Connect with us

Testy a recenzie

Bez výbavy ani krok! – SHAD SH39/SHAD SH40

Publikovaný

on

Ak máte motocykel, či skúter, ktorý nedisponuje v základnej výbave odkladacími priestormi, vaša druhá vec po kúpe motorky bude opätovná návšteva motopredajne aby ste si dovybavili stroj potrebnou výbavou na ďaleké cestovanie, či denné používanie. My sme pred motodovolenkou navštívili predajňu Moped-Slovakia v Kolárove, ktorá je autorizovaným dovozcom množstva pekných a užitočných motovecí, nás však zaujala španielska značka kufríkov SHAD a ešte zaujímavejšia francúzska značka BAGSTER. Produkty jednej i druhej značky na naše výjazdy denne potrebujeme a nás zaujalo toto: 

SHAD  SH39 – na každý deň
Naša voľba č.: 1 bola obstarať si kufrík na denné premieľanie sa po meste a preto padla voľba na novinku SHAD SH39 s objemom 39 litrov. Celoplastový kufrík disponuje oválnym tvarom peknými farebnými doplnkami. Kufor v pohode pojme dve JET prilby, alebo jednu integrálu a menší nákup. Jeho najväčšou kartou je ojedinelý dizajn s jednoduchým ovládaním aj jednou rukou. Disponuje zvýšenou bezpečnosťou z hľadiska viditeľnosti v cestnej premávke. Pri vyklopení veka ho drží jedno flexibilné plastové lanko, ktoré sa na koncoch otáča v kĺbikoch. Je možné k nemu dokúpiť opierku a aj LED brzdové svetlo, čo ale v tomto prípade my nepotrebujeme. To čo nás zaujíma je platňa pod kufor, ktorá je súčasťou balenia a následne jej možnosť kotvenia na rôzne typy testovacích moto a skútrov. Platňa je pre väčšinu kufrov Shad identická a konštrukčne obsahuje nepreberné množstvo rôznych otvorov, skrutiek a matíc pre najrozmanitejšie držiaky motocyklov. Mne trvala montáž platne cca 20 minút, potom cvak  – zacvakli kryty a dizajnovo čistá platňa už čaká na svoj kufrík. Ten sa nasadzuje do predných otvorov a tlakom zacvakne do plastového zámku kotvenia. Tlakom kľúča v odomknutom stave západka povolí a kufor je opäť von. Farby: biela, karbónová, titánová, čierna metalíza. Ozaj viete že je najľahší vo svojej triede, vďaka ultra tenkej konštrukcii stien a pritom vysoko odolný pri nepredvídanej situácii??  

Cena: 103,50 Eur
ROZMERY: Š/H/V: 51 / 43 / 32 cm 
NOSNOSŤ: 3 kg 

SHAD  SH40 – objemnejší, užitočnejší
Naša voľba č.: 2 je Shad SH40, keďže sme potrebovali i kufor na stredne dlhé trasy a trošku iných tvarov z rôznych dôvodov. Možno si poviete, však jeden liter navyše nič neznamená. Možno nie, ale tvar kufra áno. Predstavte si, že mi tu vojdú dve prilby, jedna JET a jedna integrála. A to mám veľkosti prilieb XL. Navyše mi tu vojde hranatá pracovná taška a príjemne sa tu cíti i môj 15“ notebook. Tento kufrík má identickú platňu ako SH39 a tak si ich môžem podľa potreby meniť. Má však hranatejšie tvary a mierne iný – bezpečnejší systém zatvárania. Ak v ňom máte nákup, ľahko
ho z platne odomknete a prenesiete do kuchyne za výborné sklopné madlo ako nákupnú tašku. Na SH39 madlo nie je, ale iba otvor pre ruku. Jeden i druhý kufor má vymeniteľné kryty rôznych farieb (SH40 – modrá, strieborná, titánová, biela, červená alebo čierna metalíza). I v tomto prípade je možnosť si doobjednať LED brzdové svetlo a ergonomickú opierku pre spolujazdca. V cene je platňa s kotvením, netreba dokupovať nič. Kufrík je odolný voči preniknutiu vody dovnútra. Ozaj pýtate sa kde sa vlastne inštaluje brzdové svetlo? Do platne pod kufrom a vyzerá to veľmi pekne.

Cena: 113 Eur
Rozmery: 49,2 / 42,5 / 29,6 cm 
Nosnosť: 3 kg
 

Dovozca publikovaných produktov:
MOPED-SLOVAKIA s r.o., Kolárovo, MT: 0915 662 077, e-mail: moped@nextra.sk, www.moped-slovakia.sk
Autor: Vlado Brniak
Článok bol publikovaný v časopise Motomagazín 7-8/2015.

SHAD SH39/SHAD SH40 – Alkbum k článku, MMA 7-8/2015

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri