Connect with us

Podujatia

V Trenčíne podujatie Race for fun

Publikovaný

on

V dňoch 9. – 10.6.2007 sa na letisku v Trenčíne, po štyroch rokoch, opätovne zišli rýchlostní jazdci na medzinárodných voľných pretekoch RACE FOR FUN!. Uvedené podujatie, ktoré pripravila Športová komisia cestných pretekov motocyklov Slovenskej motocyklovej federácie, v spolupráci s Mototrade Racing, s.r.o. Bratislava, bolo tzv. náborovým podujatím uvedenej disciplíny rýchlostných motocyklov, ktorá v poslednom období a to hlavne z dôvodu absencie okruhu v SR, zaznamenala značný pokles členskej základne.

Cieľ tohto podujatia, ktorý bol priblížiť motocyklové preteky motorkárom z bežných ulíc, sa vydaril. Podujatia sa zúčastnilo celkom 73 jazdcov, ktorí si zmerali svoje sily v štyroch triedach: A – do 600 ccm s licenciou, B – nad 600 ccm s licenciou, C – do 600 ccm bez licencie, D – nad 600 ccm bez licencie. Potešujúca je hlavne účasť nelicenčných jazdcov 52 (16 v triede C a 36 v triede D.

Účastníci podujatia vysoko hodnotili možnosť zajazdiť si na kvalitnom športovom podujatí a hlavne za účasti takých skúsených jazdcov ako Martin Kuzma a Tomáš Mikšovský, ktorí štartujú na Majstrovstvách sveta endurance, Tomáš Svitok – slovenský reprezentant SST 600 v ME ako i ďalších kvalitných jazdcov zo Slovenska a ČR, štartujúcich v triede A a B. Race for Fun! , napriek predčasnému ukončeniu z dôvodu dažďa, naplnil očakávania usporiadateľov, ktorí napriek horúčavám pripravili pre všetkých prítomných priaznivcov cestných motocyklov vynikajúci športový zážitok (vstup na podujatie bol zdarma).

V triede A – jazdci s licenciou do 600 ccm zvíťazil Jiří Fejta (ČR), pred Tomášom Svitokom (SVK) a slovenským jazdcom, jazdiacim s českou licenciou Vladimírom Ružom.

V triede B – jazdci s licenciou nad 600 ccm bolo poradie nasledovné : 1. Tomáš Mikšovský (ČR, licencia SMF), 2. Martin Čermák (SVK), 3. Martin Kuzma (SVK).

Trieda C – bez licenční jazdci do 600 ccm: 1. Martin Jarombek, 2. Peter Dobranský, 3. Róbert Frnka ( všetci SVK)

Trieda D – bez licenční jazdci nad 600 ccm: 1. Marek Fischer (ČR), 2. Ján Fízel (SVK), 3. Tomáš Fojtů (ČR)

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri