jedenástich rokoch (foto: Kawasaki)

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. ogard

    19. apríla 2010 at 9:02

    Videl som to na eurosporte, neuveritelna smola, nemal ani naznak sance zareagovat ked sa pred nim objavil ako stena 😕 …chalani drzim palce, po tolkych pripravach a vlozenej namahy si zasluzite dobry vysledok na ktory aj technicky a jazdecky mate 🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri