Connect with us

Spravodajstvo

Vstúpi BMW do MotoGP?

Publikovaný

on

Motocyklový svet už dlho čaká na to, kedy BMW vystúpi zo svojej nudnej osobnosti a postaví na štartovú čiaru svoj výkonný stroj, ktorý bude bojovať o najcennejší titul spolu s japonskými a talianskymi motocyklami. V moto svete sa už dlhšie pošuškávalo, že BMW sa na tento boj chystá. BMW a firma Oral Engineering, ktorú vlastní Mauro Forghieri, bývalý mechanik Ferrari, pracujú na vývoji stroja pre MotoGP už od roku 2002.

Spolu s touto jedinou fotografiou BMW vydalo tlačové vyhlásenie: ?Súčasťou výskumu na budúcich riadiacich systémoch, bol vyvinutý testovací model motocykla pod vedením BMW Group prieskumu a technológie. Tento stroj má veľmi vysoký motorový výkon a ľahkú konštrukčnú technológiu a je navrhnutý na testovanie vysoko dynamických procesov v motore a hnací dynamický namažment pod extrémnymi podmienkami. Ovládacie systémy budú predstavené na výkonných motocykloch v sériovej výrobe v budúcich rokoch. V spojitosti s ABS budú súčasťou integrovaného konceptu na zvýšenie bezpečnosti.?

Dr. Herbert Diess, riaditeľ BMW Motorrad, tajomne pridáva 😕 Úzka spolupráca všetkých výskumových a vývojových aktivít s BMW Group je konkurenčnou výhodou a klúčovým prvkom strategickej orientácie celej našej vývojovej operácie.?

Kľúčovým bodom projektu je podľa vyhlásenia v riadení motora a elektronike. BMW tvrdí, že ich mechanici majú výhodu expertíz, ktoré ťažia z Formuly 1 a BMW technológie v elektronickom priemysle.

Povráva sa, že motor vyvinutý Forghierim, je trojválcový s výkonom nad 200bhp.

Ak čítam medzi riadkami ich vyhlásenia, mojej bujnej hlave vychádza, že BMW vstúpi do sveta vyvolených (Moto GP) pravdepodobne v roku 2007, kedy sa trieda zmení na 800cc a to by prialo trojválcovým motorom a tesne za tým bude následovať sériova replika.

Čo si myslíte vy? Bude mať BMW žalúdok na to, aby vstúpila do sveta Moto GP? yagiza

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri