Connect with us

Spravodajstvo

Aj na Orave sú motorkári

Publikovaný

on

Všetko pre vaše moto a auto
Ja osobne poznám minimálne dvoch – Jaro Dudek a Michal Smržík a zatiaľ čo Jaro sedlá hádečko, Mišo jazdí géeso. Obaja sú aj štvorkolkári a keďže sú to chlapi čo smrdia benzínom, živia sa presne tým čo ich baví. V Námestove na hlavnej ceste v smere na Poľsko, kúsok od priehrady, kde mimochodom stojí aj nový motorkársky bar U Jacka, v neďalekom obchodnom centre nemôžete prehliadnuť spoločnosť DS AUTO.  Bol som tu na návšteve a to DS AUTO by mali premenovať na DS MOTO – AUTO pretože na predajnej ploche 200 m? je spravodlivých 50% venovaných výbave pre posádku motorky, ND či príslušenstva na motorku, ATV, skúter, enduro a cross. A za motorkárov som rád, že predajňu vlastnia dvaja motorkári, človek hneď vie, že tu je doma.  

100 km dookola motorkárskeho skoro nikde nič…
Tak úžasný región, akým Orava je doslova zíva prázdnotou, čo sa motopredajní týka. Námestovo, Oravský Podzámok, Dolný Kubín, Trstená, to je okruh pre motorku ako z rozprávky, keď však budete na motorku, či seba  niečo potrebovať máte všade ďaleko. Ale vďaka týmto chlapom, ktorí nabrali odvahu a otvorili dvere svojmu podnikaniu i pre jednostopých užívateľov – už tu pomoc nájdete. V čase mojej návštevy (27.2.) som bol prekvapený ako je táto predajňa nabitá motorkárskymi vecami.  V predajni sa zdalo, že za pultmi sú dvaja predajcovia, keď som ale zašiel za deliacu stenu, objavil som obrovský sklad na ďalších 200 m?, s ďalšími zamestnancami, ktorí tu tvrdo pracovali. Spoločnosť vlastní i skvelý e-shop a práve tu sa diala kompletizácia zákaziek pre internetových klientov.

V regáloch vidím minimálne 240 prilieb, 120 párov čižiem…
Ak si myslíte, že tu prídete a všetko vám budú núkať cez katalóg ste na omyle. Už v tento zimný mesiac tu bol výber viac ako by ste očakávali. Na regáloch svietilo minimálne 240 prilieb, 120 párov čižiem, 50 rôznych motoriflí, rukavice, bundy, chrániče, oblečenie z textilu a kože, vidno tu i nejaké kufríky, či brašne pre čopper, scrambler… Motocyklový sortiment v tejto 12 rokov starej firme tu bol vždy, ale iba posledný rok takto vo veľkom. Rok 2016 bol v tomto smere zlomový a ukázal že motorkárov je v tomto regióne viac než dosť a stále pribúdajú. Ako mi povedal Jaro, majú viac než 80-100 typov brzdových platničiek, všetky olejové filtre, páčky reťaze rozety, oleje Motul a Bell Ray, a nepreberné množstvo dielov skladom  a zvyšok dielov vedia dodať do 24 hodín.

Aktívny e-shop
Aktivita smerom k motocyklom rozvinula i e-shop, ktorý má na základnej stránke priame prepojenie na MOTODOPLNKY a MOTODIELY. V prípade doplnkov pre posádku sa v e-shope rozklikáte napríklad na cestu či offroad a nestrácate čas zbytočným surfovaním a to platí pre všetky doplnky pre posádku i motocykel. Naopak základná ikona MOTODIELY vám odhalí e-shop podľa značiek, modelu, kubatúry a ročníka, kde najpoužívanejšie značky majú svoje náhradné diely. Samozrejme že niektoré špecifické diely nemusia byť okamžite skladom, ale netreba sa báť zavolať operátorovi na č.: 0944 26 20 20 alebo mu napísať vašu otázku do predvoleného okienka a obratom dostanete odpoveď, kedy bude váš diel k dispozícii. Preto v tom sklade sedeli tí ľudia pri stoloch. Jednoducho takto vyzerá profesionálny e-shop.

Zákaznícka karta. Zákazníkov si vážime,
svorne hovoria Jaro i Michal, a už držím v ruke vernostnú kartu, ktorú dostane ich zákazník pri určitom objeme nákupu. Karta majiteľovi poskytne zľavu na 5 až 10 % podľa toho, do akej kategórie je zaradený. Prekvapením je priateľstvo už so spomínaným motorkárskym barom U Jacka v Námestove, pretože druhá strana karty je zľavou práve na útratu v tomto bare. Ako stojíme medzi regálmi, v predajni je celkom rušný život a Jaro medzi fotografovaním a debatou stíha obslúžiť pár zákazníkov pričom nespúšťa oči z Harleya, ktorý zdobí predajňu. Obaja, Jaro i Michal sú v motoproblematike doma a ako hovoria, motosortiment v DS AUTO nevznikol násilnou formou, ale prirodzenou potrebou trhu, ktorá sa rozrástla až do týchto rozmerov. Mrkol som aj na ich facebook, iba spokojní zákazníci, až som si myslel,  že si to tam píšu sami. Ja som bol s návštevou u týchto motorkárov nadmieru spokojný a myslím, že ak si nájdete cestu k Oravskej priehrade, zastavte sa v DS AUTO MOTO, majú tu motorkárov radi a možno tu majú niečo, čo sa hodí vám, alebo vašej motorke.

Predávané značky a sortiment na predajni:
Prilby: Caberg, Cassida, Lazer, Scott, Shot, FLY, LS2, +  novinka – prilby NEXX a ďalšie
Oblečenie: Alpinestars, Spidi, Ayrton, Rollef, Shot, Scott, Rusty Pistons, Trilobite a ďalšie
Čižmy: Alpinestars, Sidi, FLY, Falco a ďalšie
Doplnky: Oxford, 100%, SENA, Interphone, UFO, SHAD a ďalšie
Diely: D.I.D. , NGK, EK, Hiflo, JT, Brembo, Lucas, Athena a ďalšie

DS AUTO & MOTO, Miestneho priemyslu 1248, 029 01 Námestovo
MT: 0944 26 20 20
E-mail: dsauto@dsauto.sk
Web / e-shop: www.dsauto.sk

DS MOTO-AUTO Aj na Orave sú motorkári – album k článku Motomagazín 4

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri