Černý desiaty na ME v Albacete

Desiate miesto vo finálových pretekoch Majstrovstiev Európy v španielskom Albacete vybojoval v triede Supersport slovenský pretekár Jaroslav Černý z tímu Bily Racing.

Do Albacete postúpili najúspešnejší jazdci z najsilnejších národných šampionátov a Alpe Adrie. Náš 23-ročný pretekár z Kľačian sa do tohto podujatia prebojoval ako celkovo druhý pretekár záverečného hodnotenia alpsko-jadranského šampionátu v triede Supersport, pričom tento rok bol aj šampiónom Alpe Adrie v kategórii Superstock 600. V kvalifikácii si vybojoval 17. štartovú pozíciu, no v samotných pretekoch sa posúval cez svojich súperov dopredu a vo skvelom finiši sa v posledných metroch dostal na desiate miesto.

"V prvých tréningoch som si musel po roku pripomenúť tunajšiu trať," povedal Jaro pre portál motocykel.sk po úspešných pretekoch. "Bolo cítiť, že mi tu chýbajú kilometre, ale postupne som sa dostával do tempa. Až po kvalifikácii sa nám podarilo nastaviť podvozok vďaka technikom od Andreaniho a musím povedať, že zmena vo warmupe sa osvedčila aj v pretekoch, kde motocykel fungoval výborne, ako ešte ani raz tento rok. Štart bol tradične zlý, ale v prvej zákrute som to napravil a prakticky celé preteky som sa posúval na konečné desiate miesto, ktoré je pre mňa veľkým úspechom. Chcem poďakovať celému tímu a takisto našim partnerom za celú tohtoročnú vydarenú sezónu a za to, že sme ju mohli aj takto úspešne zakončiť."

Majstrami Európy sa v jednotlivých triedach stali španielski pretekári, ktorí boli oproti svojim súperom predsa len zvýhodnení domácim prostredím a znalosťou trate. V triede 125 ccm zvíťazil Maverick Viñales, v Supersportoch Carmelo Morales a v triede Superstock 1000 Santiago Barragan. Práve v litrových stockoch sa darilo aj u nás známemu Michalovi Fillovi z Moravy (na júlovej Cene Slovenska na Slovakia ringu zvíťazil v oboch litrových triedach), ktorý obsadil siedme miesto.